bushkata

Батат

10 мнения в тази тема

Първи опит - има живот! :)
Все още се надявам на повече стръкчета, макар и да няма такива сигнали.

(Дай тон за песен!)

post-23-0-02193700-1429719344_thumb.jpg

post-23-0-81469300-1429719447_thumb.jpg

Georgi Beorgi и Irina Antonova харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откъде се снабди с посадъчен материал? Много бих искал да отгледам тази година, а нямам такъв.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Lidl продават.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

М, да, от магазина. Мъжа ми купил, да го ядем (един брой), и аз вместо да го сготвя, го топнах във вода :)
Исках да опитам.
Иначе бих си взела догодина от тук http://hobi-semena.com/batati.html.
Но като гледам как бавно избива стрък, ако не намериш  готови стръкове, не знам дали няма да окъснееш, ако чакаш грудката, като при мен, да пусне.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма, защото знам как да я накарам да пусне веднага. Мерси за инфото, веднага зимам ено кило. Имам идеални условия за батати с изключение на късия сезон, но те могат да се садят дори чак през юли, семейството на грамофончето (Ipomea) е много зависимо от температурната амплитуда и не расте при ниски нощни, а при високи такива хвърчи за минути :) Едно от любимите ми цветя, растения и семейства :rolleyes:

bushkata хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи и на мен как да пусне веднага? :)

п.п. Тематично:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То май казано, бре :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Начи, тоа картоф :) седи от два месеца вътре във вода, над парното и чак сега покара. Може би и по-дълъг ден е чакал?
А може и да е от третирането с разни неща преди да стигне магазина. И все пак - от една грудка само едно стръкче? Би трбявало да са няколко.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях взел от Кауфланд бататите, 2та големи бяха тръгнали да покарват още преди да ги сложа във вода, само като очички 1-2мм, но все пак нещо. След като ги сложих във вода, само че аз вертикално в буркан от компот, тръгнаха да покарават и излязоха по 6-7, но преди седмица единият омекна и е за хвърляне, а на другия нещо не вървят. Преди да спрат растежа най-големите бяха 2-3 пъти по-малки от твоят единствен, така че твоят опит е доста по-успешен!

bushkata хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вуш, не съм убедена, но Георги май ще ги слага в оранДжерията, там условията откъм влага и топлина ще са различни.

bushkata хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.