Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

РозмариН

Една жена срещнала друга .... ссссс.... змия

Recommended Posts

Миленка®

@Котарак без чизми, пиши си, не ми пречиш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми

Благодаря за разрешението, но темата не е персонално за теб.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

От българските змии при определени обстоятелства може да се умре и знам такива случаи. Никога не ме е било страх от змии, но ако ме ухапе ще потърся специфичен серум. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Пламен М
преди 2 часа, Миленка® написа:

Да, и продължавам да го твърдя. Говоря за еднократно ухапване от типична за територията на България змия - не говоря за изтървана чуждоземска. :) Фактът, че някой ухапан от змия е умрял след лекарска намеса в болница, не означава, че човекът е починал следствие на приетата отрова. Едва ли някой прави аутопсия, за да установи причаната за смъртта. А някакви журналистически писания пък въобще не са сериозно доказателство. 

Аз не го твърдя, но е факт, че ухапване от змия в нашата страна не води до летален край. След 10г. възраст до 65/70г., няма как. Виж, за опасността от лекарската намеса съм съгласен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
run.

Леле, леле, чак страх ме хвана да чета темата...много змии...и мъжки и женски и се отровни, почвам се пазя сякак...

  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 18 часа, РозмариН написа:

Много благодаря! Сега погледнах и в Уикипедия пише, че се хранят и с кърлежи /поне в некултивирания си вариант/!!! За същите ли става въпрос и това ли е имал предвид @Славянски с линка в Седянката? Защото това за пуйките е от друг източник информация. 

Не знам, има ли култивиран. Има такива с по- светли пера, различни от тези на напълно дивите им роднини, но, това е птица, която си живее при човека в диво състояние. 

Относно змиите, не бих държал пепелянка или усойница в двора си. Те са с хемотоксична отрова и уцелят ли кръвоносен съд, няма значение колко е токсична. Важното е, че, буквално ти желира кръвта и могат да тръгна съсиреци по кръвоносните съдове. Смок съм оставял да си живее с години в една от къщите, където имам овощна градина. Беше свикнал с мен и доста мързеливо се преместваше, като минавах до него. Общо взето - безпроблемен сладур, леко нахален.  Новини от типа "Змия нападна човек" са откровено фалшиви и не трябва да се толерират. Змиите, които са в България са толкова кротки, че една пепелянка ми беше непосредствено до обувката. Преместих я с пръчка, дълга 10-15 сантиметра, защото друга не успех да намеря, без да си мърдам крака. Изобщо не е правила и опит да ме ухапе. Трябва да я настъпиш и да я заболи, за да го направи. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Какво е това змийче, което си живее в шахтата с водомерите?

 

20220816_114025.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Всъщност е гущер, слепок. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета

При нас има доста смоци от жълтоухите. Много са красиви, срещам и чисто черни с жълти "ушета". Точно тези същества не сме им интересни, та даже не ги е чак страх и са мудни, особено ако скоро са хапнали. С една дума, изобщо не им пречим. Неприятното е само, че ни ядат жабите. Четох, че за жалост точно тези безобидни гадинки, са най-често срещаните жертви по асфалта.
Пепелянките много бързо се крият и не от тях имам панически страх, а от Стрелеца. В градината беше скачал и гонил един познат, преди около две години, от тогава не се е чул и видял, но и никак не ми липсва. Ясно, че не е отровен, но явно насадените от детството демони, не ни пускат лесно.
За усойницата, също съм чела, че гони, но на нашата надморска височина не се среща.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 1 час, Антоанета написа:

При нас има доста смоци от жълтоухите. Много са красиви, срещам и чисто черни с жълти "ушета". Точно тези същества не сме им интересни, та даже не ги е чак страх и са мудни, особено ако скоро са хапнали. С една дума, изобщо не им пречим. Неприятното е само, че ни ядат жабите. Четох, че за жалост точно тези безобидни гадинки, са най-често срещаните жертви по асфалта.
Пепелянките много бързо се крият и не от тях имам панически страх, а от Стрелеца. В градината беше скачал и гонил един познат, преди около две години, от тогава не се е чул и видял, но и никак не ми липсва. Ясно, че не е отровен, но явно насадените от детството демони, не ни пускат лесно.
За усойницата, също съм чела, че гони, но на нашата надморска височина не се среща.

Нито усойница, нито пепелянка гонят. Дори да се допрете до тях няма да ви ухапят, ако не ги настъпите, за да ги заболи. Не си хабят напразно отровата, защото тези ензими се произвеждат много трудно и, ако змията е гладна, може да не произведе достатъчно и да влезе в цикъл в който да умре от глад. Пиша го от опит, защото пепелянка се е допирала до крака ми без да прави и опит да ме ухапе, а я преместих с една къса пръчица, колкото да не я ловя с ръка.  Смоците са силно териториални и, ако са големи могат да се опитат да ви плашат, за да ви изгонят. Един подгони кучето ми, докато беше малко. Ако ви познават, нищо не се опитват. Но и те не хапят, без да се настъпени. Все пак, те могат да ви ухапят само ако се оплетат в краката ви по погрешка. С малката пепеплянка, това няма как да стане. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване