Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Cucurbita Maxima

Градината през Април

Recommended Posts

Боби Димитров

Ъм, обикновено доматите след засаждане 7-10 дни са пълен парцал, това не е нещо необичайно, поне нашата практика е такава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

Ще го бъде, викаш? А дано.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Веселата ферма в Родопите

Изчакай малко за следващите домати. Нека мине седмицата и ниските температури. По мои наблюдения самозасаждащите се домати тепърва започнаха да излизат. Нямат още същинско листо. Спанакът расте трудно под слама. Махни я, за да го навали хубаво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
bushkata

Мисля, че разсада, който продават, е гледан в парници и не е кляван - продава се директно от праника. Заради това трбява да се кали първо.
Слънцето през дена е много силно, но земята все още е хладна за домати. Освен това вятъра е много фатален  - изсушава ги в пъти по-бързо от слънцето.
С две думи - каляване първо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

Аз нали само уикендите садя, та ще мине седмица до следващия опит. Ще пробвам да отвия спанака, той последните две седмици по-добре расте вече.

Буш, тук долу при нас ми се струва, че не е никак хладна земята. Вятър наистина имаше този ден - беше се наканило за буря, ама се разби в планината и до нас стигна само ръмеж. Каляване сигурно имаш предвид да ги внасям-изнасям? Нямам възможност, за съжаление.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
bushkata

Каляване сигурно имаш предвид да ги внасям-изнасям? Нямам възможност, за съжаление.

Ами балкон или закътано място, където да ги грее по малко (вече) истинско слънце - да свикнат с него и да ги духа по малко вятър? Но да не са баш като в лехата без защита.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

То място има, ама мен ме няма там по 5 дни в седмицата. Другия вариант е да си ги водя в София разсадите на закалителни процедури  :D 

Карай, тази пролет е ясно, че ще я пишем втора експериментална. А всички съвети, които ми давате и са ми неизпълними за момента си ги записвам за светлото (и надявам се - близко) бъдеще, когато ще сме селяни 24/7. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Веселата ферма в Родопите

Не се притеснявай, не са минали никакви срокове още. В началото на годината сме, така че още тази ще се справиш с всичко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Някои хора тепърва залагат семена да стават разсад... :)

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Аз вчера посадих доматките. Разсадът ми за навън е малък. Като се стопли, и започна да се разваля. В студеното време вървеше много добре, но пак бива горе-долу.

 

Намерих 2 корена, прегризани. Къде през картоните и сламите ги надушват и излизат да гризат. :Д

 

домати-латинки-лук-чесън-мандала-слама.jpg

 

домати-слама-мулчиране.jpg

 

мандала-слама-лук-чесън.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Я какви гигантски латинки, Гого, а ние сега слагаме семената в почвата! 

 

Аз пък качих малко текст и снимки тук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Аз с моите картони по земята тази година, не мога нищо да сея, само садя. Т.е. и латинките ми са на разсад :Д Даже половината ми измръзнаха от студените дни през миналата седмица...
Е, лук и чесън бучках със садилото през кашоните. :)
Днес положих заедно пипер и патладжан. Чудя се, какво друго мога да сложа с тях?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Веселата ферма в Родопите

Патладжанът не е ли най-добре след 10 май в района?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Всичкият ми разсад започна да се разваля на закрито. Предпочетох да го вадя, вместо да го изгубя. Щом няма да има слани, не виждам какво може да им навреди. Повреждат се при температури под нулата.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

На пипер и патладжан се слага чубрица.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima
Cucurbita Maxima

Да се похваля с доброто развитие на подаръците - ирисчета от Хоби и хинапче от Евгени  :)

 

036782529.jpg?r=0

 

 

036782524.jpg?r=0

 

При нас цъфнаха люляците, а съседите садят усилено. Прегледах нагоре какви съм ги вършила аз миналия април и ми стана странно - уж тази година пролетта по-рано дойде, а хич не съм напред с материала. Другата седмица е време вече за тиквички и зелен боб, а нито съм си подготвила мястото, нито съм го разпределила...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

При нас ирисите още не се подават от земята (закопах ги добре), а хинапчето не е дало признак на живот, рано му е. Иначе, миналата година в началото на април валя сняг, така че мисля тая нещата са доста по-напред като сезон... Очаквам скоро лалета и нарциси да почнат, имаме няколко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

Аз знам, че ириси се садят плитко, така че част от коренището да се вижда. Много се радвам, че цъфнаха - не очаквах толкова бързо да се окопитят. Моите старите не съм ги преместила от сянката и като гледам пак само на листа ще я карат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Емилия Димитрова

Аз мисля, че няма строги правила за времето за работа в градината през който и да е сезон. Ние действаме според температурата и най-вече в зависимост от времето, с което разполагаме, тъй като едната градина е отдалечена и ходим само събота или неделя. И ако точно уикенда се падне да вали дъжд, графиците остават само на хартия. През изминалия уикенд се наложи и двата дни да ходим, за да насмогнем, тъй като пропуснахме две седмици. Грахът, картофите и арпаджикът са поникнали добре. От магданоза, репичките, червеното цвекло и морковите  още няма следа - сети са на 19,02, само лукът околовръст морковите се е показал. Вчера сложих семена тиквички направо в три гнезда, той като разсадът, който заложих хич го няма. Насях два вида фасул - зелен и жълт и царевицата. Поляхме обилно и ще чакаме резултат. За разлика от друга година, при нас /Бургаско/ е доста по-хладно от западна България например - има почти 10 градуса разлика в температурите, но ягодите цъфтят и връзват, което, за мен поне, е достатъчен признак, че е време за сеитба. Следващата събота /ако не вали/ ще сложа семената и на тиквите и малко пъпеши и ще чакаме по-трайно затопляне към началото на май  за домати и краставици.post-5-0-64685000-1459774805_thumb.jpgpost-5-0-93716600-1459774806_thumb.jpgpost-5-0-32383000-1459774808_thumb.jpgpost-5-0-94840800-1459774808_thumb.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване