Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

алина

Софора японска.

Recommended Posts

алина

Ще препоръча това дърво.направо дърво на живота. Шегувам се..Но гледайте колко полза има.Аз поръчах едно.Пресадих в по-голяма саксия, напролет ще садя. Едно ме смущава:   за софора пишат, че затваря листенцата за през ноща, като Амла,  а моята явно не ще. 

http://rostok.info/lekarstvennye-rasteniya/sofora-yaponskaya-lechebnye-svojstva-i-protivopokazaniya.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Софората се среща тук-там като парково дърво в България. Един приятел от Стара Загора дори имаше дъски от такава.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 1 час, Славянски написа:

Софората се среща тук-там като парково дърво в България. Един приятел от Стара Загора дори имаше дъски от такава.

Именно японска? Иначе е красиво оформено дърво за пейка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Ами то си е вид акация. Плътно, само че кафенее като дървесина за разлика от гледичията и бялата акация, които имат съответно червен и жълто-зелен оттенък. Но на живо софора не съм виждал. Не обикалям толкова. Медоносен вид.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване