Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Дива Теменуга

Завръщане в България

Recommended Posts

Дива Теменуга

Благодаря на всички отзовали се и за съветите. Направила съм план за действие:

-разделила съм районите, които ни харсват на 3 части и съм отбелязала с пинове селата, които са ме впечатлили с нещо.

-ще отделим поне 1 ден на всяка час (ако не ни стигне, имаме възможност да отделим и малко повече)

-запаметила съм по няколко оферти от нета и ще се свържем с агенциите, но ще си направим и лична обиколка (с разпит на местните)

Едно село много ми хареса от виртуалната ми разходка - Кубадин. Та така, живот и здраве, ще ъпдейтвам след като се върнем от "Мисия Селска Къща" (звучи ми като начало на нова тема :))

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета
На 4.06.2022 г. at 22:38, Кукумир написа:

Нашето село е в Натура 2000. Има обработваеми земи наоколо, но не мога да съм сигурен как се обработват. Единственият по-голям зеленчукопроизводител(10-тина декара) е част от фермерските пазари и знам, че гледа чиста храна. Така че и в тази област се намират чисти села :) Иначе в селото има не малко пчелари.

Много хубаво!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета
преди 12 часа, Дива Теменуга написа:

Благодаря на всички отзовали се и за съветите. Направила съм план за действие:

-разделила съм районите, които ни харсват на 3 части и съм отбелязала с пинове селата, които са ме впечатлили с нещо.

-ще отделим поне 1 ден на всяка час (ако не ни стигне, имаме възможност да отделим и малко повече)

-запаметила съм по няколко оферти от нета и ще се свържем с агенциите, но ще си направим и лична обиколка (с разпит на местните)

Едно село много ми хареса от виртуалната ми разходка - Кубадин. Та така, живот и здраве, ще ъпдейтвам след като се върнем от "Мисия Селска Къща" (звучи ми като начало на нова тема :))

Може да е добре да “хвърлите едно око” на Пъстрово (Старозагорско) има едно прекрасно семейство - сигурно и повече. Много вдъхновяващи писанки, реколта и чистота във всеки смисъл. Впечатлена съм. 
https://www.facebook.com/mariana.doncheva.12

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokorko
преди 13 часа, Дива Теменуга написа:

Благодаря на всички отзовали се и за съветите. Направила съм план за действие:

-разделила съм районите, които ни харсват на 3 части и съм отбелязала с пинове селата, които са ме впечатлили с нещо.

-ще отделим поне 1 ден на всяка час (ако не ни стигне, имаме възможност да отделим и малко повече)

-запаметила съм по няколко оферти от нета и ще се свържем с агенциите, но ще си направим и лична обиколка (с разпит на местните)

Едно село много ми хареса от виртуалната ми разходка - Кубадин. Та така, живот и здраве, ще ъпдейтвам след като се върнем от "Мисия Селска Къща" (звучи ми като начало на нова тема :))

 

Гледам от с.Кубадин до Нефтохим Бургас ви делят около 40км по права линия, ако отидете там дано не помирисва от Нефтохим-а

image.thumb.png.c67ff18f3b57df8ac93cce84a9341224.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Емисиите отиват в другата посока и обикновено изпусканията са когато вятърът е към морето (казвам от позицията на живял 20 години в Изгрев, Бургас ;) )

Прочее, с риск да ме превземат спецчастите, единият ми дядо беше шеф на ГО преди десети, та съм виждал (за което ядох върло бой дето се ровя из нещата му) карти с планове при авария или саботаж в Нафтата какво накъде ще иде и като цяло западно нещата са ок, особено югозападно...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Дива Теменуга

Малък ъпдейт от моя страна. Ройоните са избрани. 3 района и 4 дена, като съм си набелязала няколко села. Надявам се, ще си намеря "моето място". Пожелайте ми успех :sweat_smile:

regions.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

4 дни само за полвината бургаски окръг... дано сколасаш, за мен поне няколко дни на всяко кръгче, то за 1 ден повече от 1 село мож ли видя, докато стигнеш, докато си поговориш с няколко бабички, малко пикник, 20-тина къщи и то отече. Успех желая от сърце :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Дива Теменуга

Здравейте, моята мисия "намери си мястото" приключи и мога да споделя резултати.

Времето стигна, ние имахме резерва от време, така че това не беше проблем. Посетихме много хубави села. Най-много ми харесаха Бръшлян, Стоилово и Кости. Малки села с хубави хора, но много малко къщи за продан. И то такива дето да отговарят на моите изисквания - още по-малко. Като цяло доста стари къщи за много пари. Срещнахме се с няколко кмета и ни показаха каквото се продава, но като цяло ни посрещнаха с "ами то не останаха къщи за продаване".

 

Много имоти имат проблем с много наследници и не се знае кой на кого, други пък са изоставени и никой не знае, кого да се търси за собственик. Цените според мен са доста високи. За стари къщи, които ще искат голям цялостен ремонт искат по 30 - 40 хиляди евро, и то в малки села без магазин, ресторант или доктор. 

С мъжо направихме едно бързо сравнение с Франция и се оказа, че и там можеш да си купиш съборетина за толкова пари. Та сега сме на един кръстопът, дето не знаем и ние какво да правим. Дали да инвестираме в Българското или да си търсим мястото във Франция...а де, от мислене и главата взе да ме боли. 

Та така..хубава обиколка на Югоизточна България си направих, и обратно във Варна с малко поизтънял хъс. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Тия пари ми се виждат твърде много за тоя регион. На колко километра от града е това? В моя район мисля, че все още могат да се намерят имоти на 1/4 от тези пари, но наистина инфлацията е бясна.

Другото е, че Франция на Макрон... яко затъва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми

Някакви местни ви трябват за да ви намерят къща за по-малко пари. Също къща за 25 000 евро в която влизаш и с козметичен ремонт живееш край морето вече почти няма. Търсете местен брокер, ако не се сещате за други местни. Иначе най-вероятно във Франция сигурно ще е по-уредено, но колко са данъците във Франция? Първоначалната цена не е всичко, мислете колко е ремонта и колко са текущите разходи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

На ваше място (без нужда от уседналост или принадлежност или деца и съответно общност) бих избрал Франция. Имам онлайн приятел там, живее в селце с 20 човека, град 15000 на половин час с кола, стара обитаема каменна къща с обзавеждането + 4 дка двор, сумите са по-ниски.

Специално Бръшлян и Кости имат много висок рейтинг сред търсачите на ваканционни имоти на морето но не до морето, а което е по-важното, пазарна икономика. Като имаш 5 къщи за продан вместо 50, а търсенето е за 100, цената го отразява. По същата причина при нас няма земеделска земя под 25 евро на квадрат, търсене-предлагане.

Преди време гледах обява в новата селска група на Христо, обявата беше за 20 000 лв някъде, хубава стара къща с двор, ама някакво село около Попово, сложен момент, което може да е спирачка за немалко народ, но пък може да е и вратичка за други... Места има бол, ако водещето е бюджета, рандъм 30 сек търсене в имотбг.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Дива Теменуга
На 8.07.2022 г. at 17:55, Славянски написа:

Тия пари ми се виждат твърде много за тоя регион. На колко километра от града е това? В моя район мисля, че все още могат да се намерят имоти на 1/4 от тези пари, но наистина инфлацията е бясна.

Другото е, че Франция на Макрон... яко затъва.

Здравей. На 30 мин от Царево е и на 40 от Варвара. (става въпрос за с. Кости, където най-ми хареса). Бургас е на малко повече.

На 8.07.2022 г. at 18:02, Котарак без чизми написа:

Някакви местни ви трябват за да ви намерят къща за по-малко пари. Също къща за 25 000 евро в която влизаш и с козметичен ремонт живееш край морето вече почти няма. Търсете местен брокер, ако не се сещате за други местни. Иначе най-вероятно във Франция сигурно ще е по-уредено, но колко са данъците във Франция? Първоначалната цена не е всичко, мислете колко е ремонта и колко са текущите разходи.

Като бюджет бяхме определили около 20х евро за стара къща, която се иска ремонт, за да можем да стъпим на максимум 40х евро в готово състояние. А за готова къща, където да се събуем и влезем около 50х евро. Но не намерихме такива. А за Франция, къщите по 40-50х евро са стари, но оправени и има такива, коита са готови за живеене след козметичен ремонт и смяна на обзавеждането. 

 

На 9.07.2022 г. at 14:13, Боби Димитров написа:

На ваше място (без нужда от уседналост или принадлежност или деца и съответно общност) бих избрал Франция. Имам онлайн приятел там, живее в селце с 20 човека, град 15000 на половин час с кола, стара обитаема каменна къща с обзавеждането + 4 дка двор, сумите са по-ниски.

Специално Бръшлян и Кости имат много висок рейтинг сред търсачите на ваканционни имоти на морето но не до морето, а което е по-важното, пазарна икономика. Като имаш 5 къщи за продан вместо 50, а търсенето е за 100, цената го отразява. По същата причина при нас няма земеделска земя под 25 евро на квадрат, търсене-предлагане.

Преди време гледах обява в новата селска група на Христо, обявата беше за 20 000 лв някъде, хубава стара къща с двор, ама някакво село около Попово, сложен момент, което може да е спирачка за немалко народ, но пък може да е и вратичка за други... Места има бол, ако водещето е бюджета, рандъм 30 сек търсене в имотбг.

Предполагам в България има много по-евтини места, но моя мъж държи да е на не повече от 1ч от морето :joy:,  а аз искам хубава гледка и голям двор да си гледам пермакултурата и пчелите...Като разгледахме селата и той (е Французин) и малко се отчая. Пита а къде е фурната за хляб? А най-близкия магазин? Понеже той е свикнал там и в най-малкото село да има фурна с пресен хляб...та така като гледам...май няма да се завръщаме за толкова постоянно, колкото ми се искаше. 

Живот,здраве и любов да е, пък другото се купува.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми

Точно пък с фурната...една хлебопекарна машина за 150-200 лв в значителна степен решава проблема му. Бюджетът ми изглежда напълно съответстващ и реалистичен, според мен просто не сте имали късмет или по-скоро достатъчно време за обикаляне. Може би сте и изглеждали твърде чуждоземски, не е критика, а обяснение на надутите цени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

На 1 час от Средиземно море във Франция - успех с този бюджет ;) Определено там имотите са по-грамотни на ниво продажба, не че няма руини, но до някаква степен отразява реалността на културата и локацията. Моят човек във Франция не търси фурна, но се оплаква от пияните селяни с трактори, които карат където си искат (вкл в твоя двор) или ловците, които гонейки глиган гърмят в двора му, където играят децата... Та... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 3 часа, Дива Теменуга написа:

Като разгледахме селата и той (е Французин) и малко се отчая. Пита а къде е фурната за хляб? А най-близкия магазин? Понеже той е свикнал там и в най-малкото село да има фурна с пресен хляб...та така 

Ами трийсет години депопулация и в много села вече и магазини няма, училище няма, камо ли фурна... Трябва да се върви обратно на течението, тези блага и инфраструктура се създават. И у нас ги имаше преди години, но хората ги няма.

А французите с тези ограничения не знам доколко ще изкласят. Особено в това военно време. Една позната мисли да се маха от там (селски район на атлантическото крайбрежие). Не е това, което е било и там.

Другото е, че парите бързо се обезценяват и не трябва да се губи време.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Дива Теменуга
преди 3 часа, Котарак без чизми написа:

Точно пък с фурната...една хлебопекарна машина за 150-200 лв в значителна степен решава проблема му. Бюджетът ми изглежда напълно съответстващ и реалистичен, според мен просто не сте имали късмет или по-скоро достатъчно време за обикаляне. Може би сте и изглеждали твърде чуждоземски, не е критика, а обяснение на надутите цени.

Цените сме ги гледали онлайн и сме ги обсъждали по телефона най-много, не са ни виждали на живо. 

преди 2 часа, Боби Димитров написа:

На 1 час от Средиземно море във Франция - успех с този бюджет ;) Определено там имотите са по-грамотни на ниво продажба, не че няма руини, но до някаква степен отразява реалността на културата и локацията. Моят човек във Франция не търси фурна, но се оплаква от пияните селяни с трактори, които карат където си искат (вкл в твоя двор) или ловците, които гонейки глиган гърмят в двора му, където играят децата... Та... ;)

Определено с локацията ще трябва да се направи някакъв компромис, няма как да сме на брега на Сен Тропе, но ето един бърз сърч и за 33 хил евро една не толкова зле къща по снимки, разп. площ 202 кв.м., на 2:30 мин. от Монпелие (имаме роднини там). А тази тук много ми харсва - къща с голям двор. А за пияните и тракторите, те и тука има такива бесни :joy:

преди 1 час, Славянски написа:

А французите с тези ограничения не знам доколко ще изкласят. Особено в това военно време. Една позната мисли да се маха от там (селски район на атлантическото крайбрежие). Не е това, което е било и там.

Кои ограничения? А тя към България ли мисли да се връща? Една приятелка ми вика, да съм гледала в Румъния :unamused: побърках се вече, с толкова търсене...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми

 

преди 3 часа, Дива Теменуга написа:

Една приятелка ми вика, да съм гледала в Румъния :unamused: побърках се вече, с толкова търсене...

https://en.tospitimou.gr/sale-maisonette-Xagnanto-Paranesti/property/9819790?position=18#1 :grin:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 17 часа, Дива Теменуга написа:

Кои ограничения? А тя към България ли мисли да се връща? Една приятелка ми вика, да съм гледала в Румъния :unamused: побърках се вече, с толкова търсене...

Отнемане на права обвързано с ваксинационния статус. Тя не е българка, отишла е във Франция преди години. Говори езика. Български не говори. Но тук има повече свобода, макар и да е неуредено.

P.S. Интересно: https://summit.news/2022/07/14/macrons-minority-government-defeated-on-vaccine-passports/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
run.

В тази тема ли намери...жената търси просто къща.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Дива Теменуга
преди 5 часа, Славянски написа:

Отнемане на права обвързано с ваксинационния статус. Тя не е българка, отишла е във Франция преди години. Говори езика. Български не говори. Но тук има повече свобода, макар и да е неуредено.

P.S. Интересно: https://summit.news/2022/07/14/macrons-minority-government-defeated-on-vaccine-passports/

Aз "новини" не чета, а и телевизор нямам. Тез ваксинни драми хич не ги знам :mrgreen: аз и френски не говоря, като ме питат нещо там и аз мигам на парцали и им говоря на бърз английки с британски акцент и много бързо ме оставят на мира...хихих

 

преди 17 часа, Котарак без чизми написа:

Къщата изглежда страхотно, благодаря за линка. Веднага съм се свързала с моите приятели от Гърция да разучат и дадат повече инфо :thumbsup: Преди 20 дена минахме близо до селото, можеше и да я видим, но нищо. За всяко хубаво нещо си има и времето и мястото. Като нищо да станем и гръцки имотопритежатели :grin:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване