Georgi Beorgi

Картофи в езеро без Име

14 мнения в тази тема

Ох, какво да разказвам повече :)  Ако има нещо - питайте :>

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.374361909426417.1073741835.137573109771966&type=1

Храбрият Шивач, Гого и Irina Antonova харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D Гледайте колко е доволен от себе си :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Действително се радвам, че успяхме да засеем повече картофи (що-годе) навреме - в контейнери, както и тези, защото мястото за нормалните още не е съвсем готово. И ми беше много жал за тях да ги гледам с кълнове по няколко сантиметра в мазето всеки ден как чакат светлина и топлина.

Реших да споделя опита, надявам се, че не е твърде екстравагантно нито с цел да се хваля.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напротив, доста позитивно чувство лъха, даже ободрява много :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ние ще садим картофи, по доста небрежен начин за проба (директно на земята, слама отгоре), стига да се стопи снега до седмица :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз метнах едни 5 кг картофи последните два уикенда. Без луксове, само с плоскореза поразрових отдолу, малко слама отгоре и затиснах с няколко клона да не бяга. Ама семето ми не го бива май, нямаше почти кълнчета.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Георги, много не го разбрах - първо копаеш дупка, после вътре изсипваш земя, тор, пясък, нареждаш картофите, отгоре слама и клони - така ли? И догоре ли се е запълнила дупката или си оставил място за дозасипване със слама? Още не съм правила нищо за нашите картофи. Покарали са едни огромни кълнове, та не знам какви ще ги свършат.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ние тази неделя сложихме картофите и отгоре престояло сено от миналата година. Отдолу не е копано, само има пласт вермикомпост и  оборска тор. Не мога да си представя, че ще се получи, но ще видим :) 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

alys, тази дупка съм я копал за езеро, просто сега не мога да го довърша и за да не седи дупка реших да я използвам :) едва ли ще се хвана да правя специално такава за картофи - много по-лесно е да се вдига нивото отстрани.
инак общо взето си схванала, само последователността си мисля, че е малко друга и е странно как си запомнила точно такава :)))

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак не разбрах, ама нищо. :) Няма да копая дупка, така че няма значение. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Необходими продукти :

- 1 празна дупка за езеро около 3 кв.м и дълбока 60-80 см

-изрязаните клони от няколко дървета + някой сух дебел клон

- пресен говежди тор

- 1 количка пръст 

- 1 бала загниваща слама

- 1 кофа пясък

- рътили картофки :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, това го прочетох, но си остава неясно за мене. :) Тъй като обичам да обяснявам детайлно, очаквам и другите да го правят по този начин, но в повечето случаи не се получава. Няма да копая дупка, просто ми беше интересно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също обичам да обяснявам детайлно и съм го направил. До всяка снимка има текст с обяснение, струва ми се, без да е нужно  да се търси информацията детайлно :) Не ми остава много време за писане и често съм доста уморен, така че се извинявам, ако съм пропуснал нещо.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До всяка снимка има текст с обяснение

Георги, благодаря за отделеното време! Явно още не мога да ползвам ФБ добре и затова не съм прочела текста до снимките. Наистина си обяснил повече от ясно и детайлно! 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.