Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Гого

Оранжерия за разсад

Recommended Posts

Гого

Имам желанието да си направя за другата година отделна оранжерия за разсада.
За по-добро пропускане на светлината и топлоизолация, предполагам, че трябва да е от стъкло.
Височината, мисля да е към 70 см.

Осветление няма да монтирам, защото на тази височина, ще трябва да слагам на няколко места, за да се осветява равномерно навсякъде.

Отоплението ще е с жици/нагреватели по дължината на оранжерията, с термостат.

Потърсих за подобни оранжерии, но нищо не намерих. Някой да има наблюдения или идеи?

Тази година си бях изградил вътрешна оранжерия в парника, но е трудно за обслужване. Удрям си главата в парника, тясно е. Парникът е с матиран армиран найлон, който допълнително намалява пропуснатата светлина. В късния следобед  се засенчва от сграда, т.е - допълнително му се намалява слънчевата светлина, която и без това е малко през февруари-март.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Аз лично бих ползвал 3 слоен поликарбонат, предвид ланските градушки (че и предната седмица в бургаско е натрошило на майка ми прозорците, които ползва за парниче за разсадче). Решил съм някой ден, като установим другите неща, да направя трапецовиден такъв, покрива и предната страна да са от ПК и да се вдигат на панта, а трите други стени да са от тухли, ако намеря без пари единички втора ръка, или евентуално коминки с пълнеж.

 

За отоплението не съм решил - вижда ми се разточително да плащам ток, за да им е добре на разсадите. Най-добре е система с неугнил тор, но да, няма е толкова топло. От друга страна, моя цел винаги са били малкото разходи (на време, сили, материали и тн), а не високите резултати. Не гледам за пазара все пак...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Аз съм пресметнал, че разходите за поддържане на минимална 15-18 градуса температура в малка, ниска оранжерия, не са големи. С печка с един реотан спокойно се справих тази зима.

При мен градушки няма, защото хвърчат ракети, но все пак, покривът може да го направя от поликарбонат. Той е по-скъп от стъклото, но пък е по-лек, безопасен и лесен за монтаж и демонтаж. Има доста мрачни дни, и затъмнението странично, май няма да им дойде добре. Освен това, тухлите предполагат стационарна конструкция.

 

Най-удачно ми се вижда, ако може конструкцията да стане на елементи, така че да се увеличава и намалява обемът по дължина да кажем. Така, в началото ще имам нужда от по-малка площ, която и по-лесно ще отоплявам. После, след като пикирам всичко и залагам нови семена, ще имам нужда от по-голяма площ, но и температурите ще са по-високи.

 

Така и така, няма да се пръска и тори с изкуствени торове, поне да дам добър шанс за оцеляване, като направя по-хубав, здрав разсад.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Звучи като нещо, което после можеш да продаваш на модули! Добре си го измислил, естествено като го прочетох и първата ми реакция беше "да бе, цяла пролет ще преправям парници!", но ти си на място всеки ден и времето не ти е кът, това променя доста нещата :)

 

А тая печка с реотан, колко вата и е нон-стоп ли работи? Ако вън е 0 градуса, в какъв обем поддържа 15?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

1,5 / 4 / 0,6 м ми беше.

Печката с 1 реотан е 500 вата.

Невинаги работи, спира, като стигне нужната температура.

Аз цяла стая топля с 2 реотана, та какво остава за това. При нужда, винаги мога да кожа някоя бала слама отстрани или някой слой стиропор.

 

Конструкцията може и да не е на модули, а просто през определено разстояние да имам канали, в които да промушвам прозрачна преграда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Веселата ферма в Родопите

Гого, има техника за затопляне на парници със слама и оборска тор. Ще ти снимам в сряда от една много стара книга за земеделие, че сега не съм във фермата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Да, знам, че едно време, вероятно и сега, са затопляли така парниците, но аз искам да топля малка, ниска оранжерия, с контролиране на температурата, а и нямам откъде да взимам оборска тор...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Много интересно, защо поликарбонатните плоскости от 4 мм нагоре имат такава разлика.. От 4 на 6 е двойна. От 6 до 10 мм е нищожна..
Дано продават някъде и по-малки листове от 6/2 м, че голям артък остава, като си направя моята с размери 3/1/0,5 м, с височина на билото 1 м.
Поне удобно се работи с него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Предварителен изглед на оранжерията, за пресмятане на материалите:

оранжерия.jpg

С 4 капака, за удобен достъп отвсякъде, без да се налага влизане в нея. Вероятно ще трябва да ползвам уплътнения за прозорци, за да намаля преминаването на въздух между капаците и конструкцията.., да не се губи топлина.

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Конструкцията от какво ще я направиш, винкел? Ще се радвам после на разчет финансов :)

 

Ако правилно виждам, височината на билото ще е около 100 см?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Да, от винкел и 1 см поликарбонат. Грубо сметнато трябва да е към 200 лв, може би до 250. Не е малко, но предвид, че ще е многогодишна конструкция, ще го преглътна. И ако не го заварявам аз, още 50 лв за работа за заварчика.
Под билото на височина 50 см ще направя две скари с найлон (ще се изтеглят лесно), които при нужда да стесняват обема отопляем въздух и да поемат капките конденз от покривната част.

Материали:

  • Поликарбонатни плоскости:
    150 лв ще струва листът поликарбонат  с размер 600х210 см. Като го разчертах, остава малко над 1 кв/м остатък.
  • Винкел:
    Необходимите ми винкели с малък остатък за застраховка са както следва:
    Г-образен 1, 5 - 2 см - 7 х 6 м
    Г-образен 2,5 - 3 см - 1 х 6 м
    Т-образен 1,5 - 2 см - 3 х 6 м
  • Изолация за прозорци:
    Ще служи за уплътнение на капаците, защото иначе винкел с винкел, все ще има някаква пролука да бяга топлият въздух
  • Електроди
  • Реотан:
    По дължината ще има един оголен реотан, който ще затопля равномерно оранжерията. Контакт с терморегулатор имам от миналогодишните експерименти.
  • Панти:
    8 бр.
  • Силикон
  • Болтове, гайки и шайби, за допълнително скрепяне на поликарбоната към винкела.
  • Боя
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Приключих с тази работа. Остана да го заселвам. :)

 

оранжерия-за-разсад.JPG

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Професионална работа! От догодина почвай да ги продаваш като "направи си сам" комплект :) 

 

Хареса ми и цялостно снимката - отзад работничките в овошките, пчелите, лозето!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Stanko Kaishev

Смея да споделя и моя опит от тази година.

post-26-0-27306200-1455215565_thumb.jpg

post-26-0-20247800-1455215586_thumb.jpg

post-26-0-76639400-1455215607_thumb.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Sid

Искам да питам някой дали е ползвал/пробвал тази оранжерия - въобще от този тип? Доколко е трайна и стабилна? На колко време се налага да се сменя платнището - т.е. колко години издържа? Може ли да се остави "на терен" и през зимата? Като цена как ви се струва?

 

Знам, че варианта на Гого с винкел и поликарбонат е много по-добър, но не мисля, че тази пролет ще ми остане време да се организирам за такова нещо, затова търся алтернативи.

 

2x3 метра / 1,90 м. височина - 250 лв. / резервно покривало - 109 лв. - от човека в Горубляне, за който Боби беше писал в темата за сечива: http://www.sterado.biz/products.php?cat=5

 

545955942396c.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Може би ревютата ще ти помогнат - на мен лично не ми вдъхва доверие.

http://www.amazon.com/Gardman-7624-Poly-Tunnel-Reinforced-Windows/dp/B00JMKDFGK

http://www.amazon.co.uk/Gardman-Limited-Polytunnel-reinforced-Windows/dp/B0037S631W

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Оборудван и заселен:

разсадник-за-зеленчуци.JPG разсадник-с-нагревател-и-усветление.JPG

 

Чудя се, лед осветлението, дали ще е подходящо за разсади. С малка мощност, дава голяма осветеност.

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Sid

Чудесно се е получило!

 

Ето в тази тема се обсъжда LED осветлението доста подробно: http://forum.palmi.bg/viewtopic.php?f=7&t=1149&hilit=LED

 

А ето една много лесна и хитра идея за автоматизирано (без електричество) проветряване, изпълнено с подръчни материали:

 

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=SkeYf1axsvs 

 

Мисля, че с 1 вътрешна автомобилна гума + приспособен газов амортисьор - може би може да се ползва стара ръчна помпа за гуми или мебелен амортисьор (мисля че са доста евтини)

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Лоша работа с лед осветлението за растения. Червени диоди, сини диоди, лумени, съотношения.. Никъде не прочетох направи си сам универсално решение за лед осветление за оранжерии. Има само някакви лампи по 300-500 лв. :Д

Реално ще взема информацията от първия пост в съотношението на цветната температура и ще питам в магазина какво можем да направим по въпроса с комбинация от светодиодни ленти в различни спектъри.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета

Само на 5 март промоция в LIDL.

Относно лампите, в Чехия зърнах лампи от Osram с пълния спектър за растения, но не съм ползвала още.

post-151-0-21027100-1456738595_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване