Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Recommended Posts

Viden

Здравейте всички съфорумци , има ли някой от вас, който отглежда шам фъстък ?

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
rufo

Аз също съм фен на Шамфъстъка и от любопитство, миналата година засадих две "дръвчета" , които купих от една жена от Пловдивско х 25лв/бр. Бяха в контейнерчета(мини саксии) и се хванаха, засега.Разбрах, че не измръзват, НО вегетационният им период е доста дълъг и това ме притеснява, но с тези климатични аномалии, ще видим какво ще се случи...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Viden

Здравейте всички съфорумци , има ли някой от вас, който отглежда шам фъстък ?

 

 

IMG-7dad15a63b998eba3fb7fe53672aabe4-V.jpg

IMG-be13b8a858f3278cd13643030c83cf7f-V.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Emil

Преди години пробвах. Засадих три или четири бройки есента, но напролет никой не се събуди. Може би трябваше да ги гледам в големи саксии поне една година, за да направят хубави корени. Това което помня е че има мъжки и женски(1 мъжки на 5 женски). Садят се на голямо разстояние, като орехите, не че стават големи дървета, а че правят гъста и широка коренова система.

Желая ти успех.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Bore

А някой пробвал ли е с обикновен фъстък? Аз боцнах няколко в една саксия, ама нищо не покара?

п.п. Не бяха пържени, уточнявам :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела
преди 29 минути, Bore написа:

А някой пробвал ли е с обикновен фъстък? Аз боцнах няколко в една саксия, ама нищо не покара?

п.п. Не бяха пържени, уточнявам :D

Тези, който продават на кило, сурови може и да са сушени в индустриална сушилня, която е с високи стартови температури..

най-добре от пазара и да се пита дали стават за семе.. а още по-добре да са в шлюпките и да се счупят непосредствено преди да се засеят..

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване