Jump to content

Преди да се регистирате и включите активно в нашите форуми, молим ви да се запознаете с темата "Какво е Без Мотика?".

rufo

Къпини - информация

Recommended Posts

Славянски

Аз най-общо съм разочарован от сортовите къпини и хибриди, които садих. Почти нищо не бера от тях. Слаби растения, мъчат се. Докато дивите наоколо, въпреки че ги режа и унищожавам, дават плод без грижи и е вкусен. Очевидно тези другите стават само на богата почва с яко поливки. Малко ме е яд, че имаше някои доста едроплодни диви храсти, които унищожихме, а можеше да размножа.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Предполагам това си го знаеш по презумпция, но това, което купуваме от Полша, това не са диви растения, а селекция за индустриално производство на практика. Никой няма да си играе десетилетие да селектира нов сорт къпина без бодли и с конкретни характеристики (или камчатка, или ирга, или каквото и да е), разчитайки, че форума Без Мотика ще му купи 5 бройки. Играта там е десетки хиляди за плантация и хиляди плантации след това.

Та по тая причина и аз не съм взел за момента от тях - не мога да осигуря нито добра локация, нито подготовка почвена, нито редовна или обилна вода. При комшийката има една къпина без бодли, която е обрасла цялата им беседка, децата ходят там и си берат ежедневно. Огънят гори, луната мига и засега това ни стига.

В градината на покойните ми баба и дядо имаше насаждение къпини без бодли от времето преди да се родя... Когато старите си отидоха и нямаше кой да наводнява по три пъти седмично, къпините винаги изсъхваха преди да узреят добре, директно на клечката. Това ми беше добър урок и индикатор.

• Харесвам 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

То аз от полските имам само една, Арапахо. Тя е американска всъщност. Другите съм ги вземал от България. Но същата работа. Те и дивите понякога се спаружват преди да станат, но това е по-скоро изключение.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

От двата корена на вилата, които бяха отрупани с плодове  ММ е откъснал вчера първите напълно узрели къпини. Супер сладки били. В предишните години бяха все едни такива сбръчкани и не показваха потенциала си според мен. Поливахме ги, но явно недостатъчно или просто след определена възраст растения вече са достатъчно силни и плододават добре.

С нетърпение чакам събота, за да си ги видя аз сама.

photo_2022-08-07_22-23-10.thumb.jpg.eabe5ca73d4a388a16a25f7f09f009ef.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.

• Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване