Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

jojkata2000

Великата българо-македонска доматена тема 2022

Recommended Posts

Боби Димитров
На 23.05.2022 г. at 20:51, Йоско написа:

Боб, водата за капковото от къде ти идва? Подгряваш ли я? И защо садиш късно консервния? 

Или от водопровод, или от цистерната с дъждовна вода. Не я подгрявам, но капката няма и такава нужда, защото 1) маркучите са черни и я греят над номинала в жегата, ако пускаме надвечер помпата, а и в цистерната не е студена 2) дебитът не е като вада и маркуч, съответно нямаш наводняване с ледена вода на 8 градуса от бунар за 10 минути, а бавно натрупване на хладка вода в почвата и 3) от водопровода на 15 градуса поливаме само през нощта, обикновено пускаме капката като загасне огъня (около полунощ) и я спираме сутринта, та не е жега и без това.

За консервния, основно защото не ми трябва по-рано през сезона. Есента е времето за зимнини, примерно за лютеницата ако мога да си спестя едно стерилизиране на 20 големи буркана пюре ми е супер удобно. Отделно, най-често го слагам на мястото на нещо ранно като грах, бакла и тн. Имало е случай дори на място на чесън да го садя в началото на юли (нацъфтял разсад) и пак имаше за бране. А понякога просто не можем да сколасаме (всъщност не понякога, а повечето пъти).

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Ааа, Жожка, няма да се отказваш от бащинство. :tounge_wink: Случвало се е и друг път да се промъкне някоя "чужда" семка (опрашена, кръстосана, ама що не всички семена са такива). Откъде се взимат, не знам. :) Интересно ми е как Оаксаканското бижу е заформило сърцевидни домати. Дано оцелее растението, че нещо е взело-дало с два домата и няколко листенца. Беше пожълтяло, засенчваше го парничето и дори го бях отписала.

  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
преди 21 часа, alys написа:

Ааа, Жожка, няма да се отказваш от бащинство. :tounge_wink: Случвало се е и друг път да се промъкне някоя "чужда" семка (опрашена, кръстосана, ама що не всички семена са такива). Откъде се взимат, не знам. :) Интересно ми е как Оаксаканското бижу е заформило сърцевидни домати. Дано оцелее растението, че нещо е взело-дало с два домата и няколко листенца. Беше пожълтяло, засенчваше го парничето и дори го бях отписала.

Без ДНК-тест не признавам нищо...:mrgreen: Ето го и мойто Аметистово бижу....или поне ти си ми го дала за такова...:love:

 

20220525_180539.jpg

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
преди 5 минути, jojkata2000 написа:

Без ДНК-тест не признавам нищо...:mrgreen: Ето го и мойто Аметистово бижу....или поне ти си ми го дола за такова...:love:

20220525_AmetistovoBiju.jpg

То в чакраасана застанало. :))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Лабрадорус Алис. Вече стана по- голям от колкото очаквах, щото нали бил малък. :)

 

20220526_204727.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Шестте експериментални сорта засадени в неделя на вилата вчера си бяха ОК. Преживели са първите 4 дена.

photo_2022-05-27_08-57-34.thumb.jpg.f7b4c77444625da7fe5ebd526686b06b.jpgphoto_2022-05-27_08-57-22.thumb.jpg.7789496cbbd17feac47021699013aa4d.jpg

В оранжерията доматите растат с бясна скорост. В неделя ги връзвах и пак трябва да се вържат.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokorko

Изглеждат страхотно, пръскани ли са вече с нещо? Не ти ли е удобно да ползваш ножица за връзване?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
преди 5 часа, Димо 33 написа:

Лабрадорус Алис. Вече стана по- голям от колкото очаквах, щото нали бил малък. :)

 

20220526_204727.jpg

От мойте имам вече 2-3 узрели, но са с големината на чери

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
преди 16 минути, jojkata2000 написа:

От мойте имам вече 2-3 узрели, но са с големината на чери

Това, по- голямото на снимката е почти 6 на 4 см. По- голям е от чери. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
преди 2 минути, Димо 33 написа:

Това, по- голямото на снимката е почти 6 на 4 см. По- голям е от чери. 

Да, виждам че са ти едри.Мен затова ме е срам да кача снимка щото са колкото 1лев големи...:smiley:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
преди 3 минути, jojkata2000 написа:

Да, виждам че са ти едри.Мен затова ме е срам да кача снимка щото са колкото 1лев големи...:smiley:

То сигурно ли е, че не сте ги омешали, някое чери да не излезе, или при мен друг сорт. :joy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

С нищо не са пръскани @kokorko. Ние не пръскаме принципно. А и разните му инструменти повече ми пречат отколкото да ми помагат. Карам по бабешки-клякаш, режеш канапче, връзване, изправяне и айде на следващия корен. Безплатен агро фитнес

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
преди 4 минути, Venetka написа:

@kokorko. Клякаш, режеш канапче, връзване, изправяне и айде на следващия корен. Безплатен агро фитнес

Столче, сестро, столче. От тези малките, сядаш си и си връзваш. Може цял ден да седиш, без напрежение на ставите. Даже и като плевя си седя на столче. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Ааа, викам още да пробвам някоя и друга година без столче. Ей така, от инат. И где Димо да го завра това столче в тия редове? Не става.

А и баба имаше една приказка... Колкото повече се дупиш като градинарстваш толкоз по-големи стават ... картофите, доматите, тиквите или там каквото е. :grin:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokorko

лелеее лелее, аз като открих ножицата за връзване и за лозето и за асмата и за коловете на доматите,че и за краставиците направо полудях:)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000

Кое е чери, кое е Лабрадор?

20220527_184807.jpg

20220527_185005.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Е, Лабрадорите лесно се разпознават, с тях е много трудно да се сгреши. Като цъфнат, са като коледна елхичка.  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
преди 6 часа, alys написа:

Е, Лабрадорите лесно се разпознават, с тях е много трудно да се сгреши. Като цъфнат, са като коледна елхичка.  

За големината говоря....узрялото е Лабрадор, а зеленото е Чери с черна шапка, но е два пъти по-голям от Лабрадора?!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Хм, странно. Това чери ти се е променило доста. А онзи домат, уж Ранният розов, е нисичък, не расте нагоре. Трябва някак да го кръстим. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Жобрадор

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена. Нямаш право да коментираш в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване