Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Тодор Ташев

Откриване на подземна вода (за кладенец/сонда)

Recommended Posts

Araev
На 7.01.2020 г. at 15:01, Лозан написа:

Бачкат само във Варна и Добрич май? Ако знае за сондьор и търсач на вода за с. Делян, обл. Перник да драсне едно съобщение, моля. Решил съм и аз да имам вода :)

Здравейте, аз мога да Ви помогна при търсенето на вода. Показвам дълбочината на водата, от къде минават водните жили, къде се кръстосват жилите( ако се кръстосват и ги има изобщо). За Ваша сигурност може да ми намерите два-три сондажа наблизо и да Ви покажа дълбочината на водата и къде е тя. При интерес може да се свържете с мен. Поздрави Асен Раев 0899862182

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Вече имам отправна точка. Насрочена е дата за начало на сондажа. Офанзивата започва на 25.02.2020.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Утре- начало на сондажната дейност. Дай Боже!!!!

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Koshiyama Orizaki
преди 20 часа, Александър Ал написа:

Утре- начало на сондажната дейност. Дай Боже!!!!

Дано удариш на нефт, да ти секвестират имотчето!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

spacer.pngspacer.pngspacer.png

Началото!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Какво стана с акцията? Добри ли са новините?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

На 2 метра сме още. Няма такива води...а и растенията не ги обичат.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

А, не знаех, че върви толкова бавно. За ден само два метра. Оставаше и да бликне нещо :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Те дойдоха в 16 часа. Сутринта завършвали друг обект. Здраво имат работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Gyzibarcheto

Саше какво става, до къде стигнахте с дупчението?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

На 17-ия метър сме. На 10-ия минахме през първата вода. Между две скални маси беше. Сега пак е скала и всеки момент очаквам прогнозирания от шамана втори поток.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
WildLady

И аз да се включа малко :)  от '"съвременните' методи, нямам представа, но като гледам в двора в който са  сондирали за вода, са 2 дупки на 1 метър разстояние, като само едната има вода- кога и как - не съм била тук  и комшиите не знаят. 

Но относно 'старите' радиостезични методи- имам личен пример в семейството- дядо ми, Бог да го прости го познаваха в цялата община и област- с пръчка намираше точното място до см и  няма нито един случай в който да не е намерил вода. Казваше се Жельо Георгиев и беше от гр. Нова Загора. Още много преди да се родя, докато почине постоянно го търсеха и въпреки,  че последните години се занимаваше повече с дърводелската си работилничка, си остана известен с намирането на вода, а не като дърводелец. Обаче дали се предава по наследство? Баща ми имаше неговите умения да намира загубени неща с  "махало" направено от обикновен конец и някаква халка, каквато му попадне или игла, но незнам защо не беше опитвал за вода, дори и от любопитство ( или ако е опитвал аз не знам) . Чичо ми пък хич не се интересуваше от такива неща. За ляля ми - незнам ( и тя е починала) . За мен си, понеже съм много разсеяна, с игла и конец редовно си намирам неща, верояно по скоро интуитивно- все губя нещо, особено ако го "подредя" и после "питам" " Махалото" в коя посока е - после в кой шкаф и обикновенно ме насочва правилно :) Правила съм опити с познат, който много беше нахъсан, ходи на курсове, купува скъпи махала и нито веднъж не успя да каже едно вярно нещо, докато точно на него, задвайки прости въпроси- с да и не  или ляво -дясно - му разкрих доста неща, даже питах има ли  братя и сетри, после колко, после сестра или брат.......боледува ли от нещо  и куп лични въпроси, .........Оттогава ми казва " вещица" :D :D :D , което пък за мен си е комплимент ( така де, нека малко страхопочитание да имат :D ) 

Тук като дойдохме на двора, бях решила да опитам за водата, обаче  половинката много бързо разкри дупките :D И когато вече знаеш, някак подъзнателноо не ми се връзва, че опита ще е успешен.  Иначе незнам даже как се държи пръчката, но това не пречи да опитам за друго място със завързани очи, даже се радвам, че ме подсещате. :) 

Та много говорих, а накрая нищо не казах- незнам дали е наследствено или трябва да се придаде. Обаче с цялото си сърце вярвам в в тези неща, както и в "бабините' илачи (Y) :) 

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Пръчките няма как да бъркат - всезнаещите пръчки! Допитваме се до пръчки или до "бога на пръчките". Ставаме набожни...

Преди години викахме "шаман" с едни мисля медни пръчки (помня ли и аз). И замери на няколко места. А един приятел, който беше любознателен за тия неща, го наблюдавал какво прави и после тества метода, вече знаейки мястото. И наистина пръчките се задвижваха като стигне там. Но в един момент той беше почнал инстинктивно да ЗАПИТВА МИСЛЕНО ПРЪЧКИТЕ - и тук вече работата беше паранормална, защото получавал и отговори. Аз обаче страня от тия неща; иначе определено има някакво скрито знание, колко научно или духовно...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Факт е, че майсторите питат на кой метър е казал шамана, че ще пресечем вода.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Няма общо с темата, но и аз вярвам на разни пръчки и махала. Преди години се научих да меря кръвното налягане на човек с помощта на халка, завързана с конец или даже по-добре с дълъг косъм, около 10 см. Слага се линийка на около 2 см от китката и в долната и горната граница на кръвното, халката започва да прави кръгови движения, а в останалите места просто виси неподвижно. Трябва много бавно да се мести, за да се усети, когато започне да обикаля в кръг. Който не го е опитал, той може да не вярва. Опитайте, ще видите колко е истинско. :)

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

И мен тази тема интересува..Искам в долния край на мястото нов кладенец. В Варненско някой да препоръча кладеничар, който  не взима скъпо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 13 часа, alys написа:

Няма общо с темата, но и аз вярвам на разни пръчки и махала. Преди години се научих да меря кръвното налягане на човек с помощта на халка, завързана с конец или даже по-добре с дълъг косъм, около 10 см. Слага се линийка на около 2 см от китката и в долната и горната граница на кръвното, халката започва да прави кръгови движения, а в останалите места просто виси неподвижно. Трябва много бавно да се мести, за да се усети, когато започне да обикаля в кръг. Който не го е опитал, той може да не вярва. Опитайте, ще видите колко е истинско. :)

Обяснение има научно. Понеже в кръвта се движат протони, които образуват магнитно поле,  не задължително и да се ползва халка, може малко махало, както екстрасенсите ползват!!))) Но ръката дава първо колебание, после почва да работи магнитно поле. Колкото по-високо кръвното,  толкова по-големи амплитудите на махането. Сложете над  главата махало,  то ще почне да се движи на кръгово, обикаляйки главата. Едно време прочетох в списанието Наука и Жизнь ,за добива на петрол, че при силно истласкването на петрола ставало нещо кръг сондата. Хората губили съзнание и почвали халюцинации..

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал
преди 10 часа, алина написа:

И мен тази тема интересува..Искам в долния край на мястото нов кладенец. В Варненско някой да препоръча кладеничар, който  не взима скъпо?

Аз съм позициониран край Варна. Правя сондаж. Кладенчар

има един на входа на Владиславово и. Един в Девня.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

@Александър Ал, ти ако искаш копирай в темата това, което писа в чата тия или напиши някакво резюме после. Надявам се да си и удовлетворен от резултата! Щото иначе не е сладко разправянето. Колко ти излезе дупченето за колко метра?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване