Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

jojkata2000

Великата българо-македонска доматена тема 2022

Recommended Posts

jojkata2000

Няма точка в тая работа.....всяка година нови сортове и всяка година са все по-хубави....и все от приятели :innocent:

  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

А бе оранжерията е като добитък - иска ежедневни грижи. Някой беше споменал за "амортисьри" които автоматично отварят прозорци при сгорещяване, аз знам само отрицателни мнения за ефективността им. Друго е ако някой може да си направи / поръча нещо с Ардуино да речем.

Стандартните листи за мишки не са скъпи, жълти са и събират доста буболечки дори в къщи. Масово се продават лепкави ленти срещу домашната муха, малко марки наистина я привличат, но събира доста други мушици и пеперудки. Лампите "Срещу комари" също са по-ефективни срещу другата "фауна", но искат ток.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
nela62

Аз пък тази година се подлъгах по ранни, много ранни и супер ранни хибриди. И като ви чета тук вече си мисля, че ще съжалявам, но няма да ги хвърлям де. Ако стане разсада ще го сложа в оранжерията за проба. И ще знам за друг път. Миналата година сложих в оранжерията биволско сърце и Албенга. В началото на юни започнах да бера и останах доволна. Но ми се приискаха още по-ранни доматки, та затова пригегнах до експеримента.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Албенга или Сърцето на Албенга? Разбрах, че има разлика, различни сортове били. Кои сартове избра?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
nela62
преди 14 минути, Лозето ме наби! написа:

А бе оранжерията е като добитък - иска ежедневни грижи. Някой беше споменал за "амортисьри" които автоматично отварят прозорци при сгорещяване, аз знам само отрицателни мнения за ефективността им. Друго е ако някой може да си направи / поръча нещо с Ардуино да речем.

Не съм съгласна. Ние сме съботни (ходим си без приспиване, освен ако не сме в отпуска, когато сме за 4-5 нощувки). От 3 години сме с оранжерия, на която с амортисьори се отварят два срещуположни прозореца - единия е долу, а другия - горе. Не сме имали проблеми (да чукна на дърво) нито с болести, нито с буболечки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
nela62
преди 3 минути, alys написа:

Албенга или Сърцето на Албенга? Разбрах, че има разлика, различни сортове били. Кои сартове избра?

И аз си мислех че са различни. Слагала съм и от двата и не виждам никаква разлика. Но на теб може и да не ти допаднат, защото са малко сладникави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
преди 42 минути, nela62 написа:

Аз пък тази година се подлъгах по ранни, много ранни и супер ранни хибриди. И като ви чета тук вече си мисля, че ще съжалявам, но няма да ги хвърлям де. Ако стане разсада ще го сложа в оранжерията за проба. И ще знам за друг път. Миналата година сложих в оранжерията биволско сърце и Албенга. В началото на юни започнах да бера и останах доволна. Но ми се приискаха още по-ранни доматки, та затова пригегнах до експеримента.

Кои са тия ранни и супер ранни, които си сложила за тая година?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

При мен "Сърцето на Албенга" преди някоя година би рекорда по най-едър домат, ако не броим оня "комунистически" сорт едно време. Но не бих го нарекъл "най-вкусният", бройките на корен са малко и го зарязах. Иначе си падам по едри, розови и тлъсти домати, за съжаление изгубихме перфектния сорт: от цяла щайга едва събрахме семе, а следващата година умори първата реколта, така не му научих името.

Но препоръчайте нещо супер-рано намираемо по магазините, че е време да се сее. Аз имам няк'во събрано семе, май от турски домати, но знам ли...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
nela62
преди 28 минути, jojkata2000 написа:

Кои са тия ранни и супер ранни, които си сложила за тая година?

Това намерих в нета и поръчах: Дорина F1, Финал F1, Паулина БГ F1, Темпос F1, Промик и Рали F1. Насях ги на 29.01.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys
преди 1 час, nela62 написа:

Не съм съгласна. Ние сме съботни (ходим си без приспиване, освен ако не сме в отпуска, когато сме за 4-5 нощувки). От 3 години сме с оранжерия, на която с амортисьори се отварят два срещуположни прозореца - единия е долу, а другия - горе. Не сме имали проблеми (да чукна на дърво) нито с болести, нито с буболечки.

Блазе ви :) . А къде е градината? 

Сърцето на Албенга го харесвам, при мене ражда добре. Не бих го нарекла сладникав. Има много по-сладки сортове. Албенга не съм сяла, дори тази година разбрах, че съществува като сорт. От изброените хибриди съм сяла само Паулина. Не е лош домат, ражда добре. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
nela62
преди 9 минути, alys написа:

А къде е градината? 

В Меричлери (Хасковско).

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Просто оставям това тук (познат във Франция ми прати сайта, от където си взема семена за домати):

https://www.semillas.de/cgi-bin/shop/shop.cgi?shop=""&product=Tomatensamen&cart_id=""

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Отглеждам си две доматчета в чашка. Тези дни напече слънцето и по-голямото през деня провесва котиледоните надолу, а не е сухо. Вечер изглежда добре. Днес проверих температурата в торфа и се оказа 40,3 градуса. Реших, че това не е добре за корените на растението и ще сложа чашката в една купа с пясък, който сега е влажен, ще видя дали така ще го поддържам. Оставих да се темперира, че беше в мазето, а там е около 9-10 градуса. На снимката още не го е напекло слънцето.

 

IMG_20220206_080230~2.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

@alys , окомуш момиче си: сигурна ли си, че тези две коренчета си струват писането?! :D

Я да спреш с репички и марули, и да си направиш разсада! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

@Лозето ме наби!Да, струват си писането, защото сега имам време да наблюдавам и да правя изводи. Тази година не искам да бързам с разсада за домати и т.н. Времето малко подлъгва, но обикновено след топлия февруари се зареждат едни студени март, април, та до юни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Погледнах коефициентите на топлопроводимост на различните материали http://www.project-idea.eu/wp-content/uploads/2019/10/IDEA-Technical-Training_BG-Chapter-3.pdf, защото се замислих дали е добре да има пясък около чашката. Не издържах и сипах вода на даматките. :innocent: Сега не знам какъв материал да си избера. Помагайте. Може би най-добрия изолатор, защото отгоре ще си се затопля почвата.

П.П. Последно сложих чашката с доматите в една купа с почва от двора.

Редактирано от alys

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Кр.Николов

Пробвай със стиропорени чашки.:smile:

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Добро предложение. Не се бях сетила. :) Писах, че съм сложила чашката в купа с почва, но всъщност още не съм. Мога да вържа около чашата едно фолио със залепен стиропор, което се слага на стената зад парно. Имам парчета и ще ми е интересно да пробвам.

Горкото растение изглеждаше трагично. Отделно сто пъти бутах чашката по невнимание.

 

IMG_20220206_150402~3.jpg

IMG_20220206_200706~2.jpg

Редактирано от alys

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ангел Димитров

Изглежда много добре не виждам някакъв проблем.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена. Нямаш право да коментираш в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване