Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Recommended Posts

Калина

Помощ!! Днес в лехата с пипер намерих  3  стръкчета обвити в кукувича прежда! Някой знае ли лек срещу нея?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Аз лично не знам друг лек освен изкореняване и унищожаване. Една година беше пламнал целия разсад домати, след като в лехата бабата използва основно оборска тор. Бая зор видяхме да почистим всички коренчета...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Веселата ферма в Родопите

И аз мисля, че ръчно се премахва само. Мога да споделя опит как я премахнах. Беше започнала да завладява единия ъгъл на градината миналата година. Започнах да кося мястото постоянно до дъно. Кордата хубаво накъсва растението, но наполовина не е достатъчно, трябва да стане на салата. Много трудно се премахва, ако се остави да цъфне. Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Успокоително е да се знае, че ситните парченца не образуват ново растение. :) Все пак е безкореново растение. Не съм го виждал да цъфти, не искам и да го видя.
Баба ми казваше, че ако искаш да сториш лошо на съседа, хвърли му в нивата от жълтата трева. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Калина

До тук  - 5-6 коренчета, изкорених, подсадих нови, но скоро няма да има коренчета за подсаждане. Подозирам, че проблема ми дойде от пръст за цветя, /от Сортови семена/ с която насипвах разсада в сандъчетата. Иначе сях в оборска тор, която предварително пекох във фурната, семената са мои. Миналата година нямахме такава напаст

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване