Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Боби Димитров

Кое е това растение?

Recommended Posts

alys

Това кресон ли е? Леко лютичко е на вкус. 

IMG_20190425_120643.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Прилича на кресон, да, само дето при нас е много по-малък още, щото го режем с ножица и не може да порасте :) На мен ми има вкус на репичка :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Точно като репичка! Супер, благодаря! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Може ли да ми е поникнал ямсът? 

 

IMG_20190426_184041.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Да. И моите покараха. Но са кафеви.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

И сега какво ще го правите този ямс? В градината ли? В саксия ли? На сянка, на слънце? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Ру, като картофите - нека порасне малко и ще го пресадя в градината. Пише, че е увивно. Може да му пусна сезал от някоя слива. Най-вероятно няма да е на пълно слънце. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

мхм, точно това четох

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Добре де - вие до сега гледали ли сте Китайски ямс. Аз доколкото разбирам коренът се забива надолу и после трябва да копаеш трап 1 метър за да го извадиш и изядеш!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

РУ, ти си непоправим и необоснован оптимист. Нали знаеш, че 1001 неща могат да се случат и ще се случат преди да се наложи да копая трап.

Напомня ми за един епизод от чата преди няколко години, като говорихме за гигантската тръстика. Тогава беше казал нещо в духа на "какво ще я правите като ви превземе всичко". Аз още я чакам да направи повече от 1 стъбло с дебелина над молив.

Та тоя тип проблеми ще ги решавам когато се породят. Рибата още е в хайвера, не бързам дори да посадя слънчогледа, от който да добия олиото за пържене.

 

  • Харесвам 1
  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

абе кво пречи, ако не ти струва особени усилия, да помислиш предварително за евентуални възможни проблеми и да се постараеш да ги избегнеш (пак ако не ти коства усилия и средства). ;-)   Примерно аз мисля да го посадя в голяма саксия или сандък и да го държа навън - и като дойде време да се бере - да обърна саксията/сандъка и да изсипя пръстта заедно с евентуалните корени и да си спестя труда по откопаването им. Ако няма - няма, за мислене не съм отделил много врем, трудът, ако реша така да действам - ще е минимален защото най-вероятно ще използвам една от големите саксии, които така и така имам пълни с компост и пръст от миналата година, където съм гледал домати.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

ако ще правиш така, най-добре ползвай лека почвена смеска, най-добре торф с чкч, перлит и малко пясък. ако е в земята нито ще направи голям корен, нито ще е лесно да се извади.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Абарис

Мислех го за мента ама по скоро мирише на подправка за манджа?

xvCaa8H9dDWnl9Krpg5a9qGPu7NrIeDBlvEQSd5u

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Репичка
преди 2 часа, Абарис написа:

Мислех го за мента ама по скоро мирише на подправка за манджа?

xvCaa8H9dDWnl9Krpg5a9qGPu7NrIeDBlvEQSd5u

Джоджен

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

С такива власинки надали е джоджен. Може би Mentha longifolia?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Само за сравнение, имам два вида мента и не виждам власинки

 

IMG_20190516_123425.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

Това е зелен плет на детска градина. Ухае божествено. Не знам как се казва.

https://photos.app.goo.gl/eYNHFi7a2S9sNtyS6 

 

Редакция: Идентифицирано с помощта на Гого като Птиче грозде (Ligustrum vulgare). 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Тедка, не съм сигурен, че лигуструма ухае божествено, мен малко на потен труп ми докарва... Аз мислих, че имаш предвид филаделфус, който мирише малко като жасмин, доста е парфюмен и красив. Мисля, че Румбата има от него, даже беше казал, че се вкоренява лесно, но разбира се, като си отрязах 10 клечки от парка в Лагера и опитах да ги вкореня, не се хвана нито една. Той да каже какво им бае. Но го препоръчвам този храст.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Абарис

За ментата дето питах:

Мента ще да е в крайна сметка, явно преди да назрее мирише различно, сега мирише на мента.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване