Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Славянски

Поръчка на растения от разсадник Rudniccy, Полша (февруари-март 2022)

Recommended Posts

Славянски

Потърси назад в темата. Мисля, че писах литража.

@Лозан също ще добави, той писа в чата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро
преди 7 часа, Боби Димитров написа:

Ще ги добавя утре, какъв литраж и цена в злоти са?

Не знам за литража, Славянски спомена за литър на парче, но проверете. Двете хости са по 10 злоти, ехинацеите 16.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Готов съм аз, добавих, литража не го намерих в описанието и го писах като всичко останало в саксия. Ако има друго инфо, ще го отразя своевременно. Чакаме Радуйския властелин да се впише и тегля катинара. Обновил съм и листа Обобщена поръчка, което е реално заявката към Полша. Към 2 бона отива всичкото, нов рекорд!

  • Харесвам 3
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Аз и затова ще се чуя с Румен, защото доколкото разбирам иска още да увеличава...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

Така, от Иргите поръчвам (на гол корен или както вие сте ги поръчали)

2*Honeywood

2*Krasnojarskaja

2*Martin

2*Northline

2*Thiessen

2*Prince William

Благодаря за включването и моля да ме извините за забавянето.

Добавил съм ги към поръчката. Ако има проблем ще следя.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

@Боби Димитров всичко точно, но си ги добавил в полето на Димо :-D Аз така нямам проблем де :)))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Димо е чорбаджия от стар чорбаджийски род на чорбаджии и разполага широко, няма да е проблем :D

  • Мерси 1
  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Някой иска нещо последно да добавя или променя, сега е моментът.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Nikolay Kolev

От мен ако може да добавите един брой ирга - Принц Уилям :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 37 минути, Nikolay Kolev написа:

От мен ако може да добавите един брой ирга - Принц Уилям :)

Ще добавя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
преди 17 часа, Боби Димитров написа:

Димо е чорбаджия от стар чорбаджийски род на чорбаджии и разполага широко, няма да е проблем :D

Ако имаш предвид, роднините по бащина линия, които са помагали на бедните, те не са били чорбаджии, а индустриалци. Имали са голям бизнес и в София. 

Виж, майка ми носи фамилията на неин пра-пра дядо, който е бил чорбаджия. Повече е известен като ятак на Левски, заради което е екзекутиран от турците. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Ооооф добре, добре, премествам ги от твоята колона в колоната на Жоро, тцтцтц...

:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

И да останат има на кого да ги подаря. Знаеш ли как ще се зарадват. :))

И мани другото, ами сега се сетих и че на другата баба от Троян, дядо й е бил чорбаджия. Още е жива, ще я питам. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Пуснах поръчките. Ще видим как ще стане изпращането и организирането този път, защото са много растения. Идеята е, понеже Румен К. пожела в крайна сметка да получи нещата в контейнери, той да поръча в палет и камионът да отиде на място да вземе растенията в разсадника. И нашите три кашона да отидат в палета за общ транспорт, като това ще ни дойде и малко по-евтино като пратка. От разсадника не са потвърдили още, но е безумие да се изпращат десет кашона по куриер по 60 лв./парчето. Растенията трябва да пътуват 5-6 дни.

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Очакваме поляците да изпратят към края на тази работна седмица и да пътува 5-6 дни. Този път е друга спедиторска фирма. Ще видим. Очаквам да дадат и тракинг. Боби ще направи плащането междувременно и може да сметне окончателните суми за всеки.

Ще бъде на палет, който един от участниците (той няма общо с форума) се съгласи да плати, а ние ще му платим нашата част от транспорта. Ще дойде по-евтино отколкото с куриер с около 17 процента. Даже имаше още място в палета.

  • Харесвам 3
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д

Леле, много бързо. Дано се забавят и пътуват 10тина дни, че няма да смогна...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

След като вече детайлите са ясни по плащане и транспорт, обнових таблицата и всеки може да види колко му е сумата с всичко включено. Направил съм и заявка за превода, утре ще мине.

Като пристигнат нещат, получаването може да е от офиса ми или по куриер. За второто ми пишете на лични с данни (офис на еконт/имена/телефон). Не ми се вярва да е преди 7-8 март в най-добрия случай пристигането, предвид това, че обемът на поръчката е няколко пъти предишните, а предишните са искали по над седмица за подготовка. Отделно според деня, в който ги стоварят, може и да не съм в София тутакси да разопаковам всичко и да сортирам по потребител - това ще ми отнеме още ден. Ще ви държа в течение.

Ако някой не е зорлия и е мераклия, може да си ги вземе и лично от годишната среща при нас на село към края на март. Аз моите на гол корен така или иначе няма да ги садя по-рано, защото няма да имам възможност и просто ще ги затрапя.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 2 часа, Любо Д написа:

Леле, много бързо. Дано се забавят и пътуват 10тина дни, че няма да смогна...

Все пак на гол корен има растения. А и нали пристигат при Боби.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д

Парата на кой и кога?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
На 22.02.2022 г. at 15:52, Любо Д написа:

Парата на кой и кога?

За парите ще се оправяме с Боби като пристигнат растенията. Или по-рано.

Румен вчера е превел сумата за неговите растения, от разсадника казаха, че като получат плащането ще изпратят. Мисля, че палетът е вече окомплектован. Днес едва ли, но утре мисля е реалистично да тръгне.

За съжаление се проточиха нещата, а аз се надявах още първата половина на февруари да стане, за да не излезе нещо. И ето, че излезе. Ще се надяваме на коридор растенията да дойдат и то по-бързо, още повече разсадникът е много близо до украинската граница...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване