Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

jojkata2000

Великата българо-македонска доматена тема 2022

Recommended Posts

Гост

Ще посявам вече семената за доматите. Чак сега сколасах. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
преди 10 часа, alys написа:

Жожка, ти не четеш ли в Хобикафето? Това е никът на наша съфорумка.

Лозе, ама аз "етикетите" съм ги решила, надписала и пробила. С поялника за нула време стана, с маркера надписах. Това е наааай-малкият ми проблем. :)

Абе чета го ама през 2-3 страници.....вие там нямате спиране...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ch Petrov
На 13.02.2022 г. at 1:05, alys написа:

Избраниците за тази година:

За оранжерията
.....
10 Яша Югославски
......

Яша Югославски ?! 

Да не би да е Воловско сърце ?

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Не, Воловското при мене не беше вкусно и роди малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Алис, засях от всичките сортове, които ми даде, да видя кои ще се справят. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®
На 5.02.2022 г. at 22:43, alys написа:

Що пък и аз да не дам един сайт. Днес поръчах оттам. 

https://shop.allatomatiki.ru/semena-tomatov

Алисче, за колко време пристигнаха семената? Моите още пътуват - 11-ти ден днес - май много бързам :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Моите са изпратени на 8 февруари. Нищо не се знае. От Русия ми пращаха семена и писмото дойде за 1 месец. После аз изпращах до Русия и пак така - 1 месец. Питах в пощата и ми казаха, че ако е от Москва, можело да пристигне бързо. Посъветваха ме да си гледам проследяването. 

Първите "моржове" са факт. :wink:

 

IMG_20220221_173610.jpg

Редактирано от alys
  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ангел Димитров
преди 54 минути, alys написа:

Моите са изпратени на 8 февруари. Нищо не се знае. От Русия ми пращаха семена и писмото дойде за 1 месец. После аз изпращах до Русия и пак така - 1 месец. Питах в пощата и ми казаха, че ако е от Москва, можело да пристигне бързо. Посъветваха ме да си гледам проследяването. 

Първите "моржове" са факт. :wink:

 

IMG_20220221_173610.jpg

Това в парника направо в земята ли са? Дават го идва студ!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Направо в земята са, не са в кофички. Това са пръстенчета, за да се разделят отделните сортове. Ами знам, че е рано, но сега имам желание да видя какво ще се получи. Вероятно поне с месец съм избързала. Имам и план Б - около 10 март може да сея вкъщи за оранжерията, а за градината ще видим, зависи как ще се развият нещата в парничето.

Между другото, и сега не е жега - минималните се колебаят между -2 и +3. Ако е слънчево, изобщо няма страшно, но има и облачни дни. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Идват студове, покривай ги!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Ааа, покрила съм ги - два ката агривело директно върху тях, под капаците на парничето още два ката, върху капаците 6 ката. Установих, че с найлон е най-тъпото покриване. Кондензът става голям. Може два дни да ги оставя без отвиване, да видим какви ще ги вършат.

Обаче имам и репички вътре за по-интересно. И пипер има, но дали не съм го повредила при рътенето, ще видим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®
преди 28 минути, alys написа:

Направо в земята са, не са в кофички.

Значи баба имаше вкопан в земята парник, къде 40 санти дълбок, дъното застилаше с неугнила тор, а върху нея слагаше тенджерите с разсада, отгоре капакът беше дървена рамка със стъкло. В слънчево време отваря да диша, нощем и в облачно време капакът затворен, вътре торта докато гние и топли. Нощем завиваше с черги. Ей таквози ще си направя като отида да живея на село :) 

п.п. А моите днес са напуснали митницата на Внуково, демек тия деньове трябва да се покажат у нас

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

@Миленка® твърде оптимистично очакване имаш относно пратката от Русия. Моите вече 8 дни нямат промяна в статуса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Все се каня да питам и все забравям. Тая тема в заглавието си що има... македонско? Какво съм пропуснала?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ch Petrov

Вероятно е свързана с етническия произход на доматопроизводители, населяващи области доста по-на запад от въображаемата линия Кюстендил - Благоевград - Петрич. Темата ще става все по-велика ;)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
преди 1 час, Venetka написа:

Все се каня да питам и все забравям. Тая тема в заглавието си що има... македонско? Какво съм пропуснала?

Защото в същият ден, когато пуснах темата, Кирил Петков се срещна с македонския си колега за първи път и обяви това за нещо велико и аз реших, да го споменем и при другата велика тема тази за доматите...

 

  • Харесвам 1
  • Ха-ха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ch Petrov

Ще чакам с нетърпение да се появи Велика Българо-Моравска доматена тема, свързана с доматопроизводители от т.н. Западни покрайнини, които достигат на запад до река Морава ;)

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

Имах едно стажантче при мен от Македония преди 4 години. Умирам от яд, че тогава не се сетих да искам обмен на сортове. 

 

@alys, сега ще засея няколко семки, които имам от теб от сорт "Чудо земли". Не е ясно дали ще покълне нещо, но ако стане би ли ми писала дали е ин/детерминантен и дали върви едър? Благодаря!

ПП. Благодаря за получената информация! Розов, средно до много едър, според някои е вкусен. Не ражда много. Култучи се. Височина на растението- около 1,6м. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Обмен на сортове - Унгария! Там много се фукат с българските си домати :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена. Нямаш право да коментираш в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване