Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

tatsumaru

Къде бихте построили своето легендарно ранчо?

Recommended Posts

tatsumaru

Ако имахте неограничени ресурси и можехте и искахте да си построите ранчо като в сериала Yellowstone, къде в България бихте избрали да купите своите 100,000+ дка? Единственото изискване са невероятни гледки с красиви пасища, на които да можете да яздите жребчета по изгрев слънце.

Подозренията ми са, че най-добрата земя за тази цел може да е в Тракийската низина или в южна България. Ще се радвам да чуя и вашите идеи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Ох, тази публикация ме впечатли много! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Че защо ми е ранчо? По-добре "умен град". ;)

Това е прекалено хипотетично. Ако човек има средствата, ще е придобил и знание как да ги използва. Ако ги няма, това ми се вижда само блуждаене без особена полза. Сто хиляди декара... Оставям на аграра Бил Гейтс да го мисли в тези мащаби.

И защо трябва да е огромно и легендарно? Ако е скромно и постижимо, не е ли по-добре? Все пак не се заселваме в необятна пустош.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
tatsumaru
преди 16 минути, Славянски написа:

Че защо ми е ранчо? По-добре "умен град". ;)

Това е прекалено хипотетично. Ако човек има средствата, ще е придобил и знание как да ги използва. Ако ги няма, това ми се вижда само блуждаене без особена полза. Сто хиляди декара... Оставям на аграра Бил Гейтс да го мисли в тези мащаби.

И защо трябва да е огромно и легендарно? Ако е скромно и постижимо, не е ли по-добре? Все пак не се заселваме в необятна пустош.

Мисълта за собствен свят ми допада повече от тази за умен град.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми

Това 100,000+ дка ме озадачава. Не може ли примерно да е 100 декара и пак да имам невероятни гледки с красиви пасища.
Па за гледките от Тракийската низина какво да кажа...достатъчно е човек да види един изгрев от Тракийската низина и един изгрев от...Зекирица, да кажем (в meter.ac има камера на Мусала, което е недалеч), и всички обяснения с гледките стават излишни.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
tatsumaru
преди 45 минути, Котарак без чизми написа:

Това 100,000+ дка ме озадачава. Не може ли примерно да е 100 декара и пак да имам невероятни гледки с красиви пасища.
Па за гледките от Тракийската низина какво да кажа...достатъчно е човек да види един изгрев от Тракийската низина и един изгрев от...Зекирица, да кажем (в meter.ac има камера на Мусала, което е недалеч), и всички обяснения с гледките стават излишни.

100те хиляди дка са просто една гаранция, че около теб няма да се появят молове, спа центрове, панелни блокове, глупави съседи с грозни вили и тем подобни извращения.

  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Ставаш твърде голям и потенциално трън в окото. Освен ако не идеш в Сибир примерно... Ама там какво земеделие?! Иначе "умният" град не е най-умното решение.

https://m.youtube.com/watch?v=65YRQB48gVo

Няма как всеки да има такова ранчо. По-добре съвкупност от малки стопанства.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Dev
преди 16 часа, Славянски написа:

Ставаш твърде голям и потенциално трън в окото. Освен ако не идеш в Сибир примерно... Ама там какво земеделие?! Иначе "умният" град не е най-умното решение.

https://m.youtube.com/watch?v=65YRQB48gVo

Няма как всеки да има такова ранчо. По-добре съвкупност от малки стопанства. 

Странно, казвайки това Едуард Грифин вече е трън в очите - неконтролируем от същия елит, който има ТАЙНИ планове как да ни контролира. Как ще коментирате това?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Ами човекът говори против комунизма от години. Гледал съм негово интервю от 80-те с един съветски дисидент. Има и черно -бели филми даже. Прави филм за лекуването на рака. Човекът вече е възрастен и разпознаваем, няма какво да губи и казва каквото мисли. Сега, дали си има ранчо не знам. Но не би било лошо. Въпреки че колко му е да му го национализират, нали? Или да му разбранят да си ползва водата или да гледа животни? Това е по-големият проблем от локацията, климата и гледката. Въпреки че на края на света би било по-спокойно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Всъщност смисълът е хората масово да не възприемат въпросното "устойчиво развитие".  Вече доколко ще е масово... Тогава хора като Грифин могат спокойно да си починат с наследството, което са оставили.

Умните градове за мнозина не са привлекателни. Но и на село не е леко. Трябва реалистичен подход. Да ми говорите за сто хиляди декара - това са някакви фантазии и чесане на езици.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
tatsumaru
преди 40 минути, Славянски написа:

Всъщност смисълът е хората масово да не възприемат въпросното "устойчиво развитие".  Вече доколко ще е масово... Тогава хора като Грифин могат спокойно да си починат с наследството, което са оставили.

Умните градове за мнозина не са привлекателни. Но и на село не е леко. Трябва реалистичен подход. Да ми говорите за сто хиляди декара - това са някакви фантазии и чесане на езици.

Такива и далеч по-големи частни имоти съществуват. Няма нищо фантастично в концепцията. Дали е достъпно за всеки и дали трябва да е достъпно за всеки е съвсем отделна тема, която по никакъв начин не се съдържа във въпросът, който оригинално зададох. Нито пък цялата тази дихотомия капитализъм - комунизъм, която апропо е отживелица и е в много отношения перпендикулярна на реалността на действителната икономика. Проблемите, които ни предстои да решаваме ще бъдат все повече разглеждани и решавани от перспективата на системната мисъл, а не на някакви провалени статични идеологии. В случай, че концепцията за легендарно ранчо не ви допада, можете просто да пропуснете темата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 25 минути, tatsumaru написа:

Дали е достъпно за всеки и дали трябва да е достъпно за всеки е съвсем отделна тема

Достъпно :) колко струват сто хиляди декара? И да ги имаш плътно, заедно?! И защо са ти толкова много? Освен ако не си някой като Бил Гейтс. Това за мен не е сериозно. Съмнява ме някой в тоя форум да има и сто декара, да не говорим за сто хиляди и повече. Също под системна мисъл какво имаш предвид?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Dev

https://fakti.bg/biznes/495543-po-nad-100-000-dka-zemedelska-zema-pritejavat-samo-5-dushi-i-6-firmi само 5 човека и 6 фирми имат толкова много дка.  Иначе любимо закътано място ми е с. Буново Всъщност където и да е далеч от големия град .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Тези сто хиляди декара със сигурност не са им на едно място. Няма как да изкупиш земята на цяло село или цяла община. Все някой няма да ти продаде. А честно казано повече от сто-двеста декара не виждам да е оправдано за един човек или домакинство. Освен ако примерно имаш много деца наследници или си агробизнесмен. Даже и пет-десет декара никак не са малко за лични нужди.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Tanya Vukova
На 12.11.2022 г. at 0:22, tatsumaru написа:

Ако имахте неограничени ресурси и можехте и искахте да си построите ранчо като в сериала Yellowstone, къде в България бихте избрали да купите своите 100,000+ дка? Единственото изискване са невероятни гледки с красиви пасища, на които да можете да яздите жребчета по изгрев слънце.

Подозренията ми са, че най-добрата земя за тази цел може да е в Тракийската низина или в южна България. Ще се радвам да чуя и вашите идеи.

Нямам неограничени ресурси, но мечта за mini Yellowstone си имам от както се помня. Вече мога да се захвана с едно подивяло, обрасло и прекрасно 7дка и 300 място. Гледки да искаш и даже и за кон да пояздиш. Ама си обичам и  животните, та не бих го натоварила със 100 си + кила клетото животинче. Избрах си южен склон до гората при мечките, на високичко в планината. Гаранция за далечни комшии няма, глиганите са оставили следи, че ще ми идват на гости. Е не са запознати аз какъв опасен дзвер съм, ама ще се му намерим решението.

IMG-b572b8a75706f8f2bfcb9b8e008a9357-V.jpg

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване