Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Тодор Ташев

Откриване на подземна вода (за кладенец/сонда)

Recommended Posts

Александър Ал

Щем, не щем...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Николай Петров

ГАРАНЦИЯ ЗА ВОДА,ГЕОФИЗИЧНО Проучване за наличието на подземни води,с 2 вида специалиазирана техника ,дистанционно търсене,и потвърждение с георадар,определяне на дълбочина и дебит,предварителното проучване се прави с цел установяване наличието,дълбочината,и дебита на подземен воден поток,така вие може да изчислите сами,разходите за за бъдещ сондаж,и спестявате доста средства ако няма вода,без предварително проучване рискувате да направите празни сондажи,за който ще платите 5-10000лв,и все пак няма да имате вода, работим в цяла България.цената на това проучване е 400лв,за 1 парцел,за 2 ,и повече 350лв. за записване-0876778357 -Над 5 години ние вече сме утвърдени в намирането на вода с геофизични методи, които улесняват избора на сондажна дейност за водоползване. Ние сме първите в България, които сме разработили информационно-техническо решение за обработка на геофизични данни за търсене на вода. Нашата система се е доказала вече в повече от 1000 реализирани проекта в търсене на вода.Методът на измерване, който се използва е научно доказана методология за геофизични изследвания за търсене на вода.

При измерване чрез геофизична техника за търсене на вода се иползва Методът на Естествените потенциали. Той гарантира откриване на водонаситените зони в дълбочина в зависимост от геоложките условия.

При всяко измерване ние прилагаме нашия дългогодишен опит и ноу-хау, които гарантират изрядни резултати.

Всичкото скрито злато ще излезе на повърхността на Земята, но ще се скрие водата. Така е определено.

Водата ще стане по-скъпа от черното злато, а един ден тя напълно ще изчезне.

Водата, водата! Откога разправям, че водата ще стане по-скъпа от златото. Ето става. В България вода има и тя ще стигне, само да не я продавате.

Ще дойде време, когато късметлиите, дето са останали живи, ще ядат в златни съдове и ще пият от златни чаши, но вода няма да има
 

3.jpg

0016.jpg

24.jpg

34.jpg

5521419_101540347_big.jpg

5521419_107587652_big.jpg5521419_107587653_big.jpg5521419_107587664_big.jpg82580591_2918309251536698_6161811849529524224_n.jpgkalamazoo-water-well-drilling.jpgviber_изображение_2019-10-15_17-33-29.jpgviber_изображение_2019-10-27_12-32-39.jpgviber_изображение_2019-10-30_09-49-28.jpg

viber_изображение_2019-11-09_14-14-27.jpgviber_изображение_2019-11-09_14-14-27k.jpg

viber_изображение_2019-11-17_14-30-19.jpgviber_изображение_2019-11-17_14-30-21k.jpg

viber_изображение_2019-11-17_14-30-21nj.jpgviber_изображение_2019-11-17_20-38-38.jpg

viber_изображение_2019-11-18_17-09-43.jpgviber_изображение_2019-11-18_17-09-44.jpg

viber_изображение_2019-11-18_19-50-40.jpgviber_изображение_2019-12-06_13-10-36.jpg

viber_изображение_2019-12-06_13-10-38.jpgviber_изображение_2019-12-06_13-10-39.jpg

viber_изображение_2019-12-06_13-10-39k.jpgviber_изображение_2019-12-22_11-40-31.jpg

viber_изображение_2020-01-23_16-06-43.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Веднага да си платиш на сайта за реклама или да ти изтрият далаверата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000

Егати облъчването....до едно време се четеше после вече звучи като маг Алена....

 

  • Харесвам 3
  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Marto777
На 19.03.2020 г. at 20:57, Александър Ал написа:

Щем, не щем...

писах ти на лс, и аз съм от Варна :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Отговорих Ви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alex63

Е те за това няма да потърся Николай Петров!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Не работи в района

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
masho

Здравей, Александър Ал !

Живея от няколко години в Калиманци и бих искал да имам собствен водоизточник.

Би ли ми пратил координатите на хората ,които  направиха твоя сондаж и "шамана"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал
преди 2 часа, masho написа:

Здравей, Александър Ал !

Живея от няколко години в Калиманци и бих искал да имам собствен водоизточник.

Би ли ми пратил координатите на хората ,които  направиха твоя сондаж и "шамана"

Л.С.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
tandree
На 11.03.2020 г. at 19:14, Боби Димитров написа:

Добре дошла Теодора @tandree и специални поздрави на Митко :) Той нямаше ли сонда вече, или се бъркам?

Здравейте, благодаря.  Не, Митко още няма сондаж, тази година ще прави. Прехвърлям информацията и на него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Petar Antov

Здравейте. 

Бих искал да попитам, дали някой тук има опит с проучване и сондиране за вода във вилната зона на Гниляне и Подгумер (София).  

Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Natalivp

Здравейте! Искам да попитам тези, които са сондирали в двора си, как влиза машината, колко място трябва да се осигури? Имам вила в зона, до която се стига по черен път за една кола. Предложете фирма за град Плевен. Благодаря! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Машините за сондаж са с различни размери. Аз ползвах малка, защото пазех доста овошки и съоръжения. Въпреки това, все още откривам поражения. За фирма от плевенско не мога да помогна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Dobrinka Encheva

Здр.нова съм  тук .ще бъда благодарна  за съвети и препоръки тъй като  след около месец  се надявам  да започнем кладенец или сонда .имотътсе намира  във Варна местност- Боровец .Съседът ни има кладенец  около 20 метра дълбочина но разбрах, че от миналото лято  доста е намалял  добива.Благодаря на всички  предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Аз направих сондаж- 25 метра. Имам дебит 400 литра за час. Викате шаман да каже имате ли вода. После хвърляте през прозореца(като бабите) на някой сондьор 4000 лева и се молите да излезе вода. Не дават гаранция поне във Варна. Казват, че тяхната работа е да изкопаят дупка, където си им казал. Дали ще излезе вода, не отговаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Dobrinka Encheva

Здр.Александър много ви благодаря за информацията да  аз прочетох повечето постове  във форума .просто не знам кое е за предпочитане  кладенец  или сонда  ,т.е.ако спре тока как сте се снабдява с вода. Доста добри отзиви   прочетох  за иво и баща му .Доиде познат с багети които твърди че водата ни е на 25 м..Всъщност като за начало мисля  да  повикам и  с електронна. техника тъи като те твърдят че търсят сериозни водоизточници като реки   езера и работели от  40/50. м.нагоре.Не знам как да постъпя. Претиснявам се че на доста хора водата  намалява 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Dobrinka Encheva

Ще ви бъда благодарна да ми дадете контакти на хората които си  свършиха  добре работата и тези 4000 какво включват тъй като на метър е 100/120?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Разликата в цените сонда-кладенец е много важен фактор при избор. Освен това се предполага, че сондажът има за цел по-дълбоки води. които по принцип се предполага, че са с по-добро качество и дебит.. Ако направите кладенец с дълбочина 30 метра и токът спре??? Как ще вадите водата от него. Важно е токът да не спира. Другото важно е водата да не спира. Вие сте готова. Каквото и да Ви кажа, вие сте мислили за всички възможни посоки на действието. Аз не мога да Ви бъда полезен. Мога само да споделя мои наблюдения и телефони. Ако намерите човек, който да Ви даде някаква гаранция- хвърлете пачката на него. Аз не намерих такъв човек, а се запознах с хора, които имат 60 метрови сухи дупки в дворовете си... въпреки многото извикани изследователи.

 Може би Бог избира на кого да даде, а може би трябва да повярваш, че има за теб..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Йоско

Ние сме викали четирима различни "търсачи" и имаме няколко съвпадения, които изключват видимия релеф като ориентир. На едно от тях и смятаме да дупчим. Малко не съм наясно още как точно се случва "законно", но ще разбера. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване