Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Тодор Ташев

Откриване на подземна вода (за кладенец/сонда)

Recommended Posts

Александър Ал
преди 8 минути, Славянски написа:

А, те и бобрите са погнали да не правят "поразии". Требе си еднакъв аршин за хора и за животни ;)

@Александър Ал Вкусна ли е водата? Бистра ли е? Как я консумирате?

Още не е бистра. Всеки път точа по кубик и нагоре... Още има утайки... опитах я на вкус два пъти. Също два пъти сипвах на кучето... абе,,, не е мътна... ама се утаява, като сипна в 400 литровия бидон.. Иначе е вкусна, но ме е страх за бъбреците...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Когато забранят да събираме дъждовна вода с кофи и бидони, тогава ще отида в Басейнова и ще кажа, е съм залитнал с моторния свредел, като съм искал да садя японска дюля и съм се изтървал... надоле... Станал сондаж. Че им занеса скица.,

  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kintaja

Здравейте на всички, много ми хареса написаното, но някой може ли конкретно да даде телефони и  имена  на сондьори и ха хора който намират вода в района на Бургас по-конкретно на Царево, че коато новобранец земеделец засях продукция на едно поленце от 40 декара и остана напояването. 

 заведох двама човека на мястото и първия намери вода на 12 метър, а втория на 60... сега търся и трето мнение за да разбера на кой да се доверя.

 Също се чудя има ли метод с, който да се определи и дебита на водата :) благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Търси по селата... както се казва... туземното население. Питай кметицата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Zdravko Gabrovski

Привет!

Благодарение на форума се свързах с Иво, който дойде, определи точката локация на водната жилка и приблизителната дълбочина.

Мястото е скала, Люлин планина, гр. Банкя.

Никога не съм си и мечтал, че ще стигнем до водата.

Тъй като взех координатите на Иво от тук, реших да споделя с всички.

Ето и ли нк към видеото:

https://youtu.be/G_JweVXq-WU

 

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Ами честито. Да почерпиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров
На 16.05.2020 г. at 20:06, kintaja написа:

засях продукция на едно поленце от 40 декара и остана напояването

За мен е изумително, че някой може да метне 40 дка земеделска продукция БЕЗ предварително да има изградена помпена станция и поливна система. Освен ако не говорим за зърнени култури... Но ще питам земляците дали ще обадят някой надежден! Ако изскочи нещо, ще пиша тук до седмица!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Veselin Trifonov
На ‎21‎.‎8‎.‎2019‎ г. at 22:19, Araev написа:

Здравейте,виждам че темата е от преди години, за съжаление сега сега реших да се разровя в нета за подобна тема. Не мога да кажа как се случва научно или паранормално показването на дълбочината на водата. Но знам, че където и да са ни повикали мен и баща ми винаги ни е показвало, по метода с пръчки с точност до половин метър на каква дълбочина е водата. Казвам се Асен и телефония номер е 0899862182

Интересувам се в случая дали работите със специални сондьори като гаранция или само определяте евентуалните места 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Veselin Trifonov
На ‎25‎.‎8‎.‎2019‎ г. at 0:21, alex63 написа:

Здравейте!И аз съм от Варна и се интересувам от  човек да каже има ли и евентуално къде в нашия имот.Става въпрос за близко до Варна село.Ще съм благодарна за информация за фирма или човек който е използван за такава услуга в нашия район.

Здравей и аз съм от Варна / Кичево / и търся човек който може да открива вода а не само да казва

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Николай Петров
преди 6 минути, Veselin Trifonov написа:

Здравей и аз съм от Варна / Кичево / и търся човек който може да открива вода а не само да казва

https://www.alo.bg/searchq/?q=сонда+вода

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Здравейте. И аз съм от Варна. Минал съм по тоя път. Говорил съм със много сондажни бригади и ще ви кажа:

- Спокойно!!!. Във Варна такова животно, което открива вода и дава гаранции няма. Има един шаман, за който всички сондьори казват, че 90% познава. Няма сондьори, които да дават гаранция или отстъпка ако не излезе водата. Сондажната дейност е твърде подобна на пенсионерките, които хвърлят пари през терасата, НО!!!... МОЖЕ ДА ИЗЛЕЗЕ ВОДА!!! ..И тогава е хубаво. Познавам сондьор, който има 3 празни дупки в двора си. Как да ти даде гаранция?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Който иска гаранция, да се обърне към ВиК Варна. С гаранция ще го дерат!

  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Veselin Trifonov

идеята на поста бе друга но явно се опитваш да се правиш на интересен ????

Старите хора са казали - като не знаеш / няма какво да кажеш / поне мълчи ама хайде няма да обръщаме внимание на такива де'т се правят на интересно но мерси за умното предложение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Veselin Trifonov
преди 6 часа, Александър Ал написа:

Здравейте. И аз съм от Варна. Минал съм по тоя път. Говорил съм със много сондажни бригади и ще ви кажа:

- Спокойно!!!. Във Варна такова животно, което открива вода и дава гаранции няма. Има един шаман, за който всички сондьори казват, че 90% познава. Няма сондьори, които да дават гаранция или отстъпка ако не излезе водата. Сондажната дейност е твърде подобна на пенсионерките, които хвърлят пари през терасата, НО!!!... МОЖЕ ДА ИЗЛЕЗЕ ВОДА!!! ..И тогава е хубаво. Познавам сондьор, който има 3 празни дупки в двора си. Как да ти даде гаранция?

благодаря на Александър за коректният отговор , някаква инфо за този  шаман къде да търся - няма да е един то е ясно но да съпоставим 3-4 мнения

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

имате Л.С.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал
преди 5 минути, Veselin Trifonov написа:

благодаря на Александър за коректният отговор , някаква инфо за този  шаман къде да търся - няма да е един то е ясно но да съпоставим 3-4 мнения

Когато аз попитах шефът на сондьорите, дали да викам втори шаман, той ми каза: "И ако покаже друго място??? Кво прайм???" На този шаман 90 % му се случват нещата. Няма полза от празни схеми. Другото е късмет.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 6 часа, Veselin Trifonov написа:

идеята на поста бе друга но явно се опитваш да се правиш на интересен ????

Старите хора са казали - като не знаеш / няма какво да кажеш / поне мълчи ама хайде няма да обръщаме внимание на такива де'т се правят на интересно но мерси за умното предложение

Нямате чувство за хумор.

Не съм видял поста ви. Коментирах написаното от Александър.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Г.Софрониев

С голям интерес изчетох цялата тема . Искам да разкажа моите приключения със сондажите . Всичко започна през есента на 2018 г. Семейството ми наследи имот от 12 дка в Плевенско . Равен имот - МЕЧТА . Единствено нямаше вода . Нямах идея какво ще правя на парцела , но знаех , че без вода не става нищо . Свързах се с една сондажна бригада , но те ми казаха , че аз трябва да им кажа къде да копаят и колко метра . Уговорихме цени и кога могат да започнат . Понеже съм малко педантичен , тип господин Монк , избрах две места ,  на равно отстояние от границите на имота . Имах финансовата възможност и реших да направя два сондажа , в предвид площта на имота . Бригадата започна работа , казах им да копаят по 40 метра . Първия сондаж стана за два дни . Нямаше вода . Казаха ми , че е безсмислено да поставят тръби . Преместиха се на другата избрана от мен точка . Там им отне три дни , но и там нямаше вода .Без тръбите платих 8 000 лв. Бях много ядосан . Временно зарязах всичко - налагаше се често да пътувам извън страната . В края на 2019 г. отново реших да сондирам . Проучих , че сондажите в района са на около 30-60 метра . Имаше и няколко сухи сондажа . Не можех да си позволя нова грешка - прекалено скъпо ми излизаше . Викнах няколко , както ги наричате тук , шамани . Всички показваха на различни места , нямаше дори близки съвпадения . Единият от тях , дори каза , че дълбочината на посоченото място от него е 28 метра . Това го установи , като на мястото , където багетите му затвориха , започна да тупа с крака и багетите се отворили на 28 потупвания . 28 потупвания по 1 метър означавало , че водата е на 28 метра ... Това не можах да си го обясня по никакъв начин . Търсенето на вода ми излезе общо 230 лева . Не можех да се доверя на нито един от шаманите .След доста четене в нета , попаднах на фирма , която сондира и търси вода . Цената на търсенето беше 500 лева , с модерен апарат , какъвто нямало в България . Реших да се доверя на науката . В уговореният ден , служителя на фирмата дойде и започна да търси с ръчен апарат . Обходи имота и отбеляза 3 места . Каза , че и на трите има вода , но едно от тях е най-силно . Наистина апарата там се въртеше много по-силно . След това извади един куфар от автомобила си , макари с кабели и метални колчета . Свърза колчетата с този куфар , който бил скенер .Включи таблет и започна да забива тези колчета на различни места . Помоли ме да изчакам с въпросите , докато свърши . След около час и половина , каза , че е готов . Сигурен е че има вода , ще изпрати данните на инженера на фирмата и той ще ми се обади на другия ден . На следващия ден ми се обадиха от фирмата и казаха , че водата е на 110 метра. Ако искам да сондират , да си приготвя 50 процента капаро при цена 140 лева на метър . Казах им , че сте си помисля и ще им се обадя . След 10 дни звъннах , но ми казаха , че са заети и ще ми се обадят до няколко дни . Чаках една седмица и пак звъннах . Управителя на фирмата се държа доста грубо и каза , че за този сезон били приключили , може би пролетта на другата година . Доста грубо ми затвори и реших да изтрия телефона им . През пролетта на 2020 г. се заговорих на тема сондажи с мой бизнес партньор от Пловдив . Той спомена , че е правил два успешни сондажа в Карловско , на места , където водата е много трудна за откриване . Ползвал услугите на негов познат от София , който с апарат намирал водата с абсолютна точност . Не можел да каже обаче на колко метра е . Даде ми номера и се свързах с човека . Дойде и с ръчен апарат намери 4 места , като едното определи за отлично . Мястото не съвпадаше с нито едно от предишните търсения . След това с друг апарат в куфар и с метални колчета продължи търсенето . Посредством WIFI прехвърли данните на телефона си и на един таблет и ми показа резултата - водата се виждаше ясно . В разговора ми с него ми обясни много подробности за сондажа - изграждане , кога водата е достигната , тръби , чистене , помпа . Обясни ми , че няма как да разбере на каква дълбочина е водата и няма метод по който да се определи , преди сондирането. Не пожела да ми препоръча фирма за сондиране - можел да гарантира само за себе си . Цената за услугата му беше 350 лева. Този човек ми направи най-добро впечатление и въпреки , че мястото беше в един от краищата на имота ми , реших да сондирам там . В края на месец май , повиках сондажната бригада , която ми направи предишните сондажи , обясних им какви тръби искам и момчетата започнаха . На четвъртия ден , при дълбочина 38 метра стигнаха до вода . По съвета на човека от София , им казах да продължат до 45 метра . Поставиха тръбите , речен филц , изчистиха водата до бистра . Повиках фирма и сложихме помпа , премерихме дебита - приблизително 3300 литра на час . Сондажа ми излезе 5700 лева , помпата - 1450 лева . Направих хубава шахта с метален капак и катинар . Сега вече съм доволен , но платих много висока цена... Та мисълта ми беше четете много , разпитвайте и не се хвърляйте на сляпо . Поздрави !

  • Харесвам 4
  • Мерси 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Natalivp
преди 1 час, Г.Софрониев написа:

С голям интерес изчетох цялата тема . Искам да разкажа моите приключения със сондажите . Всичко започна през есента на 2018 г. Семейството ми наследи имот от 12 дка в Плевенско . Равен имот - МЕЧТА . Единствено нямаше вода . Нямах идея какво ще правя на парцела , но знаех , че без вода не става нищо . Свързах се с една сондажна бригада , но те ми казаха , че аз трябва да им кажа къде да копаят и колко метра . Уговорихме цени и кога могат да започнат . Понеже съм малко педантичен , тип господин Монк , избрах две места ,  на равно отстояние от границите на имота . Имах финансовата възможност и реших да направя два сондажа , в предвид площта на имота . Бригадата започна работа , казах им да копаят по 40 метра . Първия сондаж стана за два дни . Нямаше вода . Казаха ми , че е безсмислено да поставят тръби . Преместиха се на другата избрана от мен точка . Там им отне три дни , но и там нямаше вода .Без тръбите платих 8 000 лв. Бях много ядосан . Временно зарязах всичко - налагаше се често да пътувам извън страната . В края на 2019 г. отново реших да сондирам . Проучих , че сондажите в района са на около 30-60 метра . Имаше и няколко сухи сондажа . Не можех да си позволя нова грешка - прекалено скъпо ми излизаше . Викнах няколко , както ги наричате тук , шамани . Всички показваха на различни места , нямаше дори близки съвпадения . Единият от тях , дори каза , че дълбочината на посоченото място от него е 28 метра . Това го установи , като на мястото , където багетите му затвориха , започна да тупа с крака и багетите се отворили на 28 потупвания . 28 потупвания по 1 метър означавало , че водата е на 28 метра ... Това не можах да си го обясня по никакъв начин . Търсенето на вода ми излезе общо 230 лева . Не можех да се доверя на нито един от шаманите .След доста четене в нета , попаднах на фирма , която сондира и търси вода . Цената на търсенето беше 500 лева , с модерен апарат , какъвто нямало в България . Реших да се доверя на науката . В уговореният ден , служителя на фирмата дойде и започна да търси с ръчен апарат . Обходи имота и отбеляза 3 места . Каза , че и на трите има вода , но едно от тях е най-силно . Наистина апарата там се въртеше много по-силно . След това извади един куфар от автомобила си , макари с кабели и метални колчета . Свърза колчетата с този куфар , който бил скенер .Включи таблет и започна да забива тези колчета на различни места . Помоли ме да изчакам с въпросите , докато свърши . След около час и половина , каза , че е готов . Сигурен е че има вода , ще изпрати данните на инженера на фирмата и той ще ми се обади на другия ден . На следващия ден ми се обадиха от фирмата и казаха , че водата е на 110 метра. Ако искам да сондират , да си приготвя 50 процента капаро при цена 140 лева на метър . Казах им , че сте си помисля и ще им се обадя . След 10 дни звъннах , но ми казаха , че са заети и ще ми се обадят до няколко дни . Чаках една седмица и пак звъннах . Управителя на фирмата се държа доста грубо и каза , че за този сезон били приключили , може би пролетта на другата година . Доста грубо ми затвори и реших да изтрия телефона им . През пролетта на 2020 г. се заговорих на тема сондажи с мой бизнес партньор от Пловдив . Той спомена , че е правил два успешни сондажа в Карловско , на места , където водата е много трудна за откриване . Ползвал услугите на негов познат от София , който с апарат намирал водата с абсолютна точност . Не можел да каже обаче на колко метра е . Даде ми номера и се свързах с човека . Дойде и с ръчен апарат намери 4 места , като едното определи за отлично . Мястото не съвпадаше с нито едно от предишните търсения . След това с друг апарат в куфар и с метални колчета продължи търсенето . Посредством WIFI прехвърли данните на телефона си и на един таблет и ми показа резултата - водата се виждаше ясно . В разговора ми с него ми обясни много подробности за сондажа - изграждане , кога водата е достигната , тръби , чистене , помпа . Обясни ми , че няма как да разбере на каква дълбочина е водата и няма метод по който да се определи , преди сондирането. Не пожела да ми препоръча фирма за сондиране - можел да гарантира само за себе си . Цената за услугата му беше 350 лева. Този човек ми направи най-добро впечатление и въпреки , че мястото беше в един от краищата на имота ми , реших да сондирам там . В края на месец май , повиках сондажната бригада , която ми направи предишните сондажи , обясних им какви тръби искам и момчетата започнаха . На четвъртия ден , при дълбочина 38 метра стигнаха до вода . По съвета на човека от София , им казах да продължат до 45 метра . Поставиха тръбите , речен филц , изчистиха водата до бистра . Повиках фирма и сложихме помпа , премерихме дебита - приблизително 3300 литра на час . Сондажа ми излезе 5700 лева , помпата - 1450 лева . Направих хубава шахта с метален капак и катинар . Сега вече съм доволен , но платих много висока цена... Та мисълта ми беше четете много , разпитвайте и не се хвърляйте на сляпо . Поздрави !

Моля дайте повече информация, за човека, от който сте останал доволен. Аз също съм от Плевен. И проучвам за сондаж. Благодаря! 

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Като гледам колко хора споделят за сухи дупки на големи дълбочини и се сещам как импровизирах смело ссъс сондите...МИСЛЯ, Че съм късметлия... Но късметлия с вода и заем към банка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване