Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Славянски

Поръчка на растения от разсадник Rudniccy, Полша (февруари-март 2022)

Recommended Posts

Nikolay Kolev

Аз имам въпрос: при сортирането по потребител ще се осигурят ли добри условия на съхранение на коренчетата(пясък, талаш, земя)? Питам, щото може да минат поне няколко дена от пристигането на пратката и всички няма да можем да си ги вземем веднага.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Корените са с хидрогел (тип тераует), нямаш грижи, това нещо на хладно в опаковката може да седи месец още. Моите и така ще седят, защото нямам към момента къде да ги сложа.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Днес (петък) са изпратили растенията с Raben. Прогнозната дата за доставката е 4 март. Тракинг засега нямам.

P.S. Всъщност имало прикачен файл. Ще го препратя на Боби. Има и тракинг. Тази вечер е натоварена пратката в град Rzeszów. 600 кг.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Пратката е пристигнала днес в София. Утре се оказва почивен ден (3-ти март) и ще доставят чак в петък при @Боби Димитров на адрес в София. Свързвайте се с него, за да се уточните как и кога ще си вземате и плащате нещата.

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Nikolay Kolev

Само да се похваля - моите растения (с изключение на розовата боровинка, която е в саксия) вчера ги посадих на вилата

Дано се хванат и да публикувам снимки от тяхното развитие през май-юни :) 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Моят план е за засаждане на боровинките в събота и неделя, ама май го дават не особено добро време. Та да видим...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

И аз получих моите. Камчатките са почнали развитие и цъфтеж. Първо гледах едната Войтек, която имаше много сухи клонки и въпреки че не е малка, бях доста разочарован. Но за радост останалите са съвсем добре и напъпили на всяко връхче - просто съм взел най-занемарената първо.

Особено ме впечатли Сибирячка, която имаше буквално по 40 см дълги корени след разплитане и е голяма. Другите сортове бяха малко по-ниски и млади растения, но хубаво разклонени и определено си струват парите. Единствено ме притеснява студовете да не ги съсипят. Може да ги покрия при тези -11 по прогноза.

Иргите са големи 70-100 см, имат и цветни пъпки мисля. Корените им са по-слаби отколкото очаквах, та се чудя дали и колко да ги подрязвам стъблата.

P.S. Сега видях, че Сибирячка е била в 2,5 литра саксия. Наистина супер корени.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Реших да пусна и в публичната темата снимките, за справка в бъдеще.

20220304_112327.jpg

В ляво купчината е Румен Троянски, в дясно са нашите - 2 саксии и 2 гол корен.

20220304_143258.jpg

20220304_143244.jpg

Към момента всички са си получили растенията.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета

Пропуснала поръчка. Който не влиза... :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 11 часа, Антоанета написа:

Пропуснала поръчка. Който не влиза... :D 

А щяхме да те вместим. Голямо пале...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

Днес реших да садя иргите и установих, че имам 2 Смоуки, вместо 2 принц Уилям. Не съм ги засадил умишлено. Ако някой е забелязал обратното може да пише тук, за да ги разменим. Ще изчакам и другата седмица преди да ги засадя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Тоя някой би могъл да е @Любо Д?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Между другото от ирга сорт Thiessen растението, което бях взел за един познат наблизо, имаше според мен доста цветни пъпки (може би около метър високо и разклонено растение), тъй че може някои да имат реколта и на първата година. Обикновено цветните пъпки са върхови или малко под върха на миналогодишните леторасли и ако искате да цъфнат, не режете върха... Пъпките изглеждат по-големи цветните и тръгват преди листните.

От друга страна за съвсем малко и младо растение да го товариш с плод не е препоръчително в средно- и дългосрочен план, но пък я има и крастата да опиташ плода!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан
преди 7 часа, Славянски написа:

Тоя някой би могъл да е @Любо Д?

Може да е и @Стефан?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 13 часа, Лозан написа:

Днес реших да садя иргите и установих, че имам 2 Смоуки, вместо 2 принц Уилям. Не съм ги засадил умишлено. Ако някой е забелязал обратното може да пише тук, за да ги разменим. Ще изчакам и другата седмица преди да ги засадя.

Лозане, ще те разочаровам, но според таблицата си поръчал две Смоуки, а не Принц Уилям. Общо три броя Принц Уилям сме поръчали, по една за трима други хора. Тъй че няма разменени растения. Евентуално ти си мислил, че поръчваш едно, а си попълнил друго...

Но прегледах и фактурата - това е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан
преди 2 часа, Славянски написа:

... Евентуално ти си мислил, че поръчваш едно, а си попълнил друго...

Да съм писал в темата едно, а в таблицата друго, па и съм търсил информация за размерите по видове, и там съм писал Уили и Тайсън: по-високи...

Следващият път и Гинко ще поръчам...

Сичко е точно начи!

Имам си Смоуки :mrgreen:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

@Лозан то ти ли си попълва в таблицата или някой от мен или Боби да е сбъркал ако сме го въвеждали? Помниш ли? Защото наистина в темата си писал Принц Уилям.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

Аз си я попълних, да. Явно съм сгрешил, не е болка за умиране. Боцнах го Смоки, дано ми е на късмет :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 1 час, Лозан написа:

Аз си я попълних, да. Явно съм сгрешил, не е болка за умиране. Боцнах го Смоки, дано ми е на късмет :)

А какво не ти харесва на Смоуки, защо предпочиташ Принц Уилям? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан
преди 1 минута, Ру® написа:

А какво не ти харесва на Смоуки, защо предпочиташ Принц Уилям? 

Аз късно разбрах за поръчката и нямах време да ги проуча, но бърз преглед определи, че принцът е с по-едър плод и като растрние е по-едро. За Смоуки не знам нищо, че да преценя харесва ли ми, но какво да му е? Все е растение и ще се радвам да ме изненада приятно :)

...надявам се и да е едро растение, че отиде на мястото определено за принца.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване