Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Боби Димитров

Кое е това растение?

Recommended Posts

Миленка®
преди 30 минути, Евелина написа:

Някаква млечка (Euphorbia) е това. Може би тази :  https://en.wikipedia.org/wiki/Euphorbia_helioscopia

С нея успешно се горят брадавици. Днес с голямо задоволство открих, че и в моята градина има от нея. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Кристиян Найденов

След като ме насочи се порових и виждам, че е Слънчева млечка (Euphorbia helioscopia). Ти пробвала ли си да гориш брадвици с нея? Предполагам с течността на растението?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Да, горила съм много пъти, затова казвам успешно. Не става с едно намазване. Някои се случва да горя в протежение на няколко години. Ползвам също и змийско мляко. Също успешно ги гори, даже мисля, че е по-силно от млечката. Тази година мисля да направя тинктура от змийското мляко за външно приложение. IMG_20190413_092224.thumb.jpg.e5186ade2d26551b30a13965a3ecd0f9.jpg

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Моята баба си гореше с мляко от смокини, които бяха в изобилие в Мичурин, обикновено в рамките на лятото нарочената за терапия брадавица изчезваше.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 12 часа, Миленка® написа:

Да, горила съм много пъти, затова казвам успешно. Не става с едно намазване. Някои се случва да горя в протежение на няколко години. 

При криотрапията с течен азот, става с три намазвания. Но, ако продължи това шоу с мерките цяла година, смокинята е по- добър вариант. Нейните ензими са много по- агресивни към папиломните вируси. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Така е, така става при криотерапията.

Споделям опита си за тези, които търсят и ползват алтернативно лечение с билки, глина и други подобни средства.

В личен план, аз съм се отказала да вися по лекарски и всякакви кабинети. Няма значение какви са мотивите ми. 

За сока на смокинята съм напълно съгласна, с него се постига същият резултат. 

Когато човек прилага върху себе си подобни методи е добре да използва различни видове, да ги редува. Да, ефектът се постига по-бавно отколкото да те натряскат с инжекции или хапчета, но резултат е траен, без странични ефекти. 

Приключвам темата За и Против народната медицина. 

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Rumi Sanova

Лапад е, но ми прилича повече на неядливия , мазало му вика народът...ююако горчи и налютява леко , значи е това.Ако само киселее,тогава е обикновен лапад.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Rady12

това растение прави проблеми и при нас(( Някакво средство?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Това ми го дадоха за бреза. А на мен ми прилича на топола?

 

868E1F6C-525B-4957-B591-C5687B72FCD0.jpeg

612A832D-4418-4737-BB5C-6FDB5FE3CACF.jpeg

CA7559C9-D05F-492E-B2DD-A2F19F353C7E.jpeg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Аз не виждам общо с топола и като ствол, и като листа, хеле па като цвят?

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

За цвета не знам. Предположих, че от него може да станат тия пухчета. :>
Притеснението ми е, че не прилича на другата ми бреза. Листата са по-тъмно зелени и кората не е така бяла.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Брези да искаш, аз имам от семе една 50 см висока, водна или беше речна, комай occidentalis ама да не излъжа, с тъмно червеникава кора с бели чертички... Видове бол, че има и сортове на някои видове!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

Определено е бреза. Не мога да я сбъркам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Йоско

Едно декоративно дърво. Силно медоносно вероятно. Ухае жестоко. 

IMG_20200517_114501.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Какво е и дали е полезно? 

 

IMG_20200531_165040.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Какво е това, което ми изникна при чушките!?

Яде ли се? :-)

large.20200606_122546.jpg.29c1c828f54bb5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Попаднах на следното увивно растение в двора, досега не съм го виждал:

Photo0046.thumb.jpg.9068630e4920dd29b79ef2f83dd8e8c0.jpg

Листата наподобяват клематис донякъде, простете лошото качество. Направило е гроздчета подобни на касис на почти всяка чепка.

Photo0047.thumb.jpg.02e32b62f1b3222e0b29a616536e68b1.jpg

Листата са си направо "сърцевидни".

Photo0048.thumb.jpg.397aa4e03ddd2cd3c94a6934ba5fd778.jpg

Има ли някой идея каква е тая лиана? Расте много мощно и се е покатерила върху една туфа нисък габър.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
беля

@Славянски, прилича ми на брей (Dioscorea communis)

@alys това не е ли сапунче (Saponaria officinalis)? Не мога да преценя от снимките. 

@Йоско, това е мелия (Melia azedarach), от семейството на нийма е, гледам в уики, че използват листата като инсектицид. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 1 час, беля написа:

@Славянски, прилича ми на брей (Dioscorea communis)

@alys това не е ли сапунче (Saponaria officinalis)? Не мога да преценя от снимките. 

@Йоско, това е мелия (Melia azedarach), от семейството на нийма е, гледам в уики, че използват листата като инсектицид. 

Брей, брей - брей! Да, мерси, @беля. Това е растението, на английски black bryony. Било отровно, и плодове, и грудката... Въпреки че на запад му яли младите клонки...

"It is a climbing herbaceous plant growing to 2–4 m tall, with stems that twine clockwise. The leaves are spirally arranged, heart-shaped, up to 10 cm long and 8 cm broad, with a petiole up to 5 cm long. It is dioecious, with separate male and female plants. The flowers are individually inconspicuous, greenish-yellow, 3–6 mm diameter, with six petals; the male flowers produced in slender 5–10 cm racemes, the female flowers in shorter clusters. The fruit is a bright red berry, 1 cm diameter. Its fairly large tuber is, like the rest of the plant, poisonous."

https://images.app.goo.gl/t81kGywZpZTQoLWs6

Интереснo, че се увивало по посока на часовниковата стрелка. А приложението му, ама че приложение:

"Dioscorea is a principal raw material used in the manufacture of birth-control pills."

Бил Гейтс да си го въди и да си ползва ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Абарис

Някой познава ли цветето?

20200526-120352.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване