Jump to content

Преди да се регистирате и включите активно в нашите форуми, молим ви да се запознаете с темата "Какво е Без Мотика?".

jojkata2000

Великата българо-македонска доматена тема 2022

Recommended Posts

Боби Димитров
На 23.05.2022 г. at 20:51, Йоско написа:

Боб, водата за капковото от къде ти идва? Подгряваш ли я? И защо садиш късно консервния? 

Или от водопровод, или от цистерната с дъждовна вода. Не я подгрявам, но капката няма и такава нужда, защото 1) маркучите са черни и я греят над номинала в жегата, ако пускаме надвечер помпата, а и в цистерната не е студена 2) дебитът не е като вада и маркуч, съответно нямаш наводняване с ледена вода на 8 градуса от бунар за 10 минути, а бавно натрупване на хладка вода в почвата и 3) от водопровода на 15 градуса поливаме само през нощта, обикновено пускаме капката като загасне огъня (около полунощ) и я спираме сутринта, та не е жега и без това.

За консервния, основно защото не ми трябва по-рано през сезона. Есента е времето за зимнини, примерно за лютеницата ако мога да си спестя едно стерилизиране на 20 големи буркана пюре ми е супер удобно. Отделно, най-често го слагам на мястото на нещо ранно като грах, бакла и тн. Имало е случай дори на място на чесън да го садя в началото на юли (нацъфтял разсад) и пак имаше за бране. А понякога просто не можем да сколасаме (всъщност не понякога, а повечето пъти).

• Харесвам 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Ааа, Жожка, няма да се отказваш от бащинство. :tounge_wink: Случвало се е и друг път да се промъкне някоя "чужда" семка (опрашена, кръстосана, ама що не всички семена са такива). Откъде се взимат, не знам. :) Интересно ми е как Оаксаканското бижу е заформило сърцевидни домати. Дано оцелее растението, че нещо е взело-дало с два домата и няколко листенца. Беше пожълтяло, засенчваше го парничето и дори го бях отписала.

• Ха-ха 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.

• Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване