Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Тодор Ташев

Откриване на подземна вода (за кладенец/сонда)

Recommended Posts

Sveto
преди 1 час, Славянски написа:

А според първоначалното замерване трябваше ли да излезе вода до там, където се пробива? Колко ви излезе цялата операция и какви са следващите стъпки?

Да, бяха казали 30-50м, копаха почти до 90. На мен ми струваше около 2500. Следващи стъпки няма. Нова сонда, но няма да е скоро и няма да е с тях, ако реша да го правя.

 

На 7.08.2016 г. at 8:45, Николай написа:

искам да благодаря на адаша за добрите съеети които е дал.ще бъде много добре ако остави някакви координати на сондьорите.

Преди да прочета мнението му бях правил два сондажа за вода.и двата сухи.нямах късмет да попадна на хора които са съгласни да поемат част от разходите по сондажа,но намериха в съседният имот къде е водата.

Моят съвет е .задължително направете сканиране на тррена за да знаете в какъв терен ще търсите вода.ако е скала- само сондаж със въздух.да не забравя о аз като адаша телефоните на хората който ми направиха сондажа трл 0887990994

Иво

Много са добрии.не са измамници

Имал си късмет. Аз също търсих хора за сондаж и след като видях добрите отзиви за Иво реших да работя с тях. За съжаление, не мога да кажа, че съм доволен. В началото казаха къде има вода и на каква дълбочина (което си заплатих отделно). След като копаха два пъти по-дълбоко и не излезе нищо. казаха да чакам и ако се напълни да им се обадя да сложат тръби. Сондажа се напълни и им се обадих, но явно са знаели, че това са подпочвени води и им отне два месеца да дойдат най-накрая и да видят, че сондажът се е запушил... след половин ден умуване, сложиха две тръби и си заминаха. Може би най-много ме подразни коментара, че като съм имал определен бюджет за сондажа и не съм искал да плащам докото излезне вода - така ставало. Пиша този коментар само за да имате едно наум за тези сондьори. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Митко Кючуков

Пиши от къде си ще мина да видя дали имаш вода.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Simona9999
преди 19 часа, Sveto написа:

Да, бяха казали 30-50м, копаха почти до 90. На мен ми струваше около 2500. Следващи стъпки няма. Нова сонда, но няма да е скоро и няма да е с тях, ако реша да го правя.

 

винаги има малка вероятност да не излезе вода (просто си нямал късмет), но има разходи които няма как друг да ти покрие-като горивото, честно казано само то струва повече от цената която са ти взели... А за сумата от 2500 повече от 25метра никой няма да ти копае сонда...ако случайно намериш някой-сподели да знаем и ние тук...

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alex63

В къщи планираме и ние кладенец, но няма как да влезе голяма машина. Е поне от снимките тук са цели камиони, а при нас не може да влезе толкова голямо нещо. 

Та питам има ли по- малки машини които да могат да се вкарат в двора. Двора ни е над пътя с денивелация от пътя до най-вътрешната част около 2 метра и от пътя са изградени бетонни стени около цялата къща. Така, че може да се направи рампа за нещо по - малко. 

Предварително благодаря за инфо! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Аз също съм от Варна. Началото на 2020 възнамерявам да започна сондажна дейност в имота си. В края на Август извиках препоръчан в интернет група радиестезист, известен в района. Той определи точката на копане. Според пръчките, вода излиза на 10 метра- разпръсната и малки, на 17 метра- по-голяма жила и на 20 метра е сериозния поток, казва шаманът. Той ми препоръча сондьорите, които според него най-добре ще свършат работа. Бригадата е от Варна. Имат малка машина, което е добре за мястото и създадената организация в него. За съжаление, обаче шефът на сондьорите не поема отговорност и не дава гаранции. Той казва, че на това място вода излиза навсякъде, но като го питам за гаранции, казва, че не може да поеме амортизациите, нито заплатите... казва че копае на метър по 130 лева, независимо от резултата. Ако тук някой може да посочи други специалисти, които да дават поне минимални гаранции за резултатите от сондажа, ще бъде добре, защото не ми се хвърлят 3000 лева през балкона. Все още не съм на тази възраст.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Аз това се чудя - има ли някаква статистика доколко точно познават с тези пръчки? При нас идва един и замери на 17 и 19 м съответно, и каза, че трябва да се слезе с 10 м надолу за добър дебит, т.е. 27-29 м. Иначе човек може да изкопае и кладенец на 10 м и ще има воден стълб 1-2 метра дори в най-голямата суша, а когато е пълен почти до нивото на пръстта може да напълни съдове за поливане. И това се чудя: при кладенеца работата не е ли по-сигурна? Но и на места копаят кладенци по 20-30 м.

Очевидно със сондите гаранция няма. Никой няма да си заложи главата на пръчките и науката им.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
На 6.12.2019 г. at 10:16, Simona9999 написа:

А за сумата от 2500 повече от 25метра никой няма да ти копае сонда...ако случайно намериш някой-сподели да знаем и ние тук...

Значи тези 90 м са били почти без пари, независимо от резултата. А за 30 м колко щеше да струва? И дали тези над 50 м са били на промоция реално? Не че е кой-знае каква утеха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

От Друга сондажна фирма на която се обаждах, споменаха, че на територията на селото(Баново) има някакви плуващи дълбочинни пясъци и не може да се копае кладенец, щото се засипва с пясъка и реално не се слиза надолу. Затова единствения вариант за мен бил сондата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alex63

Честито Рождрство Христово!

Ок,като става дума за конкретни места за село Звездица-Варна, някой може ли да каже нещо?

Скоро две месности се преобразуваха от земеделска в жилищно-строителна земя и ще се строи яко!Преди30години прахме дъщеря си на чешмата под село цяло лято, но направиха водоем и сега (макар водата да мирише на блаато поне за пране и  душ) нямаме проблем, но до кога ще е , а и при тази цена на водата друго си е кладенеца, или сондата по-скоро!

Та предварително благодаря за всяко инфо!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал
преди 11 часа, alex63 написа:

Честито Рождрство Христово!

Ок,като става дума за конкретни места за село Звездица-Варна, някой може ли да каже нещо?

Скоро две месности се преобразуваха от земеделска в жилищно-строителна земя и ще се строи яко!Преди30години прахме дъщеря си на чешмата под село цяло лято, но направиха водоем и сега (макар водата да мирише на блаато поне за пране и  душ) нямаме проблем, но до кога ще е , а и при тази цена на водата друго си е кладенеца, или сондата по-скоро!

Та предварително благодаря за всяко инфо!

Гробно мълчание по посока сондажите.. alex63, ти правил ли си проучвания някакви? Аз мога да ти дам телефоните на шаман със клечки и на сондажна фирма. Те ще ти кажат на какви дълбочини излиза в района. Шаманът ще те респектира с конкретност на точката за сондажа. Аз започвам дори и без гаранции за резултатите, макар че се надявах от този форум да излезе птиченце.. Някой сондьор, който дава гаранция... или поне да работи на малко по-ниска цена, щото варненските фирми пак убиха рибата с най-високи цени. Когато решиш- само кажи и ще ги получи на лични.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Ако някой знае дали има предимства ако кладенецът е озаконен, може да разкаже. Доколкото зная аз, единствено ти намалят таксата за прекарване на ток, но... не зная за друго. От друга страна винаги могат да измислят данък за собственост на източник на вода.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 1 час, Александър Ал написа:

От друга страна винаги могат да измислят данък за собственост на източник на вода.

В САЩ на едни познати са им забранили да ползват собствения си кладенец за каквото и да било, защото уж бил замърсен. Монтирали камера. Ние ги гоним... Или по-точно следваме инструкции.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Simona9999
На 12/22/2019 at 17:13, Славянски написа:

Значи тези 90 м са били почти без пари, независимо от резултата. А за 30 м колко щеше да струва? И дали тези над 50 м са били на промоция реално? Не че е кой-знае каква утеха.

цените са около 100лв на метър... 30метра са около 3000лв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал
преди 5 минути, Simona9999 написа:

цените са около 100лв на метър... 30метра са около 3000лв

На мен ми искат 130 лева на метър за цялото съоръжение, с включени материали, без помпата и въжето и маркучите. и не ми дават никакви гаранции, нито намаления ако има изненадващ резултат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Николай Петров

ГАРАНЦИЯ ЗА ВОДА,ГЕОФИЗИЧНО Проучване за наличието на подземни води,с 2 вида специалиазирана техника ,дистанционно търсене,и потвърждение с георадар,определяне на дълбочина и дебит работим в цяла българия.цената на това проучване завивиси от региона,и точките на проучване. за записване. 876778357- Всичкото скрито злато ще излезе на повърхността на Земята, но ще се скрие водата. Така е определено.“

„Водата ще стане по-скъпа от черното злато, а един ден тя напълно ще изчезне.“

„Водата, водата! Откога разправям, че водата ще стане по-скъпа от златото. Ето – става. В България вода има и тя ще стигне, само да не я продавате.“

„Ще дойде време, когато късметлиите, дето са останали живи, ще ядат в златни съдове и ще пият от златни чаши, но вода няма да има…“

3.jpg

5521419_107587652_big.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Аз вече не се колебая. Вода трябва да има. При всички съседи има. Селската чешма е също на 200 метра(може и да няма толкова)По-важни въпроси за мен са да бъде малка машината, за да не ми отарлачка всичките посеви и евентуално да сспестим някой лев...Да не плащаме по варненската тарифа 130 на метър, а по републиканската- 100 лева на метър.. Ако успея с тези две неща, ще се установя в пълна хармония на духа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alex63
На 29.12.2019 г. at 15:12, Славянски написа:

В САЩ на едни познати са им забранили да ползват собствения си кладенец за каквото и да било, защото уж бил замърсен. Монтирали камера. Ние ги гоним... Или по-точно следваме инструкции.

Кумовете ни са в Лас Вегас и понеже тук си имаха "тарп" за печене на агне и каквото и да е( ох какви агнета сме яли...., накапах се !), след зелената карта се установиха при познат там и още първата седмица кумът издълбал "трапче 1.50..."и в монента когато се прибрал домакина им, ги накарал да го заровят- не може да се копае повече от 50см. за да се засади нещо! А кумата разкопала пред къщи и накупила разсад за каквото вирее тук !Да , ама не още като се прибрали ( от работа)съпруга и домакина( хазаина) казали да се изкорени всичко и отишли да търсят трева на топ, че ако минат другия ден от общината ( да речем) глобата е огримна!!!

И тук се пробват- татко ми (лека му пръст) изкопа кладенец и понеже чул, че трябва да се регистрира( решил, че данъка на брат ми ще падне- понеже имота е негов) и го обявил. Да де, ама копачите са пишман такива и кладенеца след седмици пресъхна( цигани, ама наоколо само такива , всичко българско се е изнесло- неспасяемо е)  и сега минене мине търсят брат ми за оценка на използваната вода( макар циганите да нападнаха наще и сега никой да не ползва имота!След време и майка се спомина.

Тук е така и амо можете да не обявите кладенеца и да го укриете, си го ползвайте със здраве!

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alex63
преди 5 часа, Александър Ал написа:

Аз вече не се колебая. Вода трябва да има. При всички съседи има. Селската чешма е също на 200 метра(може и да няма толкова)По-важни въпроси за мен са да бъде малка машината, за да не ми отарлачка всичките посеви и евентуално да сспестим някой лев...Да не плащаме по варненската тарифа 130 на метър, а по републиканската- 100 лева на метър.. Ако успея с тези две неща, ще се установя в пълна хармония на духа.

Връзвам сЪ към теб за малката машина!Ще те следя, не се притеснявай, камера нямам ( ако караш с превишена скорост, и аз съм тъй).

Весели празници!Дай боже тази година да намерим читави търсачи на вода и да полеем с нови кладенци( сонди).

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро
преди 2 часа, alex63 написа:

В САЩ на едни познати са им забранили да ползват собствения си кладенец за каквото и да било, защото уж бил замърсен. Монтирали камера.

А в Русия за неправилните хора, които са си позволили да се опитат да си изкопаят кладенец никой повече нищо не е чул... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Руси

Щом е законен трябва да плащаш. Всяка собственост на земя е твоя ама до 1-2 м. надолу у държавна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване