Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Recommended Posts

Radost

Здравейте на всички :)

Приятно ми е да се запознаем. Казвам се Радост :)

Всичко започна, когато за първи път четох Анастасия на Владимир Мегре ... преди повече от 7-8 години, докато живяхме за 1 година в Гренобъл, Франция с мъжа ми, с който знаехме че искаме да създадем семейство. От тогава разбрах - парцел, къща, домашна продукция, природа, която почти сама се гледа... и всичко с Любов :) от тогава започнах ясно да изпращам сигнали до Вселената (The Secret) за какво мечтая.

И така стигаме до днес 09.04.2022 :)

Вече съм майка на три прекрасни момичета (6г, 4г и 1,5г). Няма по-прекрасно нещо на света да си родител :)))))) и да ги гледаш как растат. Всеки от вас, който е в тази ситуация би ме разбрал.

Ето и за нашата първа градинка, която официално започнах 2019 на 6ти и 7ми етаж в град София. Тези тераси, не знам дали се вижда на снимките са с изкуствена трева. Чудесно за окото ... ама природа нямаше ... и започнахме да мислим долният етаж после горният... долният го направих с идеята да е само вечно зелени и цъфтящи красоти, а горният да е ядливият етаж:) добре се получи защото имахме доста охлюви на долния етаж (преди да дойдат птичките) и до горе до храната не стигнаха, ядяха само листата на декоративните растения (а те имат достатъчно листа за всички) :P  май се отплеснах... между другото голяма игра беше с тези охлюви. То ги подреждаха в редици ... правиха им къщичка ... разхождаха ги дори и вътре в апартамент:D

И така първа година си правя разсадите сама (ще видите доста грешки) до сега само по интуиция.

Попаднах на пермакултурна градина една книжка :) много харесах в нея идеята. Сега скоро видях едни прекрасни картинки от Боби тук за Гора-Градина :) и “загубих ума и дума”...  Каква Хармония, каква красота...

Сега съм се взела на сериозно да чета книжки, които пак Боби ми е препоръчал. Благодаря ти, Боби, толкова много помагаш с твоя сайт, видеата... съветите и съобщенията си. Благодаря :)

Тъй като още не познавам “плевелите” - канените и неканените гости.. сега с това съм се заела да ги науча и разпозная в саксийките.

Това е за сега. Благодаря ви, че ви има. От вас мога толкова много да науча :)

Заповядайте в албума на нашата градинка на терасата: https://photos.app.goo.gl/9yKhNECqE5iwLqLQA

 

408977B3-237C-4989-9430-6A44E30BFF9B.jpeg

  • Харесвам 5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!
Отговорено (Редактирано)

Браво, @Radost ! Общуването с растения и животни ти показва Великата хармония и Правилния път, не визирам никакъв сектантски смисъл. Важното е да прави човека щастлив и уравновесен, особено децата.

Предполагам не се залъгваш, че ще се наядете от тази градинка, пък и не е необходимо, защото за това се искат доста повече условия, но едва ли ще станеш по-доволна. От личен опит го казвам: виждал съм 2 и 200 и 2000...

За човек с желание всичко е възможно, а във форума ще помагат.

Редактирано от Лозето ме наби!
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване