Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Астрала

Всичко за декоративните рози

Recommended Posts

Антоанета

@алина не виждам от какво да те е срам, но я засадих в Германия и не знам кога ще си отида натам. В домашен офис сме тук, за сега. Ослушваме се. Дано мине номера за по-дълго у дома. :D 
Напомни ми в лично съобщение октомври месец! И ние не знаем още...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета

@алина донесох я въпросната азиатска шипка Rosa rugosa Pink Grootendorst, но питам по знаещите @Астрала, @Venetka - трябва ли толкова непорасла да я режа и ще излезе ли читав резник за прихващане?
Отглеждането на рози е новост за мен.

 

1465593365_IMG_1744copy.thumb.png.a68980a21149d59c9375309d16c071b4.png

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Не е толкова малка розата, но ти защо искаш да я режеш? Само за да вземеш резник ли?

Най-добре се вкореняват резници от клони, които в текущата година са цъфтели. Не мога да видя добре от снимката, но ми се струва, че е по-добре за догодина да се пробваш да вземеш резник. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета

Исках да дам на @алина, защото много я хареса, но ми се струва твърде нефелна розичката. Не се е развила добре от март до сега, предвид и че си бях у дома, а тя - не. Не е цъфтяла.
Догодина напролет или наесен ще е добре да пратя резник?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

С пролетно прихващане нямам опит. Чувала съм, че става, но с каква успеваемост е не знам.

А и до пролетта розата ти няма да е дръпнала на ръст, така, че остава само варианта с другата есен вземане на резник.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

Антоанета, когато ще режеш, тогава. Стъблото на розата е дебело, защо не расте във височината? На пролет да я подхраниш с тор, , с повечко азот. Има рози, които лесно се размножават, другите - хич. например колко пъти опитах да размножа роза Албрехт Дюрер, нито веднъж не успях, нито напролет , нито на есен. А трябва, защото розата  постоянно боледува и мога да я загубя. Увеличих снимката, основното стъбло има доста пукнатини, .Замажи ги с градинска( овощарска) замазка. Аз правя такава и сама. Вземам глина, пепел, и малко йод и син камък.Ако има говежди тор, то и него.Аз нямах. С  говежди тор замазката става мека и леко се намазва и не се пука, .

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета

От разсадника ми писаха, роза на гол корен да не я торя докато не направи година на постоянното си място, а аз тепърва ще я садя. Изгаряли новите коренчета.
Мисля, че това беше причината една от тези да се загуби - изглеждаше много добре, наторих обилно с тор за рози при засаждането, постепенно залиня и изсъхна. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
embedeo

 @Антоанета , ако тази роза, преди да си я донесеш, е расла в тази саксия, а не в градината, то, според мен, размерът ѝ е напълно адекватен като за възрастта и саксията. И да, съгласен съм с Венетка -- не бързай да вземеш резници. Нека да си изкара един цял нормален вегетативен сезон розата, на новото ѝ място. А дори да решиш да я подрязваш по други причини, то отрязаните части ще са твърде тънки, на този етап. Също така, на твое място, аз не бих се тревожил за малки пукнатини по старото стъбло, или поне не бих се опитвал да замажа със замазка, която ще изпробвам за първи път, без преди това да съм я опитал върху нещо подобно, но което имам в изобилие (примерно други видове рози).

Докато живях в Ирландия, преди години, наблюдавайки разни градинки, останах с впечатлението че Rosa rugosa е доста лесна за гледане и доста буйна. И въпреки, че ми харесваше много на външен вид, както с равномерно оцветените си розово-лилави цветовете така и с едрите си червени шипки, не се изкушавах да си я завъдя/ пренеса в България, предполагам, защото се опасявах че може да се окаже прекалено инвазивна. Иначе, в Ирландия бях видял на едно място една обикновена (дива) шипка, Rosa canina, която обаче образуваше много дълги плодове от по 4 - 5 см и два пъти правих опити да вкореня резници, които завършиха неуспешно. Също така Rosa rugosa ми изглеждаше много по-буйна и с много повече (по-плътна) листна маса от обикновените рози и от обикновената шипка.

Редактирано от embedeo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Като каза шипка и се сетих.. Нейде из Испания преди месец.. Навсякъде шипки, но на едно място уауу. Храст с огромни шипки. Колежката веднага пресметна, че от един храст може да се направи шипков мармалад за цялата зима за едно семейство. Пробвах и си взех една шипка, но не беше достатъчно суха и взе да се сплесква в раницата.

photo_2022-11-02_11-59-31.thumb.jpg.0d16dcab9f20bace7cebe96176e55c27.jpgphoto_2022-11-02_11-59-35.thumb.jpg.ad361c95b6b56480bc9f967b3c5ce5e6.jpg

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета
преди 3 часа, embedeo написа:

 @Антоанета , ако тази роза, преди да си я донесеш, е расла в тази саксия, а не в градината, то, според мен, размерът ѝ е напълно адекватен като за възрастта и саксията. И да, съгласен съм с Венетка -- не бързай да вземеш резници. Нека да си изкара един цял нормален вегетативен сезон розата, на новото ѝ място. А дори да решиш да я подрязваш по други причини, то отрязаните части ще са твърде тънки, на този етап. Също така, на твое място, аз не бих се тревожил за малки пукнатини по старото стъбло, или поне не бих се опитвал да замажа със замазка, която ще изпробвам за първи път, без преди това да съм я опитал върху нещо подобно, но което имам в изобилие (примерно други видове рози).

Докато живях в Ирландия, преди години, наблюдавайки разни градинки, останах с впечатлението че Rosa rugosa е доста лесна за гледане и доста буйна. И въпреки, че ми харесваше много на външен вид, както с равномерно оцветените си розово-лилави цветовете така и с едрите си червени шипки, не се изкушавах да си я завъдя/ пренеса в България, предполагам, защото се опасявах че може да се окаже прекалено инвазивна. Иначе, в Ирландия бях видял на едно място една обикновена (дива) шипка, Rosa canina, която обаче образуваше много дълги плодове от по 4 - 5 см и два пъти правих опити да вкореня резници, които завършиха неуспешно. Също така Rosa rugosa ми изглеждаше много по-буйна и с много повече (по-плътна) листна маса от обикновените рози и от обикновената шипка.

Пристигна на гол корен, след което я засадих в градината и малко по-късно отпътувах. Оцелявала е без вода. Саксията е колкото да я транспортирам до където ще й е постоянното място. Тази специално не я дават чак толкова здрава, в сравнение с другите ругоси, включително и жълтата, но щом оцеля лятото без вода... 
...а и е толкова интересна...:wub:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokorko

Предполагам поради топлият Октомви разкошотията продължава

viber_изображение_2022-10-31_20-00-32-448.jpg

viber_изображение_2022-10-31_20-00-32-128.jpg

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokorko

С какво торите розите и кога?:tounge_wink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Един път годишно, обикновено в началото на април с Яра мила комплекс. На стари рози по 1/2 КК/ кофичка кис мляко/, на млади намалям количеството, а на катерачите увеличавам до 3/4  или 1 КК.

При природни катаклизми / градушка, силен вятър с поражения и други/ пръскаме с аминокиселини за да се възстановят растенията.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokorko

Яра мила комплекс ше хвърлям на лозето верно ше хвърля и на розите

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване