Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Боби Димитров

Групова поръчка от Rudniccy, Полша (ноември 2022)

Recommended Posts

Славянски

Имам отговор... има Дочь великана и за малините Ребека. Цитирам:

Ребека е червена и ражда от август (тук, в Полша) до късна есен. Има големи плодове.

Docz' Velikana е налична, съжалявам. Предлага се в саксии от 1,5 л - 2,55 евро и в саксии от 1 л - 2,13 евро

@Боби Димитров моля те, добави в таблицата. @Димо 33 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
embedeo

Благодаря, @Славянски ! Но защо ли си мисля, че след така направената от @Димо 33 реклама на сорта "Дочь великана", то наличността му скоро отново ще стане нула ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Дочь великана си заслужава. Тук съм съгласна с Димо.

Мъча се обаче да се сетя най-дребната камчатика при нас, но най-родовита как се казваше. Довечера на помощ ще извикам тефтера.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Добавих щерката :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
преди 8 часа, Боби Димитров написа:

Добавих щерката :)

Ще редактирам поръчката по- късно. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

"Дочь великана" с кой друг сорт с едри плодчета се опрашва добре? 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Кои сортове ирги (освен Martin и Thiessen) са с едри плодчета? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 1 час, Ру® написа:

Кои сортове ирги (освен Martin и Thiessen) са с едри плодчета? 

Northline се води също, но този път го няма в офертата. По-дребни са Sleyt, Prince William. Може би Красноярская е добър вариант. Ханиууд при мен зрее по-късно. И това е опция.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 1 час, Ру® написа:

"Дочь великана" с кой друг сорт с едри плодчета се опрашва добре? 

С другите руски - Восторг, Югана, Стрежевчанка и т.н.. Предполагам и с ранните канадски като Тундра, Индиго Джем, Бореалис. Восторг и Стрежевчанка ги препоръчват специално в литературата.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
stefan56

Не видях къде трябва да посоча адрес за изпращане по куриерска фирма с наложен платеж? Надявам се, че е възможно, за сметка на получателя, разбира се!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Ами няма адрес. Най-добре пишете на @Боби Димитров на лични. Аз предлагам като се окомплектова поръчката да изпратим едно форумно съобщение на всички участници. Макар че някои от района на София ще си ги вземат лично и няма нужда от куриер.

Засега ни дават доста по-висока цена за палета от миналата зима, но ще видим всички варианти. Тогава наистина заради групаж с един човек извън форума транспортът ни дойде много изгоден. Към момента с увеличаването на броя растения цената на брой пада, та ще видим докъде ще я докараме.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

@Боби Димитров две грешки има в таблицата, за съжаление цените са по-високи и на двете неща:

1) къпина Dima е 3,83, не 2,75.

2) черната малина Black Jewel е 2,98, не 1,07. Тя не е на гол корен.

Обръщам внимание на хората поръчали бройки от тези две растения.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Коригирах Дима, а черната малина не е ясно в какъв контейнер е, та се чудя дали да я пиша 2 по подразбиране или да я забършем изцяло?

И друго да споделя. Тъй като при мен нямам интериорно място да разформировам и групирам 300+ саксии, получаването ще го направим във фиксиран ден, когато по възможност повече хора от София да дойдат вкупом и да си вземат нещата, хем да помогнат с отваряне и сортиране, пък дет са вика, може и по една бир.. ъм... лимонада да изпием! А пращане по куриер ще остане след това - адресите на лични, както обикновено.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 24 минути, Боби Димитров написа:

Коригирах Дима, а черната малина не е ясно в какъв контейнер е, та се чудя дали да я пиша 2 по подразбиране или да я забършем изцяло?

Пиши я литър и половина. Аз ще попитам допълнително за нея. Едва ли е в по-голям контейнер. Ние преди бяхме ли вземали такава? Май е нова.

Питах за Northline ирга. Много малко бройки са им останали и затова не се предлага тази есен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
преди 39 минути, Боби Димитров написа:

Коригирах Дима, а черната малина не е ясно в какъв контейнер е, та се чудя дали да я пиша 2 по подразбиране или да я забършем изцяло?

И друго да споделя. Тъй като при мен нямам интериорно място да разформировам и групирам 300+ саксии, получаването ще го направим във фиксиран ден, когато по възможност повече хора от София да дойдат вкупом и да си вземат нещата, хем да помогнат с отваряне и сортиране, пък дет са вика, може и по една бир.. ъм... лимонада да изпием! А пращане по куриер ще остане след това - адресите на лични, както обикновено.

Черна малина съм поръчал, колко я хванат, толкова. Няма проблем. 

За обработката ще се включа, стига да съм в София. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров
преди 1 час, Славянски написа:

Пиши я литър и половина. Аз ще попитам допълнително за нея.

То въпросът е, че корен малина на 5 лева може да неоправдано, предвид, че е 50 ст люлинската, иначе ще я пиша колкото каже каката по мейла, не е проблем. 24 поръчани...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
преди 4 минути, Боби Димитров написа:

То въпросът е, че корен малина на 5 лева може да неоправдано, предвид, че е 50 ст люлинската, иначе ще я пиша колкото каже каката по мейла, не е проблем. 24 поръчани...

Няма проблем, после можем да си размножим колкото искаме. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 2 часа, Славянски написа:

Питах за Northline ирга. Много малко бройки са им останали и затова не се предлага тази есен.

Питате за разни неща, които не бяха налични в оригиналния файл, та да попитам (за трети път ;-)) защо няма в таблицата и съответно не можем да си поръчаме "Червена американска боровинка", въпреки, че я има във файла, въз основа на който е правена таблицата?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Защото не можеш да я отгледаш и затова не я добавям, за да не се разочароваш. Виж как мисля за теб!
(прочее това е валидно за всеки, без торфено бранище, което може да се наводни лесно :D )

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 3 минути, Боби Димитров написа:

Защото не можеш да я отгледаш и затова не я добавям, за да не се разочароваш. Виж как мисля за теб!
(прочее това е валидно за всеки, без торфено бранище, което може да се наводни лесно :D )

Ето тоя отговор очаквах - сега вече съм спокоен!  (Не че съм смятал да я поръчвам, ама можеше някой друг да се пробва ;-)).

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване