Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Боби Димитров

Среща на форума - 2 април 2022, събота

Recommended Posts

Любо Д

И от мен една поръчка за калеми от хубава череша и випнап.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

Приключих с пакетирането.. предвид нарастващата луна :mrgreen: и уговорената дата 02.04 на срещата мисля да приключвам с офертата за пакетите..

Направих общо 7, по ред на поръчване са: 1. за домакина; 2. @Orizaki Koshiyama 3. @rufo 4. @Теди 5. @alys 6. @Venetka и резерва 7. за раздаване на срещата..

IMG_20220310_002538.thumb.jpg.5bf40ee8796b5da39e652d3a8b6941fa.jpg

IMG_20220310_002552.thumb.jpg.7a2132bf168a7a108dfd7629ef7c94c6.jpg

Сях ги подред и под брой, та който иска може да си проследи сортовете домати стартирайки от клечката в ъгъла на тарелката и придвижвайки се "на змия" до края.. черитата са на същия принцип от срещуположния ъгъл.. извинявам се за краснописа.. РБС е ясно какво е, РБСГ е "розово биволско сърце гигант".. ЯМР е "янчето много род".. защо? ..питайте @alys :)

IMG_20220310_002628.thumb.jpg.92d601019a1bde3be96f56529953e45e.jpg

Боцнах ви по 2 семки идеал.. купешки.. да ви е гадно.. :P

IMG_20220310_002643.thumb.jpg.e4638a7df3b84c2bfe88473d447883b6.jpg


Айде берекетлия да е :)

  • Харесвам 8

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета

Аз съм българче за дълго надявам се и имам голямо желание да дойда. Ако на някого му е скъпо и далеч, но  може да стигне до Стара Загора, аз ще го превозя нататък и обратно.
Миналата година раздавах на воля растения доволно и с радост, но тази - от пренасянето и други фактори, много нещо изгни и плесеняса. :(  За първи път. Все ще измисля да донеса хубости...
Инак резници мога да нарежа и имам интересни неща, но ще питам Боби на лична кое кога, какви...
За почерпката, мога да забъркам лично творчество.
Ще се радвам на варелско пакетче, но няма грижа, ако е късно - имам какво да засея, даже много.  Ще е чудничко да се сдобия с Morus nigra (черна черница, шам дуду, шандудия) - резник вкоренен, невкоренен... но и само да се запознаем - стига. :) 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

 @Антоанета считай резервата (пакет No 7) за лично резервирана..

пък и ти ме водиш с минимум 2 касетки вкоренени резници и благинки в резултата.. :wub: трябва да се изравнява..;)

така че ако требе домакина ще изгори и ще остане без пакет, но за теб ще има..:D

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета
преди 11 минути, Варела написа:

...ти ме водиш с минимум 2 касетки вкоренени резници и благинки в резултата.. :wub: трябва да се изравнява..;)

Ааа, казахме - "предай нататък" :)

  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

100% подкрепям, ти пристайшлеси Тони да дойде, мчи то стана сигурно 5 години я чакаме :) Не разсад, а ми една кисела зелка ще й дам за изпът да си рупка :D (стига да не е доизял зелето малкия, в който случай минаваме на лютеничка)

  • Харесвам 2
  • Ха-ха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Да повдигна малко темата. Има още няколко дни до срещата, но трябва да организирам пътя в двете посоки. Мога да дойда с маршрутката около 11:00 или около 12:30. В обратната посока имам маршрутка около 16:30, но има вариант младите да ме вземат с кола по-рано (непотвърдено).

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Към така създалата се офанзива с оранжерии и асмалъци, ще се присъедини и един камион с компост, та ще се наложи да отпадна за срещата. 

Пожелавам приятно изкарване на всички. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Аз планирам да пусна някакви калеми. Дано насмогна до сряда.

Минали години сме го правили за хора, които са далеч и няма да присъстват, но могат да пратят разни благинки, че и евентуално нещо да получат в замяна. Миналата година получих хубави черешови и ябълкови калеми от @Димо например, и се хванаха повечето.

Сега се сетих, че и за @Димо 33 съм обещал джанкови калеми. Дано не е късно да взема. А бях наскоро близо до едното дърво, но въобще не се сетих...

Имам основно ябълки и круши. Даже тепърва някои трябва да ги подрязвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Калеми и аз бих взел, не помня кой пращаше някакви вносни лукс сливи/джанки, дали не беше точно @Димо... За костилкови имам подложки, за семкови още не. Ако някой ще праща и ми няма данните, нека пише!

 

На 27.03.2022 г. at 10:44, alys написа:

Мога да дойда с маршрутката около 11:00 или около 12:30. В обратната посока имам маршрутка около 16:30, но има вариант младите да ме вземат с кола по-рано (непотвърдено).

Аз ще те взема от спирката долу на Е80, само ще ми звъннеш в колко ще хванеш и кога се очаква да си там. И съответно после ще те метна натам, ако не минат младите.

 

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

@Димо 33 аз от джанковите калеми, дето говорихме, да пращам ли на Боби (за твоя милост)?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Ами, май за другата година да го оставим, че сега се натрупаха задачи. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Добре, то и при мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Аз пък направих върла глупост. Забравих да дам на Валери семената от лагоския спанак преди да тръгна за село. Сега ще видя ММ какво може да направи по въпроса. С нашите баби и дядовци, болести и т.н взех да имам сериозни пропуски в организацията. Ще се опитам да намеря начин да му ги предадат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

При мен нещата се изясниха..  засега съм сам или най-много двамата с Митачето.. Софи и Марто ще пропуснат.. та ако някой иска да ни събере и да ни върне.. или да се присъедини към нас поне.. че инак сума бензин ще потрошим с празна кола..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Някой друг от твоя район ще идва ли? Не знам @Антоанета дали е в бройката и от къде, другите фенове са @Бай Ли Шъсей и @Абарис от далечните Средни земи, сега не мога да измисля допълнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета

Да, аз съм соло. Има 4 места, кажете от къде да ви взема. Тъкмо ще бъбрим по пътя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела
преди 2 часа, Антоанета написа:

Да, аз съм соло. Има 4 места, кажете от къде да ви взема. Тъкмо ще бъбрим по пътя.

Перфектно.. вариантите са или от къщи, но това е от срещуположния край на Пловдив спрямо магистралата..

или като тръгваш да звъннеш за да ни телепортира Софи до Карловско шосе на някоя бензиностанция, примерно Газпром малко преди изходите за магистралата.. пращам двете локации на ЛС, ти реши как ще ти е най-добре.. за нас е идеално в който и да е от двата случая..

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Кукумир

Аз за съжаление ще пропусна. Забавиха ми едни строителни материали, които ще докарат точно в събота... Приятно да си изкарате и да направите снимки :)

  • Тъжно 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

@Варела, нали остана това, че ще носиш по 5 кг картофи Пикасо (купени от @Ch Petrov)?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване