Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Боби Димитров

Реколта

Recommended Posts

Боби Димитров

Целта на тази тема (провокирана от Тиквичката) е проста статистика от колко насадено колко реколта излиза.

 

Примерни данни:

100 грама насаден грах = 10 кг грах шушулки

100 корена домати Рома = 250 кг домати

20 семена боб = 200 гр боб 

 

Айде да видим сега...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Емилия Димитрова

Добра тема, макар че още е рано за статистика за тази земеделска година. За сега само за грах мога да дам моите данни:

- 200 гр. насадени семена /от които едно 10% поне не поникнаха/ - около 15 кг шушулки, от същото количество семена миналата година изкарахме над 25кг. шушулки.

- от 10 кв. м. ягоди - 20 кг. плод, без да смятам нагнилите след дъждовете.

Тъй като си водя точна статистика, ще мога да споделя на по-късен етап каква е реколтата от домати и пипер, моркови, фасул 2 вида и други разни зеленчуци.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

С болка на сърце ще споделя, че от 100 грама грах изкарах... около 200 грама грах :o  Верно, имам още млади растения, които може би ще пораснат и може би ще родят нещо, но засега - толкоз.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Хоби Работилничка

От 12 корена зелен боб - 800 гр.първо бране днес.Като гледам ще има още около 2 - 3 кг., защото продължава да цъфти

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

От 12 корена зелен боб - това:
 

035564796.jpg?r=0

035566253.jpg?r=0

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Веселата ферма в Родопите

Еее, супер

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Хоби Работилничка

Големи сладури! :P Изчакай може повече да върже.Какъв ти е сорта?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

Изобщо не знам как успяха моите бедни изгризани стръкчета да родят такива гиганти. Малко, но от сърце, дет се вика. Те цъфтят още, имаше и други дребни завръзчета, които оставих. Сорт не знам, каквото е имало в магазина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Хоби Работилничка

Аз от няколко години купувам Лоди - много ражда, нисък е, не боледува.Твоя какво го изгриза така зверски

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

Може и такъв да е, не знам колко различни сорта зелен плосък фасул има, но на снимка прилича. Изядоха ми го, мисля, скакалци. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Хоби Работилничка

Семената на Лоди са ярко оранжави.А аз тази година пръсках с отвара от люти чушки и чесън и по - малко изядено имам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

Значи не е Лоди, моите бяха розови, боядисани. 

 

От 30 корена кейл - едно чувалче кейл + всяка седмица берем за салата. Много добре ми върви.

 

035564814.jpg?r=0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Имате ли манголд? Моят ще цъфти и се чудя дали мога да направя нещо, за да има листа. Брах няколко пъти листа - нежни, крехки, много вкусни! За реколта при нас е доста рано. А и никога не си водя статистики колко съм засяла, колко сме изкарали. Всяка година е различно, защото времето не е едно и също. Ягоди има, доволна съм. Малини се надявам, че ще има. Зеленийки има достатъчно. Дори се чудя на марулките и салатите как все има, Вероятно има моркови, но още не съм вадила. Тук-там има по някоя краставичка, чакам и първото доматче (оранжевее вече). Но това са единици, пробно. Основната градина е далече от беритбен вид. :) Всичко е засадено вече, освен ряпата. Чакам граха да стане и на негово място ще е Дайконът. Смесих малко темите, но важното е да има обмен на опит :).

Вече съм наясно с двата вида рукола - и дива, и питомна. А кейл изобщо не знам какво е. :)

Лоди расте и при мене, мисля да остане за зрял, поне така ми го препоръчаха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Cucurbita Maxima

Имам манголд, на сянка е и още не е тръгнал да цъфти. Но не е и кой знае колко буен.

 

Кейл е листно зеле - по-безвкусно е и не прави глави, но пък е крехко и добро за салата. Това е моят - на преден план, след обирането.

 

035564755-big.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

 

Cucurbita Maxima, и моят манголд е на полусянка. Окъсах цветчетата, да видим какво ще прави. Но има и такива, които не цъфтят. Сега се сещам, че се чудех дали да сея листно зеле, но накрая се отказах. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
bushkata

Манголда цъфти на втората година.
Така че, ако ви е двегодишен - няма как да го спрете.

Ако му е първа година, значи условията ама хич не му харесват и за това е решил да спасява вида, като се размножи. Да не е нагъсто?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Веселата ферма в Родопите

Ето какво се получава от покълнала обелка от картоф, пусната в нищото при милионите плевели и какво ли не. Това е само половината реколта, за една порция ядене :)

11147251_851215284956222_24008021007793910491209_851215261622891_671044401949357

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Евелина

Браво на плодородната градина и на обелката :) При нас обелките се борят за живот в компостера , но той е на сянка и едва ли ще вадим картофи.

post-130-0-48838700-1434548063_thumb.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Веселата ферма в Родопите

Ще има. От опит казвам :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Манголда цъфти на втората година.

Така че, ако ви е двегодишен - няма как да го спрете.

Ако му е първа година, значи условията ама хич не му харесват и за това е решил да спасява вида, като се размножи. Да не е нагъсто?

Според мене не е нагъсто. Да не би да иска само слънчево изложение? Ще го изследвам и на слънце. :) Насях скоро, не знам дали ще поникне и кога.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване