Jump to content

Преди да се регистирате и включите активно в нашите форуми, молим ви да се запознаете с темата "Какво е Без Мотика?".

Боби Димитров

Групова поръчка от Rudniccy, Полша (ноември 2022)

Recommended Posts

Боби Димитров

Ами растения не отказвам, но не я носи с количката :D Ако нямаш чувал драсни да купя от железарията, че нямам оборотни тук.

Прочее ти само заради мястото ли я извади, или на вкус/плод не я харесахте семейно?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Димо 33

В чувал ще я сложа. За сряда ще го глася да мина. 

Имам шест, сега втора ще махна. Четири ми стигат. Много са разклонени и по- трудно се берат, но на вкус е добре. Двора е голям, но облагороденото и уредено за камчатки място е за 23 броя и вече е пълно. Все някоя ще трябва да махна. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 1 час, Димо 33 написа:

Една Югана за ръчна количка искаш ли да ти донеса, защото ще трябва да и освободя място. 

Димо, а от Югана конкретно защо не си доволен?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Димо 33

По- горе написах, като гора са и трудно се берат. Отделно, докато ги береш, комарите ще те изядат, крият се в гъстака. А и имам доста. Тази година ще ги режа и ще видим разредени как ще бъдат, но извадените ги оставям така, всеки да си ги оформи. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
embedeo

Благодаря  @Боби Димитров и всички които помогнахте за сбъдването на тази мега поръчка!

Използвам случая, да питам за съвет по-опитните в отглеждането на камчатки. Колко би трябвало да е разстоянието между две растения в реда? 70 см дали е достатъчно?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Малко е за мен. Димо има най-голям успех и големи растения. Аз ги слагам през метър и половина до метър и осемдесет. Дават ги да стават по метър и половина храсти в диаметър след време. Метър до метър и двайсет ми се вижда минимумът.

• Мерси 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров
преди 4 часа, embedeo написа:

Колко би трябвало да е разстоянието между две растения в реда? 70 см дали е достатъчно?

Би трябвалото зависи от желания резултат! Не мисля, че трябва да има някакъв стандарт.

Аз лично целя нещо като плет с бонус плодчета. Това освен естетическа има и екосистемна функция. Затова и съм ги сложил доста по-гъсто и не мисля да ги оставям като на @Ivaylo Bogomilov чудовищата, които са по-големи от него вече :) Ще има резитба и на височина, и всяко поотделно, като "безконтролния" растеж ще бъде напред, а стената сама ограничава растежа назад.

В същата тема по-горе има видеа на методи за бране. Там ще видиш, че дори фермите/плантациите гонят гъстота на насаждението, а не всяко растение да си е като отделно островче в нищото, което да обикаляш отвсякъде. Ако имах голямо култивирано пространство специално за целта + набор редовни грижи, бих им оставил метър между стъблата и да се сгъстят с времето. Или примерно ако имах само 2-3 камчатки и исках да станат големи храсти, тогава и 2 метра не ми се вижда много. В условията на Славян определено повече от 50 см им е много :D

• Мерси 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

Разстояние между камчатките препоръчват 1,5 м. за доброто разклоняване и обслужване при събирането на плодове.

https://mirogorodov.ru/zhimolost-doch-velikana.html

• Мерси 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
svilenotnisovo

Благодаря  Боби Димитров .Днес получих пратката, всичко е налично.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
embedeo

Получих си пратката с растенията още във вторник. Растенията изглеждат чудесно и @Боби Димитров ги е опаковал перфектно. Благодаря много, Боби!  Предвид размерите и броя на растенията, мога да кажа, че досега това е най-изгодната ми покупка на растения за последните години, откакто обработвам градината си. Не че това ми е било целта, но просто съм приятно изненадан, че толкова много и големи растения ми струваха толкова малко пари!

Почти всички поръчани от мен растения, са в саксии, с изключение на два корена малини Делнива, които зарих плитко с пръст във временна дука и полях веднага щом получих пратката. Всички други растения ще мога спокойно да ги засаждам в градината през следващите седмици. Това доста ми помага в този конкретен случай, тъй като в част от градината ми, изкопаването на дупки за храсти и дървета става много бавно  заради много троскот (тросък, необработвана с години част), слой варовикови 2 до 6 см камъни и сбития чернозем. С течение на времето се надявам да добавя снимки в съответните други теми, ако случайно някой от вас има същите проблеми и се интересува от евентуалното им решение, като например идеята ми за триъгълни дупки ;) .

Благодаря също на доброволците и на всички, които постнаха съвети и препоръки! :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Nikolay Kolev
преди 24 минути, embedeo написа:

Аз също съм много доволен от пратката и също в продължение на няколко дни ще им търся места на моите растения. Може да ни стане традиция и всяка есен така да си се организираме:) Дано имам възможност и аз да се включа в организацията следващия път!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Моите 4 растения са на постоянните си места. Поразходилите се из Пловдив малини ги сях на лунна светлина / разбирай улично осветление/. Та съм сигурна, че заради това ще станат прекрасни и ще народят много плод. :blush:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Цените, на фона на инфлацията, бяха невероятни. Не знам дали догодина ще имаме пак тази възможност, но аз от 2020 г. все очаквам поредната поръчка да е последна, а все е предпоследна :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.

• Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване