Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Боби Димитров

Кое е това растение?

Recommended Posts

Cucurbita Maxima

Репей, вълча ябълка и май наумка. Репеят се яде, даже японците го отглеждат като традиционен кореноплоден зеленчук. Също и стъблата на листата се ядат, но и двете се белят предварително. Аз все се каня да пробвам, ама ме мързи да копая. Вълчата ябълка е отровна. Наумката, ако е тя, че имаше и едно друго с подобен вид се ползва да гони мишки.

Да не забравя, попадна ми един списък на плевели, прегледах го и се оказа, че в него присъстват доста от растенията, които съм издирвала последните години.

http://obuch.info/neparazitni-monokarpni-pleveli-i-ednogodishni-efemeri.html

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Нуша Калчева

Питомния рожков /Цератония/  издържаше май до -6 ... зор ще е зимата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

Хм, излъгала съм те май, Христо - онова първото, дето казах лютиче сега го загледах и май по-скоро е здравец. По миризмата ще се ориентираш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Hristo Uzunov

Много е противоречива информацията за този Рожков, а аз дървета в стаята няма да гледам. И май накрая ще се окаже че 3-те лева за пакетче брашно са напълно оправдани. Благодаря. Ще чета за билките. Интересни са ми, а и ме теглят, а това като се случи винаги има причина - тай че действам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Hristo Uzunov

Тези разпознавате ли ги ?

DSC00054.JPG

DSC00057.JPG

DSC00058.JPG

DSC00059.JPG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

Годжи бери (мерджан) и глог.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Първото ми прилича на Lycium barbarum, познато като "обички" по нашия край, или годжи бери, както стана напоследък популярно. Второто комай е глог - дали червен или черен, не се наемам да кажа.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Hristo Uzunov

Аз тоя храст сигурно там го знам поне от 10 години и досега не съм забелязвал да ражда нещо и ще мие странно ако е годжи. Тая година ще го следя. А от глога събрах няколко миналогодишни плодчета и имаха червени отенъци - тай че червен е :) Благодаря :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Натурализираното у нас годжи се ползва от много години като жив плет. На Каблешково, в на покойния ми дядо градината, има такъв от минимум 40 години, а преди това от къде е захванат - нямам идея. Стъблата долу са дебели като на дърво. Козите, когато ги имаше в селото, го поддържаха отвън. Стъпят на дувара и го подрежат. Връзваше, но на рядко. Този, който е в плантациите за добив, бива рязан по схема и интензивно, а също и поливан, торен... Отделно, че има селектирани сортове, които дават едри плодчета, по-малко горчиви и тн.

Черен глог ако те вълнува да въдиш, в София има на Борис, близо до Красно село.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Hristo Uzunov

Т.е. това е един вид диво годжи бери, пък тези от разсадниците са питомни с големите плодове. Незнаех  че има и див вариант. Ясно. Аз на пчелите се опитвам да подобря пашата, ама глога засега ще го пропусна. На есен мисля стотина акации да сложа, догодина пак, пък дано доживеем да ядем мед от тях :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро
преди 1 час, Hristo Uzunov написа:

Т.е. това е един вид диво годжи бери, пък тези от разсадниците са питомни с големите плодове. Незнаех  че има и див вариант. Ясно. Аз на пчелите се опитвам да подобря пашата, ама глога засега ще го пропусна. На есен мисля стотина акации да сложа, догодина пак, пък дано доживеем да ядем мед от тях :D

 заповядай да си събереш семена/ резници от салвия, имам 10 декара :-D

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Наумка?

large.20170506_110317.jpg.008000f9ef1e5d8a7d6acd9487b17de4.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Първо помислих, че е бял равнец, но очевидно не е - листата са му съвсем различни. Какво е?

 

20170511_131054.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Не му знам името, но освен със семена, се размножава и с грудките си.Супер досаден плевел. Поне лесно се скубе. Обхвана ми 1/3 от овощната и 1/4 от зеленчуковата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
Just now, Гого написа:

Супер досаден плевел. 

Пък аз толкова се старах да не го окося... ;)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

Cardaria draba, родилна трева. Кръстоцветно растение, съответно ядливо. Ядат му се неотворените цветни кошнички, които наподобяват броколи :)

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

Леле и това се ядяло! И аз го имам този плевел в двора. Освен да го сготвя на крем супа и него :D

Компасна салата ядох, тученица, сега и брокол-плевел :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

Аз честно казано не съм го пробвала засега. Тези в двора са твърде нефелни. Вън на пътя има по-едрички, но там не бера. Имай предвид, че дивите кръстоцветни често освен лека лютивина може и да горчат, ако са в по-големи количества.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

И при нас го има много в ливадата, таман днес го окосих със замах. Сякаш беше вчера га бяхме лапета и му ядяхме цвета, както на овчарската торбичка, като цъфне. А днес учих малката да яде акация... как се върти колелото...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Оля

Няква идея кой туй нящу? Ареса ми и си изтръгнах малко, да го бучна вкъщи..

IMG_20170528_115053.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване