Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

jojkata2000

Ремонтантни (целогодишни) ягоди

Recommended Posts

Marangoza

Ето я моята красавица - Ruby Ann. Купена от магазин за цветя. Беше в земята, но взе да вехне. Когато я извадих открих в корените огромна какавида на някакъв бръмбар. 

IMG_20221110_133752.jpg

  • Харесвам 5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov
преди 11 часа, kokorko написа:

Дайте да направим групова поръчка от https://erdbeerprofi.de/mara-des-bois-erdbeerpflanzen , аз бих се включил с голямо удоволствие.

Има и още някой интересни, които бих искал да имам, но не ми се занимава. Предния път аз правих поръчката и бяхме само двама!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov
преди 16 часа, Marangoza написа:

Ето я моята красавица - Ruby Ann. Купена от магазин за цветя. Беше в земята, но взе да вехне. Когато я извадих открих в корените огромна какавида на някакъв бръмбар. 

 

Снимай като цъфне! Красота! Аз загубих моите. Една къртица ги прекара.

1500x1125_rubyann-strawberry-assortment.jpg

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 час, peterstamov написа:

Има и още някой интересни, които бих искал да имам, но не ми се занимава. Предния път аз правих поръчката и бяхме само двама!

Предполагам,  тука ще можем да се съберем за поръчка  на пролет. Заслужава си, да ги има човек в градината. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov
преди 11 часа, Димо 33 написа:

Предполагам,  тука ще можем да се съберем за поръчка  на пролет. Заслужава си, да ги има човек в градината. 

Холандските хибриди съм ги завъдил от семена от Нидерландия - май трябва да казваме. Та и от каталога на ABZ си харесах две неща и сега чакам да ми отговорят. Ако ме устройва вероятно ще пусна някое пакетче семена да пътува. Така се получава по-евтино, но семената не никнат много - от опит! Мога да пусна повече пакетчета някой ако иска. Да се има в предвид този продавач не съм го пробвал и гаранция няма!

https://tuinzaden.eu/en/strawberries-seeds/920078-delician-f1-strawberry.html

Има и Ruby Ann F1

Другия е Estavana F1 - чакам да ми отговори дали може да ми предложи. Вижте ги в каталога на ABZ seeds.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
преди 9 минути, peterstamov написа:

Холандските хибриди съм ги завъдил от семена от Нидерландия - май трябва да казваме. Та и от каталога на ABZ си харесах две неща и сега чакам да ми отговорят. Ако ме устройва вероятно ще пусна някое пакетче семена да пътува. Така се получава по-евтино, но семената не никнат много - от опит! Мога да пусна повече пакетчета някой ако иска. Да се има в предвид този продавач не съм го пробвал и гаранция няма!

https://tuinzaden.eu/en/strawberries-seeds/920078-delician-f1-strawberry.html

Има и Ruby Ann F1

Другия е Estavana F1 - чакам да ми отговори дали може да ми предложи. Вижте ги в каталога на ABZ seeds.

В такъв случай, ако правиш разсад, ще взема от теб от всички ремонтантни сортове. Със семена няма да имам време да се занимавам. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д

Май от Лидл си бях взел Fragaria ananassa 'Tristan' преди 6-8 години. Някъде трябва да имам запазени семена и ще бодна разсад на пролет. Ако не станат, ще търся семена или растения от този сорт, например от ромляните.
https://plant-shop.ro/toate-plantele-a-z/fragaria-ananassa-tristan-f1

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 часа, Любо Д написа:

Май от Лидл си бях взел Fragaria ananassa 'Tristan' преди 6-8 години. Някъде трябва да имам запазени семена и ще бодна разсад на пролет. Ако не станат, ще търся семена или растения от този сорт, например от ромляните.
https://plant-shop.ro/toate-plantele-a-z/fragaria-ananassa-tristan-f1

 

Ако станат, може и за мен някое коренче, да ги завъдим. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Аз съм за една обща поръчка, но този сайт не ми е познат - ако е с препоръки, да действаме.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov

В събота ходих до градината да местя едни ябълки. На три коренчета гледам и цвят има.

IMG-20221217-113624.jpg

IMG-20221217-113630.jpg

IMG-20221217-113628.jpg

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
dalaver

Оф, ужас! Изобщо не знаех, че може да се гледат и ядат ягоди целогодишно! Май трябва да внимавам какви теми разглеждам ...доядоха ми се сега ягоди посред зима :ph34r:

И като имат цвят ягодите ги откъсна и те ще си доузреят или ще чакаш да доузреят и тогава ще ги скъсаш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov
На 21.12.2022 г. at 8:48, dalaver написа:

И като имат цвят ягодите ги откъсна и те ще си доузреят или ще чакаш да доузреят и тогава ще ги скъсаш?

Оставих ги така. Имах друга работа.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
На 10.11.2022 г. at 23:41, Димо 33 написа:

Предполагам,  тука ще можем да се съберем за поръчка  на пролет. Заслужава си, да ги има човек в градината. 

Откъде, ? Намерих обява за тъмни ягоди продават разсад Чери бери. Струва ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Marangoza

Някой отглежда ли ягода сорт Мице Шиндлер да сподели мнение за вкусови качества и особености в отглеждането?

https://www.mmtrbg.com/nai-vkusnata-yagoda-mice-shindler-bogata-na-vitamin-s-fragaria-x-ananassa-mieze-schindler-strasberry

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov

Гледам има цвят на едно две коренчета...

image.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

То още преди месец имаше на вилата. А от цветовете от началото на декември си стояха зеленички ягодки. Не посмях да ги отрежа. Като се прибера в БГ ще ми е интересно да ги видя на какво приличат. С тия климатични аномалии точно целогодишни ще станат ягодите..

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д

Сайди Кундев има огромно количество ягодови сортове и мисля да поръчвам. Някой от София да е мераклия да се комбинираме?
https://rasadnik-kundev.alle.bg/ягоди/

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д

Тръгнаха ми семена от Тристан, вероятно опрашен от дива ягода, престояли 6-8 години.

image.thumb.png.3dccc656e8ef5cf1e5d31cfa79aaf6ca.png
 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov

Едно дето не го броях гледам замясало. От ABZ, но не помня кой сорт беше....

IMG-20230420-124524.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване