Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

jojkata2000

Великата българо-македонска доматена тема 2022

Recommended Posts

Ch Petrov

Червен сбръчкан - това да не би да е домат тип "хармоника" ? 

Някои хармоники са мноого търсени, изглежда има защо.. 

Сега видях снимката на по-предишна страница. ТОВА е типична хармоника.

Щом си избрала да го садиш и тази година - значи има защо.

Редактирано от Ch Petrov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Колежката ми днес ми писа от БГ, че вече се е регистрирала като кандидат за тестване на тоя нов сорт домат. Ще видим какво ще и пратят и какво ще излезе накрая като вкус. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
преди 3 часа, Venetka написа:

Колежката ми днес ми писа от БГ, че вече се е регистрирала като кандидат за тестване на тоя нов сорт домат. Ще видим какво ще и пратят и какво ще излезе накрая като вкус. 

...и аз се регистрирах....ей така за спорта...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ch Petrov
На 24.01.2022 г. at 14:06, Venetka написа:

" .. Нещо като хармоничка, а самия домат е с големината на юмрука ми, ярко червен на цвят.."

costoluto-genovese-tomato-260nw-1223283415.jpg.715410c29c9d00b0589e9b3ff1752eab.jpg

ТОВА е мечтаната хармоника

Май не ти е малък юмрука ;)

Аз съм кандидат за тестване 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Вероятно след регистрация излиза списък със сортовете домати. Аз съм пас, никакви регистрации. :wink: Имам да тествам достатъчно много. 

Ето ги малчуганите. Издължили са се, защото ги завивам, а им е влажно. Да видим дали ще ги опазя. Тези, които покълнаха при рътенето, са първи. Има такива, които още си траят, но се надявам и те да поникнат. 

 

IMG_20220223_124350.jpg

 

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
преди 12 часа, alys написа:

Набързо съставих едно албумче https://photos.app.goo.gl/XaAbQGA67VJKd5RQA

Гледам, гледам розов ранен Жожката ми се струва най-хубав...:joy:

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ch Petrov

Ден 22 

IMG_20220225_144406.thumb.jpg.45b3b41833dd358f96878f55f257ec9f.jpg

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

https://photos.app.goo.gl/fUz2etYkawrvTQZz7

Снежно-зеленчукови новини:
8°е в оранжерията, а при доматките беше 13,8°, оставих ги в затворен парник, но отвити (махнах агривелото, което е няколко ката), позабърсах конденза от стените. Репичките в парничето имат напредък. В оранжерията са поникнали дребните чесънчета, развиват се марулките и репичките. Марулките са на групички. Нека пораснат още, ще мисля дали ще ги разсаждам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ангел Димитров

Мойте марулки и лук се чувстват отлично. Вчера насях и разсада домати и пипер.

IMG-07e05bc1695fa57afdd6e6db5409da80-V.jpg

IMG-97f179cba2f5db91ac8784d9fe028b10-V.jpg

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ангел Димитров

Ранния разсад за парника посят 30 януари но нещо не върви и се чудя ако Ко държа под лампите за разтения денонощно дали ще е по добре или да му давам по 5-6 часа почивка?

IMG_20220226_094948.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Пикирай в кофички от кисело мляко. Осветява се 16 часа на ден. Тази кутия е плитка, храната може би е свършила.  Но не изглеждат фатално лошо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ангел Димитров
преди 1 минута, alys написа:

Пикирай в кофички от кисело мляко. Осветява се 16 часа на ден. Тази кутия е плитка, храната може би е свършила. Може да им е студено също. Но не изглеждат фатално лошо.

Топло им е в парното са а за пикиране ми се струват малки основните листа едвам са се показали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Редактирах за студеното. Видях, че не са лилави стъбълцата. Пикирай 1-2 и ще видиш разликата. Искат ядене. Наречи го преместване, не пикиране. Аз съм местила всякакъв разсад, дори току-що поникнал. Нищо им няма. Доматът е като плевел, нищо, че го дундуркаме.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Забравих още нещо важно - не преполивай. За да са зелено-жълти, не усвояват хранителни вещества. Причини са обикновено липса на храна, неподходяща храна, много влага или студ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ангел Димитров

За преповиване не съм ги преполял даже въобще не съм ги поливал от как съм насял,при насяването намокрих обилно цялата земя и първо бяха с найлон отгоре докато поникнат след което проверявах с пръст от време навреме и чак оня ден ми се видя много сухо та ги полях това е.Бяха на топло в стаята на Южен прозорец но ми се струва че светлината им беше малко защото много облачни дни.Днес ще ги пресадя и ще ги оставя подлампите,за първи път слагам на изкуствено осветление и съм малко скептичен.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Пристигнало е първото писмо със семена от Русия. За моето няма инфо от 14 февруари.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ангел Димитров

Пресадени са ама много мънички ми се виждат дали ще тръгнат ще видим е.

IMG_20220228_203103.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Не разбирам защо директно не ги сеете в такива формички, а мъчите децата?! Аз пущам по 3-4 семки и после скубя ако трябва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

При преместването ги засаждам до котиледоните. Ако ги сея директно, ще си стоят отгоре издължени. Да видим "моржовете" как ще се чувстват. При -7 нощес, вътре при тях е било около 9 градуса. Към 10 сутринта вече беше около 13-14. Днес има по-малко слънце и от време на време ги наглеждам, защото първо ги отворих напълно, после пуснах капаците на парничето. По-нататък може да подсипя малко торф, но има време, нека дръпнат малко.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена. Нямаш право да коментираш в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване