Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Боби Димитров

Среща на форума - 2 април 2022, събота

Recommended Posts

Боби Димитров

Привет на всички! Миналогодишната среща в двора на село много ми хареса като усещане и директно реших тази година да е пак тъй. Тази година организацията ще една идея по-различна - с фиксирана от мен дата.

Идните 2 седмици се оформят валежи и темп около нулата, а и снегът още не се е стопил; на 26-27 съм ангажиран; а и реално никой не разчита на срещата ни за семена, ни за разсад та да гоним срок, пък и за калеми не е късно, а основната цел така или иначе е дружеска почерпушка и раздумка...

Затова и датата, след консултации с важни присъстващи, я слагам на 2 април, събота. Локацията ще е същата като лани (който не е идвал, а иска - да ми драсне лично)

---

Копирам и малко обща информация от предни години, за улеснение:

  • Срещата е неофициална, неизискваща, можете да дойдете когато желаете, да седите колкото искате и да си тръгнете кога ви е мерак. Насърчително е да донесете нещо дребно за почерпка за общата маса, каквото ви е на сърце, за ядене и/или пиене.
  • Не е нужно да се включвате активно ако не желаете, можете просто да дойдете за по бира и да послушате нашите лакърдии.
  • Не е нужно да носите нещо за подаряване / раздаване. Не е нужно да правите бартер. Не е нужно да вземете нещо от предлаганите неща.
  • Какво можете да донесете, какво се носи обикновено на срещите ни: семена от всякакви видове растения и всякакви сортове, вкл. от дървета, храсти, плодзеленчук, билки и прочее  / резници за вкореняване от всякакви растения, вкл. цветя, храсти плодни и декоративни, дървета и прочее / коренища / единични корени / грудки / луковици / готов разсад / калеми от плодни дървета, ядкови, декоративни.

Ако някой търси нещо конкретно като вид/сорт/растение/резник/калем и тн, пише коментар в темата и ако друг може да го донесе, носи. Също практично е всеки да напише какво би могъл да донесе, в най-общи линии. Също така, предишни години сме получавали пратки по куриер от друг град, чието съдържание се раздава на срещата.

 

  • Харесвам 6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

Идвам със сигурност.. тамън са омикронирахме и 4мата дома, та е малковероватно да са гътна баш на 2ри април пак..

Уговарям Таньо Павлов от Гранит и евентуално едно момче ентусиаст от Устина.. та или с поне един от тях + децата.. или семейно със Софи и челядта.. но булката нали от 1 година е мъжът в семейството, та може и да откаже, че трябва да наема с продукция в ателието и хич не е сигурна..

Ако някой иска Варелски доматен пакет* да даде заявка от сега..

*котуйнящу= тарелка с 15-20 сорта домати микс + 5-10 черита.. общо 30-40 коренчета, на гъсто, добутани до положение за пикиране.. сортовете са от Алис, Ру, Боби, мои 2-3 сорта, но ще е микс изненада.. 

Няма да ви струва нищо, но ако ви се дава 10-20 лв. пара или бартер за консерви ич нема да откажа, че съм безработен..

Задължително поръчайте, че съм решил моето всичко да е до корен точно.. за да не се чудя на кой да подарявам после..

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Пада се, да съм свободен тогава. Ще гледам да дойда. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Събота звучи добре, надявам се всичко да е наред и да дойда. :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Аз няма как да дойда поради много ангажименти и немалкото разстояние, но бих могъл да пратя някакви калеми или друго, ако остане време. Димо 33 беше поискал от едни джанки. Но не съм събирал калеми и в тия снегове, дано не цъфнат. Единствено ябълкови имам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

За калемите, остава ако сколасаш. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 1 час, Димо 33 написа:

За калемите, остава ако сколасаш. 

Я кажи пак коя джанка искаше - едната жълта е ранна (след 20 юни), много едра, не много трайна, и може и неузряла съвсем да се яде, а другата пак е жълта много едра, може би леко продълговата, тя зрее два месеца по-късно и се отделя костилката и могат да стоят на дървото и до септември?

И двете обаче не са ми в двора и не съм сигурен, че ще успея да взема калеми с тия снегове преди да тръгнат да цъфтят. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

И от двете е добре, но ако не стане, за догодина. Не ми е спешно нищо, работа имам достатъчно. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Кукумир

Аз също мисля да направя дебют на срещата. Ще съм сам.

Тъй като съм много начинаещ, мога да донеса само малко семена от люти чушки(Български морков и Ахи Лемон), както и може би малко клонки от фотиниите.

Много ще се радвам, ако успея да си взема от някой малини сорт Люлин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела
преди 3 часа, Кукумир написа:

Много ще се радвам, ако успея да си взема от някой малини сорт Люлин.

Не знам Люлин ли са моите ама са ремонтантни.. и супер инвазивни.. ще нося пък ти си им викай кЪкщеш.. :D

  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

Не мога да не дойда :)

Ще нося безалкохолна бира и семки от тиква цигулка.

@Варела, поръчвам си един брой Варелски доматен пакет*! 

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

@Теди , ако донесеш и две гумени жени - направо ще се навия! :D

Бъзикам си се, просто ми е мнооого далеко.

  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Профилактично тагвам няколко маргинала :D @yanev @Rossitza Tsonkova @jojkata2000 @stef.an @Nevil @Ch Petrov @Ivaylo Bogomilov @Бай Ли Шъсей

Ягоди и малини и къпини в срещите до сега - който е донесъл, не са останали! Тъй че носете смело!

Аз основно търся калеми за костилкови, вкл. разни като праскова, нектарина, кайсия по-късни, но и интересни сливи / джанки, не бих отказал и череши, бадеми.

Семена, като знам, че Алис ще идва, то нема сми от повече :D

  • Харесвам 1
  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Ако някой е готов да се раздели с каквото и да е количество Polyversum моля да го вземе и да ми пише, за да нося съответната сума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

@Варела, поръчвам един Варелски доматен пакет* . В началото на април е добра идея да имам запас. 

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

 @Варела И аз поръчвам един Варелски доматен пакет, ама вземането ще е от Пловдив. До срещата може и да не се добера по причина недостиг на време. С тоя лош метереологично Март всичката работа ще ми остане за април, а в съботите успявам да кандардисам племенника да ми помага. А дойда ли на срещата означава два загубени човекодена. Валери, аз още ти пазя лютениците. Тъй, че при възможност свиркай, ще си взема пакета, ще ти предам лютениците и платя колкото кажеш за разсада. Тепърва осмомартенски утре смятам да слагам семената, а бог знае кога ще станат. По-добре да се застраховам.

@Оризаки Кошияма, аз май имам повечко поливерзум. Ще погледна и ако е така, ще ти пратя с Еконта с маслодайната роза като мине тая седмица лошото време. Дай Бог де...

  • Мерси 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
rufo

Много бих искал да дойда, но съм на 500км(гр. Добрич), и тези цени на горивата...май ще присъствам само виртуално...за съжаление :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Да, супер идея, може да осигурим видео връзка. Ще взема необходимата техника.

  • Харесвам 1
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Ееей супер, начи Алис и Теди като ми дадете по половин пакет, ще вържа двата края :D Да не забравите и триходермен квас! 

  • Харесвам 1
  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела
преди 19 минути, Боби Димитров написа:

Ееей супер, начи Алис и Теди като ми дадете по половин пакет, ще вържа двата края :D Да не забравите и триходермен квас! 

Вуйче то от твоя пакет тръгна всичко.. за теб си има по дефолт.. недей муфти другарчетата :D

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване