Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Тодор Ташев

Откриване на подземна вода (за кладенец/сонда)

Recommended Posts

Янев Варна

Приготви си две чаши. Една за водата и втора с дезинфектант по-силна ракия.:mrgreen:

Щом баластрата е до горе ще има проблем с просмукването на повърхносни замърсени еоди в сондажа.Трябва да има тапа,която да не го позволява.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

То няма замърсени води наоколо. Поне на 200 метра от мен няма кьорава шахта. Освен това от Втория до четвъртия метър имаше сериозен слой глина, за който сменяха главата на свредела. Ето я тапата. Оптимист съм за качествата на водата след избистрянето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Янев Варна
На 6.03.2020 г. at 14:11, Александър Ал написа:

Те до горе ми насипаха баластра.

Между нас казано, нямам търпение да я опитам на вкус.

Привет!

Нещо да споделиш за бистротата и вкуса?

Какъв дебит има сондажа поне приблизително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Точа и не свършва.. Чак ми е съвестно за перничани. Днес цяла сутринпомпата работи. Вече е по-биста, но още не мога да чета вестник през 10 литровата бутилка. Ще се избистри. Като започнат жегите..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Янев Варна

Ами то аз и през вода от магазина няма да го прочетаB)!

А за водата благородно ти завиждам. Надявам се скоро да ме споходи подобна радост.

Последно допитване до Шамани и ще атакувам.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Янев Варна

Междувременно намерих много интересна ,, рашка самоделка" за копаене на кладенци.

Лудо изобретение !

https://www.youtube.com/results?search_query=Олег+землерой

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

не е лесно. Заслужиха си парите момчетата. Повече от 20 метра скала пробиха. Една глава на свредел счупиха... Изкараха я със счупен борд и пушеща. Сам нямаше как да ми се случи нещо подобно. Нито с отделение мангали с кирки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alex63

Браво!И честито!Сега ще те промотирам в къщи,дано "Дянков" се навие....

  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
tandree

Здравейте, ние сме една малка еко-общност близо до с. Солник, Варненско. С интерес изчетох темата. След 2 сушави години търсим препоръки и координати на добри "шамани", сондьори и евентуално кладенчари в региона. Очаквам по-подробно информация от Александър Ал, особено за цените.:smile:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Имате лично съобщение с координатите. Иначе цените вървят 130-150 за сондаж, 250-300 за кладенец. На метър става въпрос. И в двата случая тръбите са включени в цената. Има гастрольори с по-ниски цени, дори наполовина.., но в моя случай заради един такъв се забавих 20-25 дни. Още не ми се е обадил. Ами ако го бях пуснал в къщата си и нещо не беше както трябва?? Къде щях да го търся после???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Добре дошла Теодора @tandree и специални поздрави на Митко :) Той нямаше ли сонда вече, или се бъркам?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alex63
На 3.03.2020 г. at 9:55, алина написа:

За да няма недоразумения..Аз съм рускиня, зета ми от САЩ. Не очаквах, че на фермерско любителски форум ще бликне политика, като на шизофренично-политически   форуми.  Александр, как ще приемам , например, помощ или съвет от човек, който  изказва подобно?  Самата аз не допускам унижаване или омърсяване на хората, но не допускам подобно и по отношение към себе си или по отношение към родината си..   .//Ако искате другите да ви уважават, самите вие уважавайте другите. - Карло Голдони.//

Алина, да си рускиня, няма лошо,  ама като дойдете в рая на планетата Земя, вземете пък научете малко Българският език!Щото имам съсед руснак и като говори по телефона по работа( бизнес по вашему може би) е супер на Български, но като се наложи да говори с нас( съзнавайкиче аз и съпруга ми сме от поколението изучавали руски) ни говорина руски!Което е изключително обидно и за това ние си говорим на Български, а той на руски!

Та по темата,  тук и според мен няма политика, а неразбиране на жаргона в Българският език!

 

Поздрави!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Съседът ми завидя за сондажа и днес.. на 40 метра от моят кладенец се появи сондажна бригада. Започна едно копане...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Янев Варна
На 17.03.2020 г. at 19:55, Александър Ал написа:

Съседът ми завидя за сондажа и днес.. на 40 метра от моят кладенец се появи сондажна бригада. Започна едно копане...

Привет!

Този твоя завистник дали вече си полива ягодите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Днес спряха да дълбаят и започнаха да бистрят водата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Янев Варна
На 17.03.2020 г. at 19:55, Александър Ал написа:

Съседът ми завидя за сондажа и днес.. на 40 метра от моят кладенец се появи сондажна бригада. Започна едно копане...

На колко метра дълбочина излиза там водата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

То не се вижда на колко излиза. Знае се колко е водния стълб, какъв е приблизителния дебит, но на кой метър е излязла не се знае.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Янев Варна
преди 8 минути, Александър Ал написа:

То не се вижда на колко излиза. Знае се колко е водния стълб, какъв е приблизителния дебит, но на кой метър е излязла не се знае.

Добре, колко дълбоко дупчиха тогава?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

При мен 25. При комшията след 23- голям зор и спряха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
На 17.03.2020 г. at 19:55, Александър Ал написа:

Съседът ми завидя за сондажа и днес.. на 40 метра от моят кладенец се появи сондажна бригада. Започна едно копане...

Ще делите водата по съседски :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване