Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Боби Димитров

Градината през март

Recommended Posts

Жоро

Няма как да имат, от едно семейство са :> Нещо друго ще да е попречило. Имаш ли мишки в градината? Може да са надушили граха и да са изяли с него и нахута, а само нахут да не могат да помиришат. На мен са ми изяли всичката оставена за презимуване гулия...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

Мяркат се разни мишоци понякога, но предвид котешкото войнство не вярвам да са казус.

Аз май успях да отгледам някакъв разсад марули и кейл все пак и да питам - марулите трябва ли да се поливат много и ако сега ги насадя докога горе-долу се предвижда да заемат мястото?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

При твоя климат - най-много до началото на май гледай да сте ги изяли, инак ще горчат. Колкото повече вода, толкова повече марули. Остави 1-2 да пуснат семе.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

Миналата година случайно открих, че ми расте валерианела в двора. Беше изпръчила и цъфнала вече, като ми я разпознаха, та тая година дебна и чакам да я хвана навреме. Тя ще да е, как мислите?

33303348742_ef3026bfeb_c.jpg

Насадих марулите и кейла и малко репички ръснах, че по-раншните никакви ги няма. Кайсийката цъфна, прасковата се кани. 

32615919464_c64d7f8cc9_c.jpg

Сях разни "цветенца" - нигела, лен, ама гледам след мен ходят пилци и оперативно почистват земята от семена.

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Евгени

Да пусна и тук /освен в дневника/ снимка от това, което малко неточно наричах в началото "леха", та се наложи да обяснявам на Алис какво точно имам предвид. Под този мулч /недоизгнила люцерна от миналата година/ има 3х14м. насаждения от картофи и сладък грах.

начало2017.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро
Преди 2 часа, Cucurbita Maxima написа:

Миналата година случайно открих, че ми расте валерианела в двора. Беше изпръчила и цъфнала вече, като ми я разпознаха, та тая година дебна и чакам да я хвана навреме. Тя ще да е, как мислите?

33303348742_ef3026bfeb_c.jpg

 

 

Хапни я и кажи дали си струва да сея моята моля, че имам цял пакет, но много се колебая дали да се занимавам. Обаче има 3 подвида - тази дали е locusta или по-скоро carinata? Втората според PFAF е с по-лоши вкусови качества. http://www.pfaf.org/USER/Plant.aspx?LatinName=Valerianella+carinata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

Хм, не знам. Каква е разликата? Тя е много дребна още, но аз я пробвах де и е блага :grin:  Тя моята е диворастяща, твоята щом е от семена сигурно е култивирана?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Гоше, за нашия опит с това треволяче, на което галено и грешно викаме маше има писано и малко тук, вкл снимки 2.

Тиквичке, тази, която сеем ние от семе, няма толкова дълбоки жилки по листата, ми се чини. При нас, под неуспешния парник от предната зима, така и не изникна нищо, но на пролет като го  развалихме и покараха няколко стръкчета маше, което го видяхме чак като цъфна. Оставихме го (заедно с нещо, което почти сигурно беше рукола цъфтяща) и се надявам да има поне нещо саморасло сега, като се позатопли. Искам да я развъдя в "дивото", в некултивираната ливада. Ако това стане, ще е супер, защото тия две сандъчета не са ни достатъчни!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Е ще сея тогава, щом го фалите, но не бързам, че сега има марули и други треволяци, а това растяло целогодишно. Ще сложа през май, особено ако айсберга фейлне както обикновено, ако не  - наесен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

При нас назрява манголдена криза - старият изпръчва, новият не е посят :astonished:

А прасковата днес се облещи :smile:

32718240353_435c7b8135_c.jpg

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Като видя цъфток по това време, няма как да не отворя дневника си от ланския април и да пророня сълза за 29 април 2016.

Но сложих и аз десетина семенца манголд от Стефан взети, да видим, сефте е, дано ни хареса, че спанакът системно не иска да никне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

Оптимизмът ти винаги ме впечатлява, Боби :tounge_wink: 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Само този оптимизъм ме предпазва от тоталното разочарование на реалността! :D

Или както казват Statler and Waldorf - Това шоу не спира да ме изненадва! Винаги, когато си мисля, че не могат да го направят по-гадно, те успяват!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Ето кой е презимувал успешно на -25, но под снега. Червеното, дали е ревен или цикория? И от двете бях сял на това място. На Борагото- отличен 6, щом има едно, значи са десетки, а новите тепърва ще кълнят.

Ей го и оманът накрая, а египетския лук го скубем с главите, за да не превземе цялата леха.

33376733202_f73c782819_z.jpg

IMG_20170321_090353.jpg

1490080626163-156182226.jpg

1490080448056400497050.jpg

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

При мене е така

IMG_20170319_094800.thumb.jpg.0f44385f664909a6b4047490544f1121.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Гошка, първата снимка е ревен, който лани Ру ми даде от семенце, 2016 заложено. Много ме зарадва, че е оживял!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Ох, нямам идея как съм успял да кача твоята снимка, аз исках да кача и питам за това е моята градина :

IMG_20170321_154126.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Това си е ревен, цикория няма как да е, според мен, предвид колко са различни?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Много добре значи, баща ми твърдеше, че е умрял. 3-та година му е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

То не е нахут, ми радост за окото :grin:

33584703795_371118b05a_c.jpg

и сливите цъфнаха...

33207946200_d20695d675_c.jpg

и Костасите плъзнаха (е, плъзнаха е силна дума - показа се, намуси се и се прибра)

33591114215_550d15196a_c.jpg

  • Харесвам 6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване