Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Dilyan Bakalski

Търся студоустойчив розмаин - разсад

Recommended Posts

Dilyan Bakalski

Здравейте, колеги

някой може ли да ми продаде няколко (5-6) хубави заякнали разсадчета розмарин, от студоустойчивия сорт?

btw имам доста семена от catnip (nepeta cataria) и една много специална люта чушка - малагьета (това мисля че и е името на испански) подарявам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Евелина

Не съм чувала за студоустойчив сорт розмарин, но имахме в двора голям храст, който се справяше зимно време (в Кюстендил е кучи студ понякога, с Драгоман и Кнежа сме групово споменавани зимата с рекордни минуси). От храста в двора отнесох резници в селската градина, където е още по-студено и за 6 години стана голямо растение. Не е мръзнало, завивах го с покривало против слана само първата зима. Мога да ти изпратя резници през пролетта, лесно се вкореняват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokorko

Розмарина си е студоустойвив по принцип. Не мисля че трябва да се притесняваш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Dilyan Bakalski

благодаря за информацията, аз съм чел че oбикновеният розмарин (Rosmarinus officinalis) понася захлаждане до -10 - -15 по Целзий. 

между другото специално за розмарина - не се доверявайте на пакетчетата семена дето ги продават в агроаптеките: за втора година садя "розмарин" а пониква обикновенна чубрица :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване