Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

jojkata2000

Великата българо-македонска доматена тема 2022

Recommended Posts

Боби Димитров

Принципно в стресови условия растението гледа да направи плод по-скоро, опитва се да се възпроизведе, което все пак му е целта в живота. Затова и като имаш условия за буйна вегетация, цветове и плодове не са приоритет, доматът е лиана и ако му дадеш мегдан (почва, темп, вода), спокойно ще мине 5 метра дори в наше лято.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov

Не знам, дали и в хобито и тук са едни и същи всички участници, но....дублират се нещата.

Хъни отново е разкошен тази година. Без триходерма!
Пък варненския, едни едри тукмаци стана в оранжерията, но не съм го снимал.

 

IMG_20220625_104517.jpg

IMG_20220625_104814.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
любопитко

Стамов,ще снимаш ли това Хъни по-мащабно,така както си снимал една китка хич не можа да ме убедиш че е разкошно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov
преди 46 минути, любопитко написа:

Стамов,ще снимаш ли това Хъни по-мащабно,така както си снимал една китка хич не можа да ме убедиш че е разкошно.

Хваля се, не убеждавам. Много ми е вкусен! Китката е избрана да. Имам снимки от миналата година, но пак не стават! Щото пак са избирани.

IMG-20210705-125103.jpg

IMG-20210703-115632.jpg

 

Така става когато нагоре няма домати, но това си е мое нещо!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

При мене Хънито не става. Две години го пробвах. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov

Руми Варна. 11 домата по около половин кило.

 

IMG_20220626_104241.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Първият откъснат домат. Сортът е "紫碧玉" ("виолетов яспис"). 

Семенцата засяти (гъсто) на 16.03; пикирани 20тина дена по-късно (на 06.04) в кофички от кисело мляко; засадени в градината след още месец (на 06.05); първи откъснат зрял домат след още 2 месеца (08.07).

Общо - от засяването на семенцата до първия зрял домат - 3 месеца и половина.

20220709_102951.jpg

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Набрахме, къде две щайги от сортовете на Алис. Засега, които опитах са шест на вкус. Ще отделим семена. :innocent:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Снимката е малко тъмна, но мисля, че и аз го имам този сорт Виолетов яспис. Чудехме се с една съфорумка как и откъде е дошло семенцето, кой е сортът. Тя предположи, че е Блек Вернисаж. Отвътре е точно като черен домат, леко кашава консистенция.

Димо, вече забравих какви сортове съм ти дала, но се радвам, че са ти харесали. 

IMG_20220708_183420.thumb.jpg.8f628c02439d9dd61150e46375070ff1.jpg

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 19 минути, alys написа:

Снимката е малко тъмна, но мисля, че и аз го имам този сорт Виолетов яспис. Чудехме се с една съфорумка как и откъде е дошло семенцето, кой е сортът. Тя предположи, че е Блек Вернисаж. Отвътре е точно като черен домат, леко кашава консистенция.

Димо, вече забравих какви сортове съм ти дала, но се радвам, че са ти харесали. 

IMG_20220708_183420.thumb.jpg.8f628c02439d9dd61150e46375070ff1.jpg

Виолетов яспис е според мен - този най-долу с шарките. И да - прилича на черен домат разрязан, но най-характерни са шарките отвън. Най-вероятно семенцето е или от мен или от @Теди, аз го гледам от няколко години, защото е сравнително ранен и шарен (интересен за децата). Пускал съм тук снимки:

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Да, видях снимките, но исках да уточня вкуса. Христов е снимал издължени доматчета, но моите са кръгли, точно като твоите на снимката. Добре ражда и е ранен. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 14 минути, alys написа:

но моите са кръгли, точно като твоите на снимката.

На повечето снимки в нета са кръгли:  

https://treespk.ru/catalog/products/indeterminantnye_trebuyut_pasynkovaniya_formirovki_kak_pravilo_dlya_teplits_/tomat_dzy_bi_yu_10_semyan_/

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Ние Лабрадори берем, но тая година пилетата ги разбиха просто, та не са много. Следва Женечка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 2 часа, Боби Димитров написа:

Ние Лабрадори берем

Ами аз тая година нямам Лабрадори - не можах да си намеря семената, които бях сигурен, че имам и така и не направих разсад. Същото стана и с Матина и Аурига, които са ранни, но са индетерминантни. Явно някъде съм си бил отделил семената за ранни домати, обаче къде...  Догодина ще ви моля за семенца от тези сортове. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000

А ние разсад правим...:mrgreen:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys
преди 46 минути, jojkata2000 написа:

А ние разсад правим...:mrgreen:

Поясни, ако обичаш.

@Ру®, имам само Лабрадор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
преди 11 часа, alys написа:

Поясни, ако обичаш.

@Ру®, имам само Лабрадор.

Ами обирам всичко що е зряло и що годе едро от оранжерията и скубя наред.По план на 01.08 трябва да съм я засадил наново.До тогава разсада трябва да е станал.Вчера го пикирах и мисля, че за 20 дена ще е готов за засаждане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

От онова чери дето си купувахме дружно семената... Еии, да му се не види. Не мога да се сетя сорта. Първо узря.

IMG_5216.thumb.JPG.060e503d2eb268b6052a8441f5c0e2a7.JPGIMG_5217.thumb.JPG.c3408a130f5f1b589f0a90a4f3aecc49.JPG

Първата китка на единия корен започва с по-малки на размер доматчета, после стават по-едри. Вързана към стъблото с канап, че се влачи по земята.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys
преди 1 час, Venetka написа:

От онова чери дето си купувахме дружно семената... Еии, да му се не види. Не мога да се сетя сорта. Първо узря.

IMG_5216.thumb.JPG.060e503d2eb268b6052a8441f5c0e2a7.JPGIMG_5217.thumb.JPG.c3408a130f5f1b589f0a90a4f3aecc49.JPG

Първата китка на единия корен започва с по-малки на размер доматчета, после стават по-едри. Вързана към стъблото с канап, че се влачи по земята.

 

 

Това е чери Сакура.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Имам явно нужда от гинко билоба. Благодаря Алис. Снощи хем гледах схемата с доматите и прочетох сорта, ама до сутринта ми изфиряса от главата.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена. Нямаш право да коментираш в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване