Jump to content

Преди да се регистирате и включите активно в нашите форуми, молим ви да се запознаете с темата "Какво е Без Мотика?".

РозмариН

Една жена срещнала друга .... ссссс.... змия

Recommended Posts

Котарак без чизми

Благодаря за разрешението, но темата не е персонално за теб.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Димо 33

От българските змии при определени обстоятелства може да се умре и знам такива случаи. Никога не ме е било страх от змии, но ако ме ухапе ще потърся специфичен серум. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Пламен М
преди 2 часа, Миленка® написа:

Да, и продължавам да го твърдя. Говоря за еднократно ухапване от типична за територията на България змия - не говоря за изтървана чуждоземска. :) Фактът, че някой ухапан от змия е умрял след лекарска намеса в болница, не означава, че човекът е починал следствие на приетата отрова. Едва ли някой прави аутопсия, за да установи причаната за смъртта. А някакви журналистически писания пък въобще не са сериозно доказателство. 

Аз не го твърдя, но е факт, че ухапване от змия в нашата страна не води до летален край. След 10г. възраст до 65/70г., няма как. Виж, за опасността от лекарската намеса съм съгласен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
run.

Леле, леле, чак страх ме хвана да чета темата...много змии...и мъжки и женски и се отровни, почвам се пазя сякак...

• Ха-ха 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 18 часа, РозмариН написа:

Много благодаря! Сега погледнах и в Уикипедия пише, че се хранят и с кърлежи /поне в некултивирания си вариант/!!! За същите ли става въпрос и това ли е имал предвид @Славянски с линка в Седянката? Защото това за пуйките е от друг източник информация. 

Не знам, има ли култивиран. Има такива с по- светли пера, различни от тези на напълно дивите им роднини, но, това е птица, която си живее при човека в диво състояние. 

Относно змиите, не бих държал пепелянка или усойница в двора си. Те са с хемотоксична отрова и уцелят ли кръвоносен съд, няма значение колко е токсична. Важното е, че, буквално ти желира кръвта и могат да тръгна съсиреци по кръвоносните съдове. Смок съм оставял да си живее с години в една от къщите, където имам овощна градина. Беше свикнал с мен и доста мързеливо се преместваше, като минавах до него. Общо взето - безпроблемен сладур, леко нахален.  Новини от типа "Змия нападна човек" са откровено фалшиви и не трябва да се толерират. Змиите, които са в България са толкова кротки, че една пепелянка ми беше непосредствено до обувката. Преместих я с пръчка, дълга 10-15 сантиметра, защото друга не успех да намеря, без да си мърдам крака. Изобщо не е правила и опит да ме ухапе. Трябва да я настъпиш и да я заболи, за да го направи. 

• Харесвам 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.

• Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване