Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Cucurbita Maxima

Слива с червей

Recommended Posts

Cucurbita Maxima

Оперирах едно дърво и вътре в гнилото намерих това - извинявам се, че е малко смачкано, беше инцидентно. Някой знае ли какво е и дали е причина за проблема? Отвън на кората имаше само две големи капки смола.

 

035494516.jpg?r=0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Веселата ферма в Родопите

Може би е от семейството на Сечковци :) Разказала си му играта :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

Е как, аз съм доктор Хауса на дървесата  :lol:

 

Червея изваден, раната почистена, дезинфекцирана с оцет, замазана с овощарска замазка и превързана  :ph34r: Стискайте палци на пациента, да не го е уморило лечението...

 

035489412.jpg?r=0

 

035489415.jpg?r=0

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Ако това дръвче оживее и плододава, ще те призная действително за дофтор Хаос... от първата снимка леко ми се повдигна и викам - край, някой пиян се е врязал в двора им със жигулито!

 

Иначе за ларвата, по нашите ширини сечковците са най-срещаните дървоядни, а и са бая голямо семейство. Да, проблем е, особено ако дървото е слабо, ако са повече дупките и ако прояде много от преносните тъкани.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

То ако вземе да плододава ще е твърде учудващо, понеже досега не го е правило, а не е и цъфтяло тази пролет. Всъщност то май не е садено, а е израснал филиз, което ми напомня да питам - такива филизи принципно стават ли за нещо или само ако се ашладисат?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

А какво стана с това дръвче, пък и други май беше оперирала, но не мога да намеря снимките? Имаш ли ги още, да ги качиш тук?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

Живи и здрави са и двете, утре ще ти ги щракна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

Ми то ашладисването си е супер. Може да си направиш няколко вида на едно дърво :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

32307242344_1124ebf1a1_c.jpg

 

Ето така изглежда сега дръвчето. Жълтото е овощарска замазка, която още седи. Тази есен направихме радикална резитба на повечето млади дръвчета, че бяха прераснали безобразно. Ще видим как ще я карат тая пролет.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Изглежда добре, ако се сетиш да драснеш в сезона как ще е плододаването - мерси в аванс!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване