Cucurbita Maxima

Полегнал лук

30 мнения в тази тема

На снимката не се вижда добре за съжаление, обаче част от лука ми е започнал да поляга. Сякаш му тежат перата и се пречупва така настрани. Проблем ли е?

035434737.jpg?r=0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли не знае? Нали не му се режат перата като на праза или нещо друго да има му се прави?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто е много избуял. Завий го със слама или сено :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ам. Еми хубаво, нека си буи :) Мулчиран е той уж, ама още от есента и вече почти не си личи, а всичкото ново сено слагам на картофите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при нас така се получи, след като пооплевихме малко между лука. В частта с тревите между тях всичко е наред, т.е. явно си се подпират, така че всички си остават в тревата :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят лук явно се е наканил да приключва сезона - съвсем се излегна и пусна цветоносните стъбла. Обаче ме притеснява, че вместо да прави глави се е размножавал. Много млади стръкчета се виждат помежду старите. Защо така?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засадила си вероятно лука на пролет и е бил доста големи глави, а не арпаджик?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тц, есенен е, от арпаджик.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Късай цветоносите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да мога, до края на месеца няма да ходим повече. Здраве да е, каквото стане.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моят есенен лук се държи по същия начин. Късам цветоносите, но дали ще помогне, ще видим, че и той не е на слънце. Есенният ми чесън също пусна цветоноси - поизрязах ги. Няма как да ги изрежа съвсем, защото ще стигна до главичките. Миналата година беше същата работа, Не му попречи да си станат нормални главички чесън. Но е интересно защо есенният цъфти, а пролетният не. Пролетният започва да поляга, особено по-дребните представители. Миналата година изкарах някакъв едър чесън и засях от него, но ми се струва, че не се получиха същите главички. Рано е да се кажае но и като гледам стъблата, не прилича на миналогодишния. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те никога не си приличат, като правило природата си ги напасва към района и климатичните особености през годината :)

1 човек хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой пробвал ли е да си засади семената на чесъна, тоест да си направи чеснов арпаджик? Аз правя опити в тази насока, но ми се струва, че нищо няма да стане... много хилави излезнаха, дано да направят глави.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога го ся? Да не би да иска да започне на  студено и при кратки дни - демек пролет?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досега не съм оставяла цветът на чесъна да цъфне и да дочакам семената. Може да опитам някоя година, но както пише Бушката, може би трябва да се сеят по-рано. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чесъна върза мини скилидки, които засадих есента и поникна нещо като дребна трева, скоро ще се види резултата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рових днес в лука и това е положението - тук-там по някоя по-едра главичка и останалото арпаджик. Що стана така?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес извадих лука и чесъна. Единият лук е направил главички, от есента беше, но всичкият беше с цветоносни стъбла (отрязани, де), а другият лук почти не е мръднал, има запазени арпаджичета. Мисля, че и на двата не им допадна съответното място - единият на сянка, другият на полусянка и по-сухо и глинесто. Чесънът от есента направил хубави глави, а другият е 99% едноскилидков. По начало разчитам на праза, дано стане тази година, че миналата покрай дъждовете се маноса и накрая едно нищо.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При нас лука още далеч не е изсъхнал - Алис, при вас как е, че го извади? Лукът няма проблеми със сянката, даже луковите култури са едни от сенколюбивите.

Чесъна го садихме на пролет, на есен нямаше площ - половината не изникна, явно да го затрупваш с буци не го кефи, но от този, който изникна около 1/4 стана с една скилидка. Останалия си направи нормално малки глави, 3-4 см диаметър, предвид условията. А този, който насадихме, е от роднини и при тях с много гледане главите стават спокойно 6-7 и нагоре см диаметър.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.