Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

jojkata2000

Великата българо-македонска доматена тема 2022

Recommended Posts

jojkata2000
На 21.05.2022 г. at 20:41, alys написа:

В желанието си да снимам всички домати, съм орязала част от растението (против уроки ;) ). IMG_20220521_200838.thumb.jpg.c10e3aa0845c2707070a47bd8bb911e3.jpg

Кой е тоя сорт?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys
Цитат

Кой е тоя сорт?

Въпросният Ранен розов на Жожката. :love: Има и още едно или две растения, но само това се представя отлично. Сега следва още един въпрос - като са толкова много на китката, ще станат ли по-големи или ще са като едро чери? Съвсем информативно питам. Каквито и да са, няма да са ми излишни. ;) Вчера откъснах едно доматче от домашно отглеждания Маризол пърпъл. Миии, ципесто, ама свежичко. То е ясно, че вкъщи не може да се очакват страхотни резултати. Завърза 4 доматчета и нагоре само цъфтя и нищо, но пък за 4 месеца узря първото доматче. Сега се сещам, че са две растения в саксията, та урожаят е символичен. Днес ще го преместя в оранжерията, пък да прави, каквото искат там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

След като и в събота не сме се появили на вилата съседа ни бай Петко се притеснил за оранжерията и доматите ни. Вчера го заварихме да ги връзва и полива.  Благодаря ти Човеко!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokorko

Засенчващата мрежа миналата година купих и ползвах за първи път през Август. Сега тази година кога да я сложа още от Юни ли? Пръскахте ли вече с някакъв инсектицид ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
преди 5 часа, alys написа:

Въпросният Ранен розов на Жожката. :love: Има и още едно или две растения, но само това се представя отлично. Сега следва още един въпрос - като са толкова много на китката, ще станат ли по-големи или ще са като едро чери? Съвсем информативно питам. Каквито и да са, няма да са ми излишни. ;) Вчера откъснах едно доматче от домашно отглеждания Маризол пърпъл. Миии, ципесто, ама свежичко. То е ясно, че вкъщи не може да се очакват страхотни резултати. Завърза 4 доматчета и нагоре само цъфтя и нищо, но пък за 4 месеца узря първото доматче. Сега се сещам, че са две растения в саксията, та урожаят е символичен. Днес ще го преместя в оранжерията, пък да прави, каквото искат там.

Запази ми моля те семена от него защото аз нямам такъв домат...:love: Този при мен става сърцевиден, а твоя е кръгъл доколкото виждам.Сигурна ли си, че това е Ранен Розов?!? Да не би да си го омешала с едрото чери което ти дадох, защото то става такова?20211006_174519.thumb.jpg.c1b3a1fc071f0189d8c1297cef3457bb.jpg.9d55e5b95aaab7180f1f91a624bfb691.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

:joy: Не съм сигурна какво си отглеждам, то ще си покаже. :) Насадих 6 домата (първите) и си викам, ей сега ще запиша кой кой е. Ооообаче, като реших да пиша, се обърках. Но пък съм сигурна кои 6 взех, та няма какво да е друго, освен Ранен розов, защото черито не беше в тези 6. Наесен ще броим пилците. Надявам се да различа розов от червен домат, защото черито е червено. На Лучия дадох  едно чери и то е сигурно. С нея ще сравним резултатите. Нека малко се разгърнат, ще е малко по-ясно, но този ме изкефи с доматките, които върза. Ама как така сърцевиден? Нали Леля Буба е сърцевиден, да не би да си се омешал със сортовете? :yum:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
преди 14 минути, alys написа:

:joy: Не съм сигурна какво си отглеждам, то ще си покаже. :) Насадих 6 домата (първите) и си викам, ей сега ще запиша кой кой е. Ооообаче, като реших да пиша, се обърках. Но пък съм сигурна кои 6 взех, та няма какво да е друго, освен Ранен розов, защото черито не беше в тези 6. Наесен ще броим пилците. Надявам се да различа розов от червен домат, защото черито е червено. На Лучия дадох  едно чери и то е сигурно. С нея ще сравним резултатите. Нека малко се разгърнат, ще е малко по-ясно, но този ме изкефи с доматките, които върза. Ама как така сърцевиден? Нали Леля Буба е сърцевиден, да не би да си се омешал със сортовете? :yum:

И Леля Буба е сърцевиден и Ранен Розов е сърцевиден.Този в чинията е Ранен Розов, а другият е Леля Буба.20200701_082126.thumb.jpg.c2399bd600524bdd098ce7e79efee144.jpgbuba_lelq.thumb.jpg.65d06dc56b41e5fc8ce7460ecff1aff8.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000

alys....а това, което си снимала ми прилича на черито дето се е омешало с Рила и стана доста по-едро....ама както казваш, ще го видим наесен...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

И при нас някои домати взеха да влизат в земята, на мястото на земната ябълка, която преместихме на по-сгодно. До края на месеца вероятно ще са всички, без консервните - те остават за юни, сега покълват.

20220506_114251.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000

Първата снимка е Ранен розов, а втората е Леля Буба.Снимките са от днес

20220523_190807.jpg

20220523_190754.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Йоско
преди 2 часа, Боби Димитров написа:

И при нас някои домати взеха да влизат в земята, на мястото на земната ябълка, която преместихме на по-сгодно. До края на месеца вероятно ще са всички, без консервните - те остават за юни, сега покълват.

20220506_114251.jpg

Боб, водата за капковото от къде ти идва? Подгряваш ли я? И защо садиш късно консервния? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Тая година 100% прихващане на всичко засадено в оранжерията и 98% вече са с формирани цветове. Дано и така напред да върви леко.

Засадих и експерименталните домати, по 1 брой от 6те вида. Място в оранжерията няма, затова са навън. При колежката ми при много добър разсад след засаждането им на постоянното място всички са се споминали. Странно, да видим аз какво ще направя.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
luchi92
преди 4 часа, Venetka написа:

Тая година 100% прихващане на всичко засадено в оранжерията и 98% вече са с формирани цветове. Дано и така напред да върви леко.

Засадих и експерименталните домати, по 1 брой от 6те вида. Място в оранжерията няма, затова са навън. При колежката ми при много добър разсад след засаждането им на постоянното място всички са се споминали. Странно, да видим аз какво ще направя.

 Колко време след засаждането са се споминали. Започнали ли са изобщо да се развиват

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Споминал се е от измръзване, според мене.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Съвсем скоро след засаждането са се споминали според колежката ми. Тя мисли, че им е дошло топлото в повече, ама тя си е там и ги е поливала, та едва ли ще е от това. Да видим моите на вилата колко ще издържат. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Явно Жожката е прав и домата, който снимах, не е Ранен розов. Видях сърцевиден с надпис Ранен Розов Ж. Ако сниманият е чери, супер, доста добра китка е заформил. Странното е, че видях и завързали две сърцевидни доматчета с картофен тип листа. Нещо не мога да се сетя кой сорт може да бъде. Не съм надписвала всички домати в оранжерията. Също в градината доматите от Варелчето не са надписани. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
преди 11 часа, alys написа:

Явно Жожката е прав и домата, който снимах, не е Ранен розов. Видях сърцевиден с надпис Ранен Розов Ж. Ако сниманият е чери, супер, доста добра китка е заформил. Странното е, че видях и завързали две сърцевидни доматчета с картофен тип листа. Нещо не мога да се сетя кой сорт може да бъде. Не съм надписвала всички домати в оранжерията. Също в градината доматите от Варелчето не са надписани. 

 

Може да е Мой червен....нещо като Рила

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Ей така се раждат новите сортове. Предлагам да го кръстите - Червен ранен розов. :))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Има 13 доматчета на китката, като тя е от сложните, много красива. Определено заслужава внимание. Червеният вървеше най-гърчав, нисичък, но май имам представител в новите градински парници, в оранжерията го пропуснах. В оранжерията садих такива, които съм забелязала, че са по-ранни. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
преди 2 часа, alys написа:

Има 13 доматчета на китката, като тя е от сложните, много красива. Определено заслужава внимание. Червеният вървеше най-гърчав, нисичък, но май имам представител в новите градински парници, в оранжерията го пропуснах. В оранжерията садих такива, които съм забелязала, че са по-ранни. 

Да определено и на мен ми хареса.Снимай го като узрее да го видим пак що за чудо е, но определено не е от мен....аз нямам такъв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена. Нямаш право да коментираш в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване