Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Тодор Ташев

Откриване на подземна вода (за кладенец/сонда)

Recommended Posts

Ivanov09

Привет на всички,

Терена ми е в село на 10км.до Търговище. Ще ползваме темата със сондаж и търсене на вода. Ще съм благодарен на всякакви контакти по темата - на търсещи водата и на сондьори.

Предв.благодаря

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Г.Софрониев
преди 18 часа, Natalivp написа:

Моля дайте повече информация, за човека, от който сте останал доволен. Аз също съм от Плевен. И проучвам за сондаж. Благодаря! 

Здравейте , ще Ви изпратя телефона му на лично съобщение , за да не правя реклама . Ако правилата го позволяват , ще го пусна и тук да е видим .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър
преди 4 часа, Г.Софрониев написа:

Здравейте , ще Ви изпратя телефона му на лично съобщение , за да не правя реклама . Ако правилата го позволяват , ще го пусна и тук да е видим .

Колега дай и на мен връзка с този човек като се прибера в България трябва да копая сонда Или го напиши тук има много имена и телефони напред в темата Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Г.Софрониев
преди 2 часа, Александър написа:

Колега дай и на мен връзка с този човек като се прибера в България трябва да копая сонда Или го напиши тук има много имена и телефони напред в темата Благодаря

Здравейте , телефона на човека , който ми откри водата е 0886587580 . Препоръчвам го на 100 % .

 

P.S. Не правя реклама , споделям услуга , от която съм останал доволен - дебит около 3300 литра на час за мен е повече от отлично ! Следвайки съветите , които ми даде , успях да постигна отличен резултат .

      Моля , ако противоречи на правилата на форума , поста ми да бъде изтрит .

  • Харесвам 1
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

И аз съм доволен от късмета и придобивката.. Досега не се е случвало помпата да олекне и да засмуче въздух... ОБАЧЕ... сега... като заваля... водата стана бозичка.. Явно отнякъде се отмиват шлаки и пясъци и... няма смисъл да я давам за изследване. Не е питейна.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Митко Кючуков

Още един сондаж в нашето село

IMG-413f71daba37fb4e319d7e0529f367ef-V.jpg

IMG-49b687551f41dcad17c357924aac7834-V.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Митко Кючуков

Поредния сондаж

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Enikol

Здравейте! Постът ми не е по темата, но е свързан с проблем с водна помпа, затова го пиша тук. Преди месец купихме парцел земя, на който има водна помпа. Разбрахме от продавачите на имота, че помпата е поставена преди повече от 15 г от собственика преди тях. Когато оглеждахме мястото, ни показаха помпата, от която потече вода. Но сега при нас - няма. В началото с големи усилия и многократно помпане потече слаба струя, но следващите опити да изкараме вода са без резултат. Дали причината е в амортизация на някоя част на помпата? Нямаме представа и на каква дълбочина е водата, но синът ми предполага, че е на дълбоко, защото помпата е с много дълга дръжка с метална тежест.Търсим човек, който разбира от помпи и би помогнал да разрешим проблема. Мястото е в района на Казанлък.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Трябва да извикате някой, който му разбира. Така, без да знаем нито дълбочина, нито диаметър, нито вид помпа, няма да се случи нищо. От интернет ще намерите подходящ човек. Може да попитате и в някой магазин, специализиран за помпи, да вземете някой да види проблема.Може би помпата е потънала в тиня. Трябва да пробвате дали се повдига с въжето> Двама-трима да дръпнете... да видим кво ще стане. ако излезе, ще разберете и колко метра е дупката и колко метра воден стълб има. По всяка вероятност, ще се наложи да извикате сондьори, за да направят ерлифтинг, да изхвърлят събраната на дъното тиня. Ориентировъчната цена е 200 лева.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
tandree
преди 16 часа, Enikol написа:

Здравейте! Постът ми не е по темата, но е свързан с проблем с водна помпа, затова го пиша тук. Преди месец купихме парцел земя, на който има водна помпа. Разбрахме от продавачите на имота, че помпата е поставена преди повече от 15 г от собственика преди тях. Когато оглеждахме мястото, ни показаха помпата, от която потече вода. Но сега при нас - няма. В началото с големи усилия и многократно помпане потече слаба струя, но следващите опити да изкараме вода са без резултат. Дали причината е в амортизация на някоя част на помпата? Нямаме представа и на каква дълбочина е водата, но синът ми предполага, че е на дълбоко, защото помпата е с много дълга дръжка с метална тежест.Търсим човек, който разбира от помпи и би помогнал да разрешим проблема. Мястото е в района на Казанлък.

Каква е помпата? Ръчна, електрическа, бензинова? Аз имам ръчна помпа, ако не е ползвана няколко дена, тръбата се изпразва и трябва да се напълни, за да засмуче вода. Ако ви е ръчна помпата, има и едно уплътнение на буталото (май така се нарича), което се скапва след 2-3 години и трябва да се сменя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Enikol
преди 2 часа, tandree написа:

Каква е помпата? Ръчна, електрическа, бензинова? Аз имам ръчна помпа, ако не е ползвана няколко дена, тръбата се изпразва и трябва да се напълни, за да засмуче вода. Ако ви е ръчна помпата, има и едно уплътнение на буталото (май така се нарича), което се скапва след 2-3 години и трябва да се сменя.

Помпата е ръчна. Предполагаме, че е бутална, с дълбочина 20+. Човекът, който я е поставил е починал. Ползвана е без проблем от предишните двама собственици. Последният собственик е спрял да обработва мястото преди 3 години и помпата дълго време не е работила. Но когато гледахме мястото  преди 20 дни, преди да го купим, от помпата излезе вода. А сега няма. Опитахме се да извадим буталото - не може.

received_728072094693488.jpeg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Enikol
преди 7 часа, Александър Ал написа:

Трябва да извикате някой, който му разбира. Така, без да знаем нито дълбочина, нито диаметър, нито вид помпа, няма да се случи нищо. От интернет ще намерите подходящ човек. Може да попитате и в някой магазин, специализиран за помпи, да вземете някой да види проблема.Може би помпата е потънала в тиня. Трябва да пробвате дали се повдига с въжето> Двама-трима да дръпнете... да видим кво ще стане. ако излезе, ще разберете и колко метра е дупката и колко метра воден стълб има. По всяка вероятност, ще се наложи да извикате сондьори, за да направят ерлифтинг, да изхвърлят събраната на дъното тиня. Ориентировъчната цена е 200 лева.

Благодаря за отговора и съвета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Митко Кючуков

Извадете цялата помпа с тръбите. Най отдолу на тръбата има цилиндър който или е изтървал някой клапан или няма вода. Като я извадите ще видите дали има вода, ако има вижте нивото и си вземете потапяща помпа. Не се занимавай те с ръчната.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Georgi Stoianov
На 13.07.2020 г. at 15:08, Митко Кючуков написа:

Поредния сондаж

Митко Кючуков може ли тел. номер. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Митко Кючуков

0899328293 Митко Кючуков

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Дано да ти върви бизнеся,... митак... Надявам се, че вече си дал своето  на админа.

  • Харесвам 1
  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
tandree
На 17.07.2020 г. at 17:43, Enikol написа:

Помпата е ръчна. Предполагаме, че е бутална, с дълбочина 20+. Човекът, който я е поставил е починал. Ползвана е без проблем от предишните двама собственици. Последният собственик е спрял да обработва мястото преди 3 години и помпата дълго време не е работила. Но когато гледахме мястото  преди 20 дни, преди да го купим, от помпата излезе вода. А сега няма. Опитахме се да извадим буталото - не може.

received_728072094693488.jpeg

Пробвахте ли да налеете вода, да напълните тръбата на помпата? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Enikol

Иска се много вода, за да се напълни тръбата. Няма откъде да се вземе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kbobis

Здравейте, имам въпрос малко встрани от темата. Какво се случва със сондажа в случай че има земетресение? Има ли някой запознат, какъв е риска с дълбок сондаж (ок. 100м), на границата с планината? Дали има прекъснати сондажи след земетресението в Пернишко преди няколко години? Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Съвсем естествено е при разместване на пластове , да има риск за сондажа. Божа работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване