Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Тодор Ташев

Откриване на подземна вода (за кладенец/сонда)

Recommended Posts

Александър Ал

Въздържам се да коментирам Вашия пост. Няма логика в държавна политика, целяща убийството на предприемачеството и инициативата.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Тодор Ташев

Уважаеми съфорумци, моля, придържайте се към основната темата, а тя е "Откриване на подземна вода (за кладенец/сонда)"!!

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Някой хора искат да плащам за сватба, преди още да съм видял булката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

@Александър Ал Бай Христо от хоби семена има индиански сортове царевица, които стават без грам поливка в доста по-пустинни райони от твоя. Иначе наровете,бадемите, смокините, и кво ли още не при вас си стават без дъжд от април до септември :> Аз ако имах местенце там нямаше и през ум да ми минава да търся вода за нещо друго освен за пиене...

https://www.youtube.com/watch?v=XcsS1-sYV7U

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Плачех, като хвърлях домати с кафяво гниене. Краставиците умряха след 3-4 китка. В селото битува мнение, че смокините мръзнат. Влизам в зимата с 10 корена смокини от места в цяла България.. Да видим напролет колко корена ще бъдат. Миналата година поразих с липса на поливане 2 лешника.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alex63
На 29.12.2019 г. at 20:48, Николай Петров написа:

ГАРАНЦИЯ ЗА ВОДА,ГЕОФИЗИЧНО Проучване за наличието на подземни води,с 2 вида специалиазирана техника ,дистанционно търсене,и потвърждение с георадар,определяне на дълбочина и дебит работим в цяла българия.цената на това проучване завивиси от региона,и точките на проучване. 

 

3.jpg

 

Здравейте!

Виждаме предполагам "големия" размер на техниката ви, а може ли снимка на малкия размер?Понеже това чудо от снимката е за прерията, не за застроен двор в центъра на селото!Ще изпотъпче и В и К инсталации и мръсен канал из двора , за реколта да не говорим или да се промуши между овошки..Предварително благодаря, а вероятно  не само аз ще съм благодарна!!!

И приблизителна цена на метър за проучване и обследване ( не казвам откриване, защото не се знае дали ще се открие вода)!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Николай Петров
преди 16 часа, alex63 написа:

Здравейте!

Виждаме предполагам "големия" размер на техниката ви, а може ли снимка на малкия размер?Понеже това чудо от снимката е за прерията, не за застроен двор в центъра на селото!Ще изпотъпче и В и К инсталации и мръсен канал из двора , за реколта да не говорим или да се промуши между овошки..Предварително благодаря, а вероятно  не само аз ще съм благодарна!!!

И приблизителна цена на метър за проучване и обследване ( не казвам откриване, защото не се знае дали ще се открие вода)!

0876778357

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Задържам цялото си внимание на сондажната бригада с малката сондичкаlink

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан
преди 52 минути, Александър Ал написа:

Задържам цялото си внимание на сондажната бригада с малката сондичкаlink

Бачкат само във Варна и Добрич май? Ако знае за сондьор и търсач на вода за с. Делян, обл. Перник да драсне едно съобщение, моля. Решил съм и аз да имам вода :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Пък аз понеже май ще съм безработен тая година и обичам работата с лопата, моем да изкопам едно кладенец. За сондата трябва помпа, тръби глупости :( - но за места като варненско и добричко май с кладенец не става.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Още ддве оферти за сондажна работа отметнах. Едната отпадна поради неконкурентна цена, а другата напротив- имаше разкошна цена, но човекът има нужда от вода за работата. Не мога да му я осигуря за момента.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alex63
На 7.01.2020 г. at 14:06, Александър Ал написа:

Задържам цялото си внимание на сондажната бригада с малката сондичкаlink

Съжалявам,не става,говоря за нещо малко Японско с размери малко по-големи от ръчна количка, което се прекарва по пътека с ширина на тотоарна плочка.Съседи са ползвали услугите на Старо-загорска фирма с нещо такова.Става въпрос за 8-10, хайде да се 20метра не повече!

При нас водата е на 7;8 до 10 метра!Не да продупчваме земята до обратната и страна....

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Не съм виждал даже прахосмукачка, с ширината на плочка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Уффф. Стоя и бездействам. Чакам да се постопли времето, щото човека работел на мокро и с желязо. Не било много приятно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alex63
На 12.01.2020 г. at 17:41, Александър Ал написа:

Не съм виждал даже прахосмукачка, с ширината на плочка.

Колега вчера ми каза, че преди 5-6 години ползвал услугите на фирма която се изсипала с един микробус и с количка изнесли тръби икомпресор.Копали до 30 метра, но вода - ядец, макар двама "шамани" независимо един от друг да са посочили мястото.Сега очаквам координати.

 

А не си ли пробвал с модерна техника да посочат къде и на колко метра евентуално има вода?Сега има георадари и други модерни методи за изследване на земята в дълбочина?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Не съм пробвал нищо освен шаманът.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 10 часа, alex63 написа:

макар двама "шамани" независимо един от друг да са посочили мястото.Сега очаквам координати.

Е, то не са виновни "шаманите", а пръчките или духовете, дето им посочват де е водата. Те просто отразяват случващото се.

Иначе какво означава това потвърждение на мястото от двама и накрая да няма? Прави ли някой статистика колко точно /успешно определят? Щото е ясно, че те имат интерес да не задълбават в издънките си...

преди 1 час, Александър Ал написа:

Не съм пробвал нищо освен шаманът.

Геофизичните проучвания са мисля нещо друго - ползват някакви уреди, които не са клечки. Преди години един познат беше ползвал услугите на един доцент в София, но беше отдавна и съм забравил. Ползваше се някаква техника. Но водата се оказа твърде надълбоко, имаше и скала, и се отказаха.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Аз вече я докарах до сондите. Ще излезе. Всички съседи имат.. и то на по-малко от 15 метра. Аз съм готов да дупча до 30.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alex63
На 31.01.2020 г. at 9:07, Александър Ал написа:

Аз вече я докарах до сондите. Ще излезе. Всички съседи имат.. и то на по-малко от 15 метра. Аз съм готов да дупча до 30.

Да разбирам ли,че си приготвил 3 бона и голяма сопа в случай, че не излезе????

  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Абсолютно това разбирай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване