Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Славянски

Поръчка на растения от разсадник Rudniccy, Полша (февруари-март 2022)

Recommended Posts

Жоро

@Славянски ако има кашон с растения в саксии мога да го допълня при нужда, иначе сам, да. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Боби е разделил таблицата на две. Тъй че в саксиите ще ги групираме и ще видим какво ще се получи. Един ще има, да не е и повече...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Така, ако ме изтърпите бихте ли ме включили с поръчка като Venetka-1 за приятелка моля? По 1 брой боровинки от сортовете - BLUE GOLD, BLUE CROP, DUKE, PATRIOT, TORO.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Поръчка:

Bluegold - 1 br.
Chanticleer - 1br.
Darrow - 1 br.
Denise blue - 1 br.
Goldtraube - 1 br.
Sierra - 1 br.
Spartan - 1 br
Chandler - 3 br. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д

И аз се писах за къпини без бодли, че ми писна да се бода.

  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Тъй, и аз ще се включа в общата поръчка, защото много от другите неща, които търся, ще поръчам от един румънски разсадник с убийствено ниски цени. Ще пусна тема за въпросната поръчка, защото предлагат free shipping за поръчки над 200 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 2 часа, Venetka написа:

Така, ако ме изтърпите бихте ли ме включили с поръчка като Venetka-1 за приятелка моля? По 1 брой боровинки от сортовете - BLUE GOLD, BLUE CROP, DUKE, PATRIOT, TORO.

Аз нямам против. А ти за себе си тепърва ли ще избереш сортове?

Идеята ми е да съберем за в контейнери един кашон и да я пускаме поръчката. Мисля, че сме близо. Не знам как е времето там и сняг имат ли, но поне ще сме дали ранна заявка. Пък вече на голия корен ще се добавя. Дотук към сто и осемдесет бройки.

Между другото, има и тайбери "Бъкингам", което Боби не беше сложил. @Димо 33 при теб как върви тайберито? Видях, че си поръчвал 2019 г.?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Dev

  Ирга х 1 бр  Prince William, Krasnojarskaja,Smokey.Камчатка1-брWoitek. Къпина1 бр Relevant. Боровинка 1 бр. Denise Blue 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
преди 44 минути, Славянски написа:

 @Димо 33 при теб как върви тайберито? Видях, че си поръчвал 2019 г.?

Върви добре, роди прилично, едри плодове...и почти толкова кисели(освен ако не са точно узрели докрай, което иска дебене). Чак да е без семки, не е.

Казано простичко, не препоръчвам. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Така, към момента за боровинки и къпини вече събрахме бройка за един кашон. Растенията на @Димо 33, @stef.an, @Любо Д, venetka-1 и евентуално на @devifast боровинката и къпината. Двете аронии може да стане и на гол корен, щото те са като иргите. Без на @devifast нещата отиваме на 26 растения, с нейните 28. Мога да го пусна като поръчка с уговорката последните две да се махнат, ако не влизат, та поне на останалите хора поръчката да е цяла.

Но @Venetka остава извън борда, т.е. за следващ кашон, с нейните боровинки. Но може да има място и при голия корен, или плюс още растения в контейнери, които се добавят.

Боби, какво ще речеш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Аз съм дал срок на разни мои познати до 20.02, така че няма смисъл да се бърза. А да ми се точат през седмица 5 пратки една по една, няма смисъл, отделно, че няма и да имам време да отделям всяка седмица за разопаковане, опаковане, пращане... Тъй че нека видим кой какво ще запише, после ще пусна да генерирам един списък тип поръчка (растение - бройка) и пущаме. До към средата на март да дойдат, дюшеш, таман към края мисля да е срещата, да си вземете лично нещата.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Нещо не схванах... блондинско ми е днес явно. Аз моята поръчка за Venetka си я пуснах още вчера тук, а днес добавих за приятелка. Двете поръчки може да ги комбинирате, може и отделно да ги получа. Както ви е удобно. Само за плащането ще ви моля, ако може на веднъж да го направя за двете поръчки, че главата ми пуши от много работа. Ако пък не става, ще плащам на 2 пъти и това е. Организаторите все пак определят условията. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Вени, плащането ще е наедно, но не разбрах аз пък като оплешивяващ чичак какво имаш предвид с това "я пуснах още вчера тук" - предполагам имаш предвид, че се писа в таблицата, как си му е ред?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Явно точно в това е проблема Боби. Не съм схванала, че има таблица и писах в темата тук какво искам. Къде има линк за тая таблица да се бушна и да си запиша поръчаните неща? Чета отгоре, отгоре, че не ми стига времето.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Готово, записах в таблицата поръчката за Venetka и благодаря на другарчето, което вече ми беше записало исканото за Venetka-1 :smile:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 1 час, Боби Димитров написа:

Аз съм дал срок на разни мои познати до 20.02, така че няма смисъл да се бърза. А да ми се точат през седмица 5 пратки една по една, няма смисъл, отделно, че няма и да имам време да отделям всяка седмица за разопаковане, опаковане, пращане... Тъй че нека видим кой какво ще запише, после ще пусна да генерирам един списък тип поръчка (растение - бройка) и пущаме. До към средата на март да дойдат, дюшеш, таман към края мисля да е срещата, да си вземете лично нещата.

Те няма да пуснат пет пратки наедно. Винаги е било така. Затова според мен е добре като запълним един кашон и да пуснем да върви. Говоря за контейнерите. За голия корен ще чакаме до последно. Вече в саксии можеш да ги държиш дълго при теб.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Записах се в таблицата с няколко къпини и боровинки.

Други растения, които ги бяма в таблицата

Хости "Blue mouse ears" и "Fragrant blue" x 1

Ехинацея :

- Red pearl x 1 

- Kismet Yellow x 1

- Virgin x 1 

- Lemon drop x 1

Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

За сведение на Боби, хостите и ехинацеите са в 1 л контейнери. Отиваме си към два кашона само в контейнери.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Nikolay Kolev

Здравейте,

Днес пиша за първи път във вашия форум. Исках просто да благодаря, че ви има и можем заедно да направим поръчката разсадника в Полша :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Привет на @Nikolay Kolev! Дано всичко свърши добре и с тази поръчка. Но досега сме имали няколко пратки и изключае някои преполяти растения, не е имало проблеми. Имаше май и една объркана/разменена камчатка веднъж...

Между другото, жената от разсадника ми е писала, че не е проблем да пратят и боровинки и малини/къпини на гол корен. За боровинките специално щели да се погрижат. Тъй че ако някой предпочита въпросните на гол корен, а не в саксия, моля да пише тук. Но засега по подразбиране са си в контейнери, както обикновено. Транспортът в саксия за една боровинка или къпина ще е към 2,30 лв до адрес при Боби. На гол корен, ако успеят да поберат 200 растения, отиваме на 30 ст./растение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване