Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Kamen Angelov

СЕМЕНА ОТ ЛИЛИИ

Recommended Posts

bushkata

За един ден порасна 6-7 см от зор да стигне повърхността!
Другото още е под вода.  (Тези са в легена. Ще снимам и в езерото, но там се бавят нещата много.)
Кой друг взе семена - споделете какво се случва при вас?

Ето снимка как наднича:

post-23-0-04762000-1434790233_thumb.jpg

 

п.п. Ето и в езрото - сложената направо там семка я няма никаква. А това, което покълна вкъщи и пренесох в саксията - не е мръднало на височина. Очевидно температурата на водата е много, много важна. При положение, че езерото едва ли ще се стопли особено - ще е е интересно да видим дали ще се адаптират и ще станат растения или ще загинат. Ако е второто ще е жалко, защото при наличието на езеро си е перверзно да ги отглеждаш в леген.

post-23-0-53925600-1434791896_thumb.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Аз още ги чакам да пукнат. Стоят в буркан с вода до прозореца. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
bushkata

Аз още ги чакам да пукнат. Стоят в буркан с вода до прозореца. :)

Не си ги рязал предварително?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kamen Angelov

#Гого

Ако не си ги резнал семената не знам дали ще покарат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Оппаа.. Тази малка подробност леко ми е убягнала.  :D 
Сека, като са накиснати хубаво, предполагам, че по-лесно от гореописаните начини ще ги резна.  :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Веселата ферма в Родопите

показа се :)

post-100-0-14842400-1434974502_thumb.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Седмица след като ги отворих отзад :Д.., покълнаха. Сега, ако някой каже нещо и за почвените смески за лилиите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Веселата ферма в Родопите

Аз използвах хумус и пясък :) Ей сега ще отида да снимам и да покажа какво излезе :) Много благодаря на Камен :)post-100-0-81433400-1435511225_thumb.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
bushkata

Оооо, имаш листенце!!!
Моите само си удължават стеблата, като полягват все повече във водата. Развиват се само  тези в легена.
В езерото, поникналта, която пренесох, е в ступор - не мръдва. А семето, сложено направо там, го няма никакво.
Явно глезени лилии са това, няма да виреят в студеното езеро :(

Аз смесих пръст от градината и гребах наслоявания от дъното на езерото. Оказа се, че съм загребала и доста пиявици и какви ли не други плаващи създания.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Михаил Караянчев

Утре ще снимам моите, че се оказа скоро не съм влизал в темата, а навън си е тъмничко сега. На ниво листа са!

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Михаил Караянчев

post-94-0-84156500-1435827846_thumb.jpg

Малко със закъснение. Не знам дали не им отесня вече, може би трябва да напълня още една с вода и там да ги сложа. Това е и домът на Роузи, макар,че не се вижда скрита под листата!

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
bushkata

Еха, кеф!
А коя е Роузи?
Как се пресаждат? Мен ме е страх да ги пипам. Освен това пиявиците в легена са се размножили и някак не изпитваш желание да ровиш в тая вода...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Михаил Караянчев

Роузи е едната ни водна жаба, понеже гьола все още не е измазан както трябва и там водата е кът предпочита при лилиите. За пресаждането не съм сигурен, но едното семенце беше се показало на повърхността погрешка, вече имаше корени, та предполагам внимателно заради листата го вземам и местя!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

А каква е оптималната големина на съдовете за един корен лилия и има ли значение, обикновена саксия ли е или на решето? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

Жабата Роузи, колко симпатично :) А другата Лили ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Михаил Караянчев

Идеята за името е на каката, тя бяха 5-6 в пиковият период, но сега са 2-3, но на другите не им знам имената!

А колкото до оптималният размер не знам, но цялата повърхност вече е в листа което ме навежда на мисълта, че не им стига мястото, а поне такива кофи имам много. Даже сега докато пиша реших, че ще ги сложа всяка в отделна и ще снимам пак.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Веселата ферма в Родопите

А Роузи може ли да излиза навън или стои само в кофата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Михаил Караянчев

Не само, че може ами си щъка навсякъде. Днес с притеснение започнах да разделям лилиите, да не я стресна нещо, а нея никаква я няма. До нея белият бобец вече е малка гора, надявам се е там. Тези 5-6 за които споменах децата ги ловиха от селската чешма, а преди 10тина дни една колкото дланта ми ни беше харесала, но за съжаление за няколко дена.

А иначе преместих лилиите всяка в отделен съд, правят разклонение на корена като троскот е, по 15 см дълго и на всеки 10см пуска нови корени. Може би 1-2 лист пострадаха, но в момента са с 2,3,4 и 5 листа последното!

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
bushkata

Лилиите не отварят листа :( Бааавно едреят на дължина, по 3-4 стъка има от семка, но седят завити все още.
Чудна работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kamen Angelov

Ще отворят - дай им време. Слънце грее ли ги?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване