Cucurbita Maxima

Градината през Април

54 мнения в тази тема

В цветната градина се засяват и засаждат едногодишни цветя. Моментът е много подходящ за засяване на тревни площи и не бива да се пропуска.

В зеленчуковата градина засаждането на ранните топлолюбиви зеленчуци може вечe да започне. Засажда се разсадът от ранни домати, ран пипер и ран патладжан. Това не бива да става, докато почвата не е повишила температурата си до 12 градуса. В края на месеца ще може да се засажда и разсадът краставици на открито в Южна България. За сеитбата на ранния градински фасул благоприятното време настъпва обикновено през първата половина на месеца в Южна България, а на север от Балкана - след 15 април. 

В овощната градина април е времето за присаждане с калем под кора на овощните дръвчета и в разцеп на старите лози. Така че ако искате да подмените сорта с нов, който ви харесва повече, не пропускайте момента.

Споделете какво (ще) се случва в градината ви през този месец, какво садите и какви други дейности извършвате.

Емилия Димитрова хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В неделя ще прехвърляме марулите в лехата. Забавихме се, но и времето и температурите не ни се сториха подходящи.

Ще строим асма :) Това няма връзка с месеца, но пък има връзка със засаждането на лозички, които поръчваме.

Предполагам, че латинката и лупината ще са достатъчно големи за прехвърляне под ябълката като се затопли още малко времето.

Започваме да подготвяме мястото за кошерите.

Гого хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз знам, че за да разбереш дали е ок да садиш и сееш (като изключим студоустойчивите), то трбява да седнеш в лехата. Поседиш, поседиш, па ако още ти е топло на д-то - действаш. Ако ти се смръзне - се прибираш дОма и чакаш.
Вчера в градината, като разровиш земята и направо усещаш студа. Граха ми изгнил, та вместо да залагам за втора реколта - подсявах наново.
Сях салати (предишните още не се виждат), репчики, магданоз, още спанак (предишния е тръгнал), още моркови (от предишните няма все още следа), тръгнали са луците.
Картофите в сламата едва-едва покарали  - хем студено, хем прекалено влага.
Та планирането по месеци е добро, но винаги трябва да се съобразява с реалните условия. А миналата година и тази, те са доста сбъркани.

Михаил Караянчев, Антоанета, Емилия Димитрова и 1 друг харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Седях, че даже и лежах помежду лехите и не ми се смръзна  :P така че хвърлих едни картофи под слама и посях два реда чери домати с босилек и люти чушки (рибки), по краищата с тагетис. Не знам доматите с лютите чушки харесват ли се, ама така е като все забравям да си взема разпечатка за алелопатиите.

Слънчогледът ми е поникнал, също грахчо и репички. И нещо, което съм забравила какво е, някой познава ли го?

035179766.jpg?r=0

Едната от повдигнатите ми лехички с ягоди я развалих, че нещо не ми хареса как върви. Много малко пръст бяхме сложили отгоре. Ягодите ги разквартирувах в джанти  :rolleyes:

035179755.jpg?r=0

Обаче после ми дойде по-добра идея за джантите - за инвазивни билки и подправки. Нищо, имам още 4.

Гого хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
И нещо, което съм забравила какво е, някой познава ли го?

Спанак?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че той с такива остри листа ли е като бебе, странно. Може, аз хич не ги познавам на тази възраст, а спанак със сигурност садих.

Оффтоп: Аз уж имах село като дете и ходех там редовно, ама явно хич никакъв интерес не съм изпитвала тогава към градинарството, защото нищо, ама ни-щич-ко не знам, всичко уча сега с четене (и с практически опити вече, де). И все се впечатлявам как някакви неща, които на първо четене ми се виждат излишни всъщност си имат дълбок, макар и прост смисъл. Например миналата година като сях семена, хич не се занимавах да са в редичка (щото за какво?), ами си пръсках както ми дойде. Ама после като почнаха да растат някакви чудеса и като изпаднах в едно недоумение сега това плевел ли е или морков, набързо схванах защо са редичките  :D

Михаил Караянчев и Теди харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Събота и неделя подготвих повдигнатите лехи за тиквичките, посях малко семена за различни полезни цетя, сложих в кофички семена корнишони и краставици Гергана под найлон навън, малко босилек за разсад, ако не го удави днешния дъжд. Дано към средата на април се пооправи времето, най-вече да подсъхне, че е време за царевица, боб два вида и тиквите - всичко това на по-отдалеченото ни място. Така е когато не си постоянно в близост до градината - не може да се използат малкото подходящи за работа дни.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

L1

L2

Лехичката. Отдолу хартия, после тор и компост, а най-отгоре слама. Между сламата се зеленеят марулките. Повдигнатото отзад са картофи. Експериментално :)

Гого и bushkata харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че той с такива остри листа ли е като бебе, странно. Може, аз хич не ги познавам на тази възраст, а спанак със сигурност садих.

...ами си пръсках както ми дойде. Ама после като почнаха да растат някакви чудеса и като изпаднах в едно недоумение сега това плевел ли е или морков, набързо схванах защо са редичките  :D

Той е едно от нещата, на които се чудех точно като теб, когато го сях за първи път.

И другото ми е познато - да се вайкам, че не съм сяла в редички.

От тогава (уж) си пиша всичко - къде кое сея - чертая си схемички на лехите, в тях рисувам кръгчета, редички - помага, а и познавам някаква част от растенията. Тези, които не са ми ясни, ги оставям да пораснат, за да видя какво е. Сума плевел отгледах така :)

Cucurbita Maxima, Храбрият Шивач, Теди и 1 друг харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За следващите 1-2 уикенда планирам следното:

- краставици - на първа тераса покрай слънчогледа, там ще са под ръка за евентуално поливане

- патладжан - долу при картофите и лука

- тиквички и боб - не знам къде. Имам слънчево, шарена сянка и сенчесто място, къде ще им е добре?

- зелен боб - и за него се чудя, четох, че бил претенциозен... Да ми препоръчате и сорт хубав?

- чушки - понеже имам много залежало семе, от което част е старо и част е събирано от пазарски чушки реших да си направя един експеримент на трета тераса. Мисля да разкопкам леко и да нахвърлям щедро семе, пък да видим какво ще стане.

Всичко от семе, разсад ще взимам само за домати по-нататък.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Демек не планираш да месиш козунак и да боядисваш яйца :(

При нас някои неща по тарелките се показаха, обаче за 24 часа се издължиха, смятах да ги изваждам вън под найлон, ама с тоя сняг... Дано не се батишат още някой ден, после се надявам на трайно затопляне. Сложна работа е разсад в офис.

Редакция: батисаха се, всичко измря.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, може и да врътна някой козунак, какво пречи. Великден не е кой знае какъв празник вкъщи, ще го отпразнуваме с по една зелена салата с бурен от градината  ;)

Предвидила съм си едно местенце да опъвам връвчици за нещо пълзящо и се чудя на някой боб ще му хареса ли там. По ръба на асмата е, няма да е съвсем сенчесто, а пред него има ред праз. Поливаемо е.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силно казано градина, но снимките говорят най-добре.

035196895.jpg

Кой каза цъфнали овошки? 

035196942.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прави, прави планове човек, пък после отиде до пазара за семена и плановете му отидат в коша  :rolleyes: Освен гореизредените, взех и манголд, дълга тиквичка и сминдух. Сега на дългучката ще трябва да й търся място по асмите някъде. Сминдуха ще го броя за бобово, не видях някъде конкретна алелопатия да има. Боб пешак взех и пълзящ зелен, зеления ще го сложа зад праза, няма да му е много добре там, ама какво друго да сложа - грамофончета? Искам да пълзи нещо там да пази сянка.

За патладжана прочетох пак, всъщност слагането му при картофи е удачно само ако не искаме да ядем патладжани, защото привлича колорадските бръмбари. На боба му било мястото там. 

А пък тия чушки като че ли никой нито ги харесва особено, нито ги мрази, ама че индиферентен зеленчук.

Голям пъзел е това планиране, а аз все още не трябва да мисля и сеитбооборота, представям си догодина какво ще ми е  :o

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен се вживяваш една идея повече от нужното :D В площта, с която разполагате, съдейки по снимките, реално почти всичко е "едно до друго". Според мен е по-важно да изпробваш повече неща, отколкото да спазиш повече правила (които на всичко отгоре са не особено доказани/изпитани и често противоречиви). Ако видиш градините, където действаме ние, особено на бабата и на тъщата, подозирам ще си изядеш алеопатичната разпечатка от яд :D

С други думи, това че боб и праз ще са едно до друго не трябва да те спира да ги насадиш така - по-добре ги сложи и виж какво ще се случи, отколкото да се откажеш заради това, че можело да не му е много добре...

Михаил Караянчев хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, не ми е и хрумвало да се отказвам. Аз искрено се забавлявам с планирането, ако и да звучи като оплакване  ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този уикенд сяхме зелен боб, боб пешак, тиквички дълги и обикновени, манголд, патладжан, краставици, сминдух и пак местихме ягодите (ще се разсърдят вече сигурно). 

Не разбирам защо не ми расте спанака? Поветицата за една седмица го мина и задмина. Отвих го, оплевих и пак го завих със сламата, ама не си е работа така.

035220192.jpg?r=0

От садежите миналата седмица не видях нещо да е покарало. Картофите тепърва са направили някакви очички.

Съседите от миналата седмица вече също садят - основно под найлон разни тайни неща.

Имахме мравешки бал. Риъл лайф Фердо мравката  :lol: Надявам се принцесите да не се заселят всички в нашия двор, че няма да смогваме да ги изхранваме вече.

035220206.jpg?r=0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За предстоящия уикенд планирам да купувам и слагам вече разсад домати и да сея малко бостански работи - дини, пъпеши, тикви. Гледам, че климатично съм пред всички други пишещи, така че ако виждате някакъв очевиден пропуск в пролетните ми сеитби - моля, подсещайте новобранеца  :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам къде да се оплача. Купих си доматен разсад от пазара в Благоевград - силен, здрав, пълен с живот, този по софийските пазари ряпа да яде. Посадих, полях, клюмна малко както си му е ред. Вечерта се поосвежи, а на сутринта почти целия беше увехнал  :( Два сорта - някакъв розов и Идеал, розовия беше по-дребничък и като че ли ще оцелее, но Идеалът направо висеше като парцалчета. Не знам какво сбърках. Кои сортове са по-дуракоустойчиви, че за другата седмица да знам какво да търся?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъм, обикновено доматите след засаждане 7-10 дни са пълен парцал, това не е нещо необичайно, поне нашата практика е такава.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще го бъде, викаш? А дано.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчакай малко за следващите домати. Нека мине седмицата и ниските температури. По мои наблюдения самозасаждащите се домати тепърва започнаха да излизат. Нямат още същинско листо. Спанакът расте трудно под слама. Махни я, за да го навали хубаво.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че разсада, който продават, е гледан в парници и не е кляван - продава се директно от праника. Заради това трбява да се кали първо.
Слънцето през дена е много силно, но земята все още е хладна за домати. Освен това вятъра е много фатален  - изсушава ги в пъти по-бързо от слънцето.
С две думи - каляване първо.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нали само уикендите садя, та ще мине седмица до следващия опит. Ще пробвам да отвия спанака, той последните две седмици по-добре расте вече.

Буш, тук долу при нас ми се струва, че не е никак хладна земята. Вятър наистина имаше този ден - беше се наканило за буря, ама се разби в планината и до нас стигна само ръмеж. Каляване сигурно имаш предвид да ги внасям-изнасям? Нямам възможност, за съжаление.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каляване сигурно имаш предвид да ги внасям-изнасям? Нямам възможност, за съжаление.

Ами балкон или закътано място, където да ги грее по малко (вече) истинско слънце - да свикнат с него и да ги духа по малко вятър? Но да не са баш като в лехата без защита.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То място има, ама мен ме няма там по 5 дни в седмицата. Другия вариант е да си ги водя в София разсадите на закалителни процедури  :D 

Карай, тази пролет е ясно, че ще я пишем втора експериментална. А всички съвети, които ми давате и са ми неизпълними за момента си ги записвам за светлото (и надявам се - близко) бъдеще, когато ще сме селяни 24/7. 

bushkata хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се притеснявай, не са минали никакви срокове още. В началото на годината сме, така че още тази ще се справиш с всичко.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои хора тепърва залагат семена да стават разсад... :)

Антоанета и Веселата ферма в Родопите харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вчера посадих доматките. Разсадът ми за навън е малък. Като се стопли, и започна да се разваля. В студеното време вървеше много добре, но пак бива горе-долу.

Намерих 2 корена, прегризани. Къде през картоните и сламите ги надушват и излизат да гризат. :Д

домати-латинки-лук-чесън-мандала-слама.jpg

домати-слама-мулчиране.jpg

мандала-слама-лук-чесън.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз с моите картони по земята тази година, не мога нищо да сея, само садя. Т.е. и латинките ми са на разсад :Д Даже половината ми измръзнаха от студените дни през миналата седмица...
Е, лук и чесън бучках със садилото през кашоните. :)
Днес положих заедно пипер и патладжан. Чудя се, какво друго мога да сложа с тях?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Патладжанът не е ли най-добре след 10 май в района?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичкият ми разсад започна да се разваля на закрито. Предпочетох да го вадя, вместо да го изгубя. Щом няма да има слани, не виждам какво може да им навреди. Повреждат се при температури под нулата.

Веселата ферма в Родопите хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На пипер и патладжан се слага чубрица.

Гого хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се похваля с доброто развитие на подаръците - ирисчета от Хоби и хинапче от Евгени  :)

036782529.jpg?r=0

036782524.jpg?r=0

При нас цъфнаха люляците, а съседите садят усилено. Прегледах нагоре какви съм ги вършила аз миналия април и ми стана странно - уж тази година пролетта по-рано дойде, а хич не съм напред с материала. Другата седмица е време вече за тиквички и зелен боб, а нито съм си подготвила мястото, нито съм го разпределила...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При нас ирисите още не се подават от земята (закопах ги добре), а хинапчето не е дало признак на живот, рано му е. Иначе, миналата година в началото на април валя сняг, така че мисля тая нещата са доста по-напред като сезон... Очаквам скоро лалета и нарциси да почнат, имаме няколко.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз знам, че ириси се садят плитко, така че част от коренището да се вижда. Много се радвам, че цъфнаха - не очаквах толкова бързо да се окопитят. Моите старите не съм ги преместила от сянката и като гледам пак само на листа ще я карат.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че няма строги правила за времето за работа в градината през който и да е сезон. Ние действаме според температурата и най-вече в зависимост от времето, с което разполагаме, тъй като едната градина е отдалечена и ходим само събота или неделя. И ако точно уикенда се падне да вали дъжд, графиците остават само на хартия. През изминалия уикенд се наложи и двата дни да ходим, за да насмогнем, тъй като пропуснахме две седмици. Грахът, картофите и арпаджикът са поникнали добре. От магданоза, репичките, червеното цвекло и морковите  още няма следа - сети са на 19,02, само лукът околовръст морковите се е показал. Вчера сложих семена тиквички направо в три гнезда, той като разсадът, който заложих хич го няма. Насях два вида фасул - зелен и жълт и царевицата. Поляхме обилно и ще чакаме резултат. За разлика от друга година, при нас /Бургаско/ е доста по-хладно от западна България например - има почти 10 градуса разлика в температурите, но ягодите цъфтят и връзват, което, за мен поне, е достатъчен признак, че е време за сеитба. Следващата събота /ако не вали/ ще сложа семената и на тиквите и малко пъпеши и ще чакаме по-трайно затопляне към началото на май  за домати и краставици.post-5-0-64685000-1459774805_thumb.jpgpost-5-0-93716600-1459774806_thumb.jpgpost-5-0-32383000-1459774808_thumb.jpgpost-5-0-94840800-1459774808_thumb.jpg

Теди и Cucurbita Maxima харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Краставиците от разсад ли, или семе? Интересува ме дали се сеят по-късно от другите тиквови.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам майка ми вече е сложила разсада домати и краставици и има предвид него да засажда в началото на май. Макар че няма никакъв проблем да се действа и от семка. Ние така отгледахме разсрочено краставици цяло лято лани, а доматът беше сложен като семка последната неделя на април и накрая имаше и за продаване...

Аз почнах дневника за април.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За този уикенд планирам да сея зелен боб, тиквички и краставици на първа и евентуално тикви долу. По принцип ми се щеше и дини и пъпеши, но май няма смисъл, докато не направим поливната система. Щото единственото ми свободно слънчево място е на трета, а там е много сухо лятото.

Вчера бяхме на пазара, извадили са вече доматения разсад. Ама от София няма да взимаме вече, по-добре местен. Взех си бабешки карамфилчета, дано ми се хванат, че много ги обичам.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние лани отгледахме пъпеши с половин поливка на седмица... Тъй че не се отказвай рано :) По-добре да ти изсъхнат, отколкото да не опиташ!

Бабешки карамфилчета? Мини карамфили или топ карамфили? За вторите (sweet william) си купих семена, след като две години неуспешно опитах от родно семе - вече са покълнали!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година пробвах пъпеши, дини и тикви - от всичкото излезе една тиква само. За тази година планът поне засега е по-малко неща, но да е по-сигурно, че ще станат. Че иначе като нахвърлям семена от куцо и сакато из градината после се налага само да им робувам - като видя, че е покарало нещо и сърце не ми дава да го оставя да съхне и търча с кофи и маркучи, ако и да виждам, че нищо няма да успее роди  :rolleyes: И затова ми се ще да се огранича само с първа тераса, че там е по-лесно поливането. Долу ще си останат миналогодишните лехи де - кейл, рукола, праз, лук, чесън, моркови имам там и сега допълних с черен корен и кориандър, ама не смятам да ги поливам. И ягодки малко, горките те. Само тикви ще сложа, те ако станат - станат, горе място за тикви определено няма. То ние така или иначе на година я изядем 2 тикви, я не. А първа тераса ще я деля на 4 части и ще слагам домати, краставици, чушки и тиквички. По краищата имам вече засято туй-онуй, ама те са малки лехички. А боба ще го сея покрай асмите, че после като (ако) порасне му връзвам връзки за тях и има накъде да си пълзи.

Карамфилчетата не са ми много ясни, едни дребни розовки са. Погледнах сега в нета картинки, може би са Dianthus deltoides.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда имаш добър план, ще следя дневника и снимките с интерес :)

Това за "сърце не ми дава" е синромът на майката, помня колко време ми трябваше да се накарам да проредя първите моркови, които засадих сам. Затова и лани ми беше много полезна "letting go" година, в която голяма част от нещата не станаха, но тия, които станаха, бяха двойно по-голямо удоволетворение, като знам с колко малко грижи е възможно.

Карамфилите - пред офиса имам градински карамфил (мини карамфил) – Dianthus plumarius, мега устойчива гад, расте върху чакъл, който е върху глина и без поливка.Зимата трупаме отгоре снега от целия паркинг... А сега съм направил разсад, дано го бъде, от топ карамфил, Dianthus barbatus, sweet william.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен пролетта идва с малко закъснение , едва сега започват да цъфтят ябълките и белите нарциси. Върбовите и елшови пръчки , които бучнах покрай реката точно преди 2 месеца са се разлистили (повечето).

post-130-0-24631200-1460391385_thumb.jpgpost-130-0-50321200-1460391412_thumb.jpg

Една от лесковите пръчки на тунела с лавандула също се е разлистила . Отвързах я от конструкцията , за да расте изправена.post-130-0-65706300-1460391531_thumb.jpgpost-130-0-99149400-1460391723_thumb.jpg

Близката до реката част от парцела се оказа пълна с някакъв див чесън ,силен изглежда и мирише на чесън. Сигурно става за ядене?

Нарцисите от Евгени цъфнаха всичките. Божурите които преместих от къщи също имат пъпки и ще цъфтят.post-130-0-47035700-1460391892_thumb.jpgpost-130-0-98389900-1460392079_thumb.jpg

За ядене ще има: ягоди, рукола , грахът май го хареса сляпото куче и поникнаха само някои грахчета, поникнал е магданоз, моркови, сминдух и репички , артишокът е още в кофички в къщи , доматите и те са в къщи. В парника има хиляда цинии , исоп , тагетеса го отнесоха мравките. Мравките отнесоха забележително много неща като за толкова малки мравки.

post-130-0-95720900-1460392584_thumb.jpgpost-130-0-62452800-1460392529_thumb.jpg

Из ливадата става все по-трудно да се ходи , защото се появиха разни съсънки ,пълзящо срещниче ,чесън и други ценни треви. Съседката отсреща се чуди на маневрите ми с прескачане и заобикаляне :) .

Мушмулата , която засадих през февруари ,също се е разлистила.

Емилия Димитрова, Теди, Cucurbita Maxima и 1 друг харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кайсийката много дащна на завръз тази година, дано успее да задържи поне част.

33138005653_09aaabe583_c.jpg

Черешката е наблегнала на листната маса

33951161115_c0f3d6e1a9_c.jpg

Руколата вече ще я садя като цвете. Огромни туфи до кръста ми, пълни с пчели. За съжаление след първата година вече не са тъй ароматни листата, яде се де, но не е същото.

33951163425_99e552cafb_c.jpg

Georgi Beorgi, alys, Нуша Калчева и 1 друг харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро ще взимам разсад чушки и си преглеждах предните години какви съм садила. Оказва се, че имам успех само с черната капия. Миналата година съм имала и 20 корена Сиврия - нямам спомен и една да сме изяли. По-миналата пак така. Вие какви сортове слагате и какви са ви впечатленията?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От няколко години сами си правим разсад, за да сме сигурни, че ще излязат точно такива чушки, каквито искаме, тъй като при закупени от пазара 200 корена примерно, около 30% излиза нещо съвсем друго. Семената ни са от червена капия - сорта не знаем, но са събирани с години от селски чушки. Резултатът винаги е много добър. Тази година, обаче, предвид студената пролет, разсада ни е още съвсем малък, както и на домати, патладжан, камби и всичко друго, което сме насяли в тунел под найлон. Бялата капия и Сиврия не ни е по вкуса и почти не сме сяли такива.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.