Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Гого

Краставици - на колове или на земята

Recommended Posts

Гого

Има ли значение за краставиците дали се гледат вдигнати или на земята?
Аз по принцип си ги гледам направо на земята, но тази година нещо ми жълтеят. Дали не им е силно слънцето и при евентуална конструкция да се самозасенчват едни други...?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Зависи от краставиците - за корнишони няма особено значение, но за гергани или късоплодни или от тоя тип... ако са на земята рядко стават прави, а се навиват. Освен това, ако не мулчираш добре под тях, възможно е нагниване поради почвената влага. Пък и са близко до повече гладници, ако са на земя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Веселата ферма в Родопите

Листата ли жълтеят или готовите краставици?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Листата осново, но и в края на краставичките забелязвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Веселата ферма в Родопите

Можеш ли да снимаш, това е много странно. Не ги преполиваш, нали?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Да, ето ги мизерниците:

 

 
 
В същите условия са, като при останалия зеленчук, но сега като бръкнах под мулча, при краставиците е по-сухо. Освен да ги полея :) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Веселата ферма в Родопите

Много спаружена работата. Полей ги обилно и сподели утре снимка отново.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Ааа това изглежда по-отчайващо... Иначе имам няколко вида гъби, които си никнат..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
bushkata

Гъби - нийм? Дали няма да помогне, дори да не са гъби - опитай?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Stanko Kaishev

Аз съм решително за конструкция. Ето ги моите от миналата година. Сегашните са още малки.

 

post-26-0-17231000-1432049949_thumb.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ирина

В същите условия са, като при останалия зеленчук, но сега като бръкнах под мулча, при краставиците е по-сухо. Освен да ги полея :) :)                                                                                                                         

 

   Краставиците искат много вода!Особено ако е горещо и сухо време!Аз понякога ги поливам и по два пъти на ден с престояла и топла вода,а през няколко дена слагам и малко кокоши шербет!През горещите дни обичат и да ги напръскаш с вода с пръскачка или пулверизатор.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Гледайки снимката, и според мен ти съхнат. На открито няма как да им направиш 90% влажност, затова е добре да ги садиш на сянка, чести поливки (поне си на място) и те така. На Мърводол, където далеч не е толкова тропическо като в Пловдив, краставиците винаги се слагат на сянка - лани бяха в сянката на клозета и черешата :D

 

Дано не е някое гъбично, огледай внимателно стъблата там където влизат в земята!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Интересно... Да ползвам овошките за колци тогава :Д

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Това не е никак лоша идея, особено ако са вече установени дървета - в Permaculture orchard показват как пускат тиквички и бобови по акациите в овощната градина...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Храбрият Шивач

Само да вметна че акацията е голям катил растение и хич не и пречат увивни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

Аз си насях слънчогледи до краставиците с мисълта да свършат евентуално работа и за колци.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Краставиците ми продължават да са така мизерни. Вече си мисля, че е точно от слънцето. В парника, който ми е засенчен от пауловниите, растат много добре. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Хоби Работилничка

Моите миналата година бяха така от някаква болест - може би мана - не знам,Тази година след всеки дъжд ги пръскам със сода за хляб и за сега има ефект,Много са ми дребни растенията, но са здрави и са отрупани с плод.А, да не забравя - два пъти ги пръсках и с настойка от коприва - ей така просто, за да използвам растението преди да е изчезнало

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

Някой има ли желание да ми разясни как и кога се прищипват върховете на краставиците?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване