Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Гого

Конструкции за домати, краставици...

Recommended Posts

Гого

Аз продължавам с моите експерименти за конструкции на кръгли лехи.

Тази година направих, надявам се последните такива. Многогодишни, които се местят лесно от леха на леха веднъж в годината.

Постът ми по-скоро е не за да ги покажа, а за да се позаинтересувам, дали такова засенчване би било удачно? Малко ли е, много ли е...

В единия кръг ще са домати, в другия - краставици. Изрязах към 250 пръчки от гигантската тръстика за целта. Използвах само долната им част, която е по-здрава.

DSC00510.jpg

DSC00512.jpg

DSC00485.jpg

  • Харесвам 6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

еее неблагородно завиждам! истински архитектурен шедьовър. за тази на краставиците можеш да пуснеш и нещо леко и увивно над тях по самата конструкция - грамофончета?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Да, аз им викам фунийки, пускам ги почти навсякъде, където могат да се вият, даже и по рехавата оградка. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

Гого, не спираш да ме изумяваш! Като африканско село е станало, супер туземно. Може и боб от север примерно?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Може, да. Иначе за увивен боб съм предвидил в центъра на кръговете, да се вият по индиански колибки:

IMG_4135.jpg

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

Ако следваме африканския модел, в центъра трябва една дупка да изкопаеш и в нея да сложиш една надупчена кофа. В кофата хвърляш кухненски отпадъци и поливаш, така веществата изтичат в земята и подхранват всичко изотдолу. А палатката от боб скрива нелицеприятното :grin:

Даже може и без кофа, само дупка.

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Stanko Kaishev

Ето моите опити и предложения  за тази година.

IMG_2504.JPG

IMG_2503.JPG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Бай Ли Шъсей
На 4/28/2017 at 13:52, Гого написа:

Аз продължавам с моите експерименти за конструкции на кръгли лехи.

Тази година направих, надявам се последните такива. Многогодишни, които се местят лесно от леха на леха веднъж в годината.

Постът ми по-скоро е не за да ги покажа, а за да се позаинтересувам, дали такова засенчване би било удачно? Малко ли е, много ли е...

В единия кръг ще са домати, в другия - краставици. Изрязах към 250 пръчки от гигантската тръстика за целта. Използвах само долната им част, която е по-здрава.

DSC00510.jpg

DSC00512.jpg

DSC00485.jpg

Гого, тия пръчки бамбук ли са?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Гигантска тръстика - Не знам не е ли късно вече за нея, понеже е извадила по метър нови издънки. Но за другата година мога да изкопая, ако имаш желание.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Бай Ли Шъсей

За друго питам, много ми харесаха конструкциите, а имам тук, в Сливен оферта за бамбук, та ми се дощя да се захвана да направя нещо подобно, сигур и с бамбук ще стане. А за твоето предложение - като нищо - но ще ти пиша по-натъй, защото замислях и да почна да си въдя и бамбук... та трябва да избера едно от двете за догодина... Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване