Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Боби Димитров

Групова поръчка от Rudniccy, Полша (ноември 2022)

Recommended Posts

Славянски
преди 1 час, Боби Димитров написа:

Към момента сме на 100 литра, очаквам двама мои приятели от село да се впишат, мисля спокойно ще идем на 200, полската булка да приготвя палето :D

Двеста литра са може би шест кашона... може и да идем на палет. Аз чакам един-двама души още, засега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 1 час, алина написа:

За  ирга Тиссен предупреждават за ранното цъфтене и влиянието от слани на реколтата. Обича полусянка, и на завет. Но може да расте и на слънце. Сянката е  нежелателна. но пък плодовете й са като ситни-ситни  ябълки. Аз рискувах и поръчах.

Не цъфтят толкова рано. След 20 април при мен. Когато почват и ябълките някъде. Плодчетата й са по-едри от на другите. Мартин и Слейт също са по-ранни. За мен ранните са по-ценни, защото още няма толкова плодове през юни.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ivkit

:) Да, мислех да пиша, Галиция твърдо Не е Морус Нигра, но е много хубава вариация на Морус Алба, от това, което съм видял в каналите на украинци и руснаци. Така че... Пак ще си заслужава вероятно, няма драма, просто хората нека не очакват шандудия. 

  • Харесвам 1
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ivkit

 

 

Ето я черница(шелковица) Галиция. 

 

 

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Аз пък ще използвам случая да напомня за опрашването на канадските сортове камчатки, кои с кои са съвместими. Четирите сорта на Berries Unlimited се водеха по-късни.

01-36-30-HaskapChart.thumb.png.c67288801cd5ae7d223bb584f12a52cc.png

Вижте и този линк:

http://www.lovehoneyberry.com/home-gardeners/

Амеланхиерите са обсъждани в други теми.

  • Харесвам 2
  • Мерси 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

Ах, Славянски, заради твоята таблица за опрашване се наложи да добавя и Aurora, тя опрашва Тундра. :grin:   В инета  но пише, че тя късно цъфти, когато всичките камчатки отцъфтяват. Е, ще повярвам на таблицата...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ivkit
преди 4 минути, алина написа:

Ах, Славянски, заради твоята таблица за опрашване се наложи да добавя и Aurora, тя опрашва Тундра. :grin:   В инета  но пише, че тя късно цъфти, когато всичките камчатки отцъфтяват. Е, ще повярвам на таблицата...

Специално за Аврора четох, че много си заслужавала. Руснаците казват, че и 5 от нея да има човек няма да съжалява. От общ форум, не търговци. Да видим.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Имам две растения аурора, но не виждам нещо специално. Според мен, Доч Великана, Нимфа и Зойка са много по- добри. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

При мен Аурора е родовита, но не е много едра. Зависи и от условията. Дочь великана пък почти нищо не ражда засега, но тя е и почти без поливки. Доволен съм от Войтек и Boreal серията.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

О, за родовитост, Аурора е без грешка. Но да, дребнички и малко трудно се берат. 

Войтек са много разклонени и огромни, заради което трудно се берат и от 4-5, ще оставя две. Плодовете са добри. 

Доч Великана е с едри плодове, като дръвче върви и лесно се бере. За мен си струва. 

Но това са при мен, в зависимост от условията и мястото, може при друг да е различно. Понеже са бройка, ми е важно да се берат лесно, защото не мога да стоя арестуван с часове на растенията. :))

Вкусът вече не го коментирам, защото е индивидуален и зависи колко са узрели. Смятам, че всеки сорт си струва като вкус. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 39 минути, Димо 33 написа:

Имам две растения аурора, но не виждам нещо специално. Според мен, Доч Великана, Нимфа и Зойка са много по- добри. 

Тук не виждам да има Дочь велисана, .Димо, ако не те затрудни дай ми поне два резника от нея. Кога режеш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Попитах специално за Дочь великана дали наистина е изчерпана. Също и за малините Ребека. Ще видим какво ще кажат и също каква ще е цената за пале.

Ще тагна и @Кукумир.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 часа, алина написа:

Тук не виждам да има Дочь велисана, .Димо, ако не те затрудни дай ми поне два резника от нея. Кога режеш?

Ако режа, може. За сега не ги режа. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров
преди 9 часа, Димо 33 написа:

Войтек са много разклонени и огромни, заради което трудно се берат и от 4-5, ще оставя две

А какво ще стане с останалите 3?

---

Гледам гоним вече 250 литра, а има още незаписани, които чакаме. Стана си супер поръчка отново, както си мислех, че няма да напълним един кашон!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д
Just now, Боби Димитров написа:

А какво ще стане с останалите 3?

---

Гледам гоним вече 250 литра, а има още незаписани, които чакаме. Стана си супер поръчка отново, както си мислех, че няма да напълним един кашон!

Още няколко човека да се включат и ще напълним камион.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
преди 21 минути, Боби Димитров написа:

А какво ще стане с останалите 3?

 

Не знам. Ще видим и дали ще е тази година. Искам да ги сменя с Доч Великана. За поръчаните сега, би трябвало да имам място. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Betula

Аз съм от отдавна четящите, но пиша за сефте. Славян ми се обади днес (сърдечни благодарности!), за да ми каже за общата поръчка. Е записах се, нямаше как да пропусна. По камчатиките се запалих преди 5-6 години и всяка година садя поне една нова. Вече са 6, а първата - Дует, от Зелена пролет, силно разклонена и 130 сантиметрома, тази година ме зарадва с обилно плододаване. С иргите съм по- назад, но през юли опитах плодчета от първата (от три). Продължавам и с тях. Радвам се на добрата организация тук и благодаря за възможността да участвам в поръчката. 

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 14 часа, Боби Димитров написа:

Гледам гоним вече 250 литра, а има още незаписани, които чакаме. Стана си супер поръчка отново, както си мислех, че няма да напълним един кашон!

Ти мисли и как да организираме плащането. Че стана чок пара. Да не те потопим :) Като ми отговорят за цената за до врата в София ще се изясни сумата. Но наистина чакам и аз поне двама още да се включат мои приятели. Дали отделно или на мое име - ще видим.

Ще тагна и @Georgi.

P.S. Вече литрите са триста. Няма да се мине без палет, което беше по-добрият вариант.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров
преди 14 часа, Димо 33 написа:

Не знам. Ще видим и дали ще е тази година. Искам да ги сменя с Доч Великана. За поръчаните сега, би трябвало да имам място. 

Супер, моята мисъл беше да не вземат да "заминат" ако ще ги махаш, хубави растения установени и развити, все ще се намери кой да ги вземе.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
преди 37 минути, Боби Димитров написа:

Супер, моята мисъл беше да не вземат да "заминат" ако ще ги махаш, хубави растения установени и развити, все ще се намери кой да ги вземе.

Да, ще ги дам, няма да ги изхвърля. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване