Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Тодор Ташев

Откриване на подземна вода (за кладенец/сонда)

Recommended Posts

Алексей Кънов
На 5.12.2019 г. at 15:18, Sveto написа:

Да, бяха казали 30-50м, копаха почти до 90. На мен ми струваше около 2500. Следващи стъпки няма. Нова сонда, но няма да е скоро и няма да е с тях, ако реша да го правя.

 

Имал си късмет. Аз също търсих хора за сондаж и след като видях добрите отзиви за Иво реших да работя с тях. За съжаление, не мога да кажа, че съм доволен. В началото казаха къде има вода и на каква дълбочина (което си заплатих отделно). След като копаха два пъти по-дълбоко и не излезе нищо. казаха да чакам и ако се напълни да им се обадя да сложат тръби. Сондажа се напълни и им се обадих, но явно са знаели, че това са подпочвени води и им отне два месеца да дойдат най-накрая и да видят, че сондажът се е запушил... след половин ден умуване, сложиха две тръби и си заминаха. Може би най-много ме подразни коментара, че като съм имал определен бюджет за сондажа и не съм искал да плащам докото излезне вода - така ставало. Пиша този коментар само за да имате едно наум за тези сондьори. 

За съжаление и аз се предоверих на Иво и брат му, което ми струваше половин година мъки и над 2600лв в Костинброд...

Имам преки впечатления от двама сондьори, които ще споделя по етапи.

Условно маркирам екип А на Георги от Нови Искър (0887934809) а екип Б е прехваления Иво и брат му

1. Предварително проучване:

Екип А срещу 30лв получих точно маркиране на точки и дълбочина на съответните жили;

Екип Б идва и маркира местата за сондиране "безплатно" - без да определя дълбочината на първата жила!

2. Подготовка за сондиране

Екип А сам позиционира машината и копае технологичните ями за цялата операция

Екип Б клиента има ангажимент да изкопае 2 кубика ями

3. Сондиране

Екип А води дневник с пластовете през които минава сондажа и на база т.1 се определя дълбочината, като целта е да се достигне до втори слой с по-силна вода

Екип Б базира дълбочината след разпитване на съседи и договорки...

4. Почистване на сондажа- Air Lift

Екип А поема цялостен ангажимент за почистване на сондажа с цел безпроблемна употреба от клиента. Не се налага преработване и допълнителна инвестиция в сондажа!

Екип Б ме остави сам да се боря с цялата процедура. В последствие разбрах, че този екип системно преработва вече направени сондажи, поради подобен на моя проблем с недостатъчен дебит. Иво ми каза, че трябва да се удълбочи сондажа с още 20-30м, а като разбра, че не съм му подготвил допълнителни 4000лв, ми затвори телефона...

Цената и на двата екипа е 120лв/м, но не пожелавам на никого мъката с Б!

По принцип не съм от мрънкачите и лесно давам пълен кредит на доверие, но покрай мъките ми с екипа на Иво, реших да споделя и да предпазя бъдещи техни "пациенти". За да съм коректен и пред екип Б, споделих в телефонен разговор с брата на Иво впечатленията си от Жоро, с надеждата да променят отношението си и да бъдат по-отговорни към клиентите си!

В крайна сметка най-важното е да сме здрави и да запазим човешкото отношение по между си а не само да търсим бърз и лесен начин да спечелим!

 

Редактирано от Алексей Кънов
допълнителен коментар с цел по-точна информация
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

Имам молба от живеещи във Варненски регион да ми подскаже   Търся човек , който с мощна помпа  да почисти кладенец. Може да е  от Суворово или община Суворово или от Варненски регион.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
tandree

Здравейте, а в Бургас някой знае ли добър шаман?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър

Виж това мнение . Виках момчето миналата седмица във Варна , доволен съм , грамотна работа . Тел му е 0886587580

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Стефан Йорданов

Здравейте, предстоят ми и на мен същите проблеми с откриването на вода в имота ни. Живея в Лясковец, област Велико Търново. Ще трябва да започнем сигурно с някой тесен специалист в откринавнето на мястото за копане/сондиране. Все още се колебая дали да е кладенец или сондаж. В имота имам площ за поливане около 300 квадрата, в които трябва да се открие и въпросната вода. Та молбата ми е познавате ли някой утвърдил се търсач на подпочвени води (шаман) в областта? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Veselin Trifonov

WildLady

Моля за някакви контакти за въпроси 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Стефан Йорданов
преди 10 часа, Veselin Trifonov написа:

WildLady

Моля за някакви контакти за въпроси 

Имаш лично

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Joana Nikolova
На 14.06.2020 г. at 12:55, Г.Софрониев написа:

Здравейте , ще Ви изпратя телефона му на лично съобщение , за да не правя реклама . Ако правилата го позволяват , ще го пусна и тук да е видим .

Здравейте,

Аз съм от София и  се интересувам от сондаж. Може ли да ми изпратите координатите на господина от София ,който е правил проучването .

Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър
преди 3 часа, Joana Nikolova написа:

Здравейте,

Аз съм от София и  се интересувам от сондаж. Може ли да ми изпратите координатите на господина от София ,който е правил проучването .

Благодаря предварително!

 

преди 3 часа, Joana Nikolova написа:

Здравейте,

Аз съм от София и  се интересувам от сондаж. Може ли да ми изпратите координатите на господина от София ,който е правил проучването .

Благодаря предварително!

Има го в темата - 0886587580

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
zenator

Здравейте,изчетох доста отговори в темата,относно търсене на вода за сонда,но аз точно от такива търсачи пострадах,пръчки и темподобни,имам 2 празни сондажа,вече,ако има човек с сериозна техника,който гарантира намирането на вода,и определянето на дълбочина,моля напишете ми телефон за връзка с него,аз съм от шумен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
aureos2000
На 7.10.2020 г. at 21:26, Стефан Йорданов написа:

Здравейте, предстоят ми и на мен същите проблеми с откриването на вода в имота ни. Живея в Лясковец, област Велико Търново. Ще трябва да започнем сигурно с някой тесен специалист в откринавнето на мястото за копане/сондиране. Все още се колебая дали да е кладенец или сондаж. В имота имам площ за поливане около 300 квадрата, в които трябва да се открие и въпросната вода. Та молбата ми е познавате ли някой утвърдил се търсач на подпочвени води (шаман) в областта? 

0876778357https://waterbg.net/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Yordan Yordanov

Здравейте, искам да попитам дали имате отзиви от шамана от София, на когото е публикуван телефона-0886587580? Аз виках 4 души до сега всеки ми посочва различни точки, различни дълбочини, някои казаха че има вода други-не. Като цяло съм доста объркан вече и затова искам  отзиви за този човек.  Говорих днес с него, обясни ми че работи с някакъв уред, който изпраща ток в земята и е готов да ме посети още утре защото имал път към моя регион ( Шумен)
Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър
преди 1 час, Yordan Yordanov написа:

Здравейте, искам да попитам дали имате отзиви от шамана от София, на когото е публикуван телефона-0886587580? Аз виках 4 души до сега всеки ми посочва различни точки, различни дълбочини, някои казаха че има вода други-не. Като цяло съм доста объркан вече и затова искам  отзиви за този човек.  Говорих днес с него, обясни ми че работи с някакъв уред, който изпраща ток в земята и е готов да ме посети още утре защото имал път към моя регион ( Шумен)
Благодаря предварително.

Аз го виках във Варна , доволен съм . Сондата ми дава малко под 2 кубика на час , на 55 метра е . Прочети мнението на Г.Софрониев на 11 страница тук аз от него реших успех Но ще го чакаш няколко дни при мен дойде след 5-6 дни 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Yordan Yordanov
преди 26 минути, Александър написа:

Аз го виках във Варна , доволен съм . Сондата ми дава малко под 2 кубика на час , на 55 метра е . Прочети мнението на Г.Софрониев на 11 страница тук аз от него реших успех Но ще го чакаш няколко дни при мен дойде след 5-6 дни 

Много се колебая вече не знам и аз как да постъпя, той ще бъде петият “шаман” когото викам и ако ми каже и той различна точка...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Yordan Yordanov

Пропуснах да добавя, мрез месец март ми копаха сондаж. Човекът с багетите преди това ми каза че две води се пресичат едната на 16, а другата на 19м. Сондьорите започнаха да копаят стигнаха до 13-14м излезе пясък и измит чакъл ( добавил съм снимки) и казаха че не може да се продължи защото се свлича. Тръгнаха си взеха ми пари за копаенето, но си прибраха тръбите, като съответно приспаднаха стойността им от крайната цена. След 1 седмица им се обадих и им казах, че искам да намерят начин и да изкопаят поне до 20-25 метра. Дойдоха започнаха отново в същата дупка, но без резултат( този път не взеха стотинка). Преди една седмица се чух отново с тях и казаха че са имали обсадни тръби, но са имали много други обекти и т.н. И затова много са бързали. Въпросът ми е дали имате впечатления дали в тези пясъци и чакъли може да излезе вода и дали има смисъл да продължа в същата дупка. 
П.С. Говорих с доста фирми, като им обяснявам случая, но никой не желае да продължи в направената дупка- всички искат наново.

EEA6B658-3C8D-40C1-A933-AB46D31934BD.jpeg

3DA2B5FD-522B-4B79-B0E6-78FE3FCA44FD.jpeg

541E4C50-91F2-4175-9FDF-67D94AEEA4D9.jpeg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

В интернета пуснаха слух, че за кладенците задължават водомерите. Тук пише, че не е така

https://news.bg/regions/na-27-noemvri-izticha-srokat-za-registratsiya-na-kladentsi.html

// Тази регистрация се отнася за кладенците, водата от които се ползва за битови цели, за поливане и отглеждане на животни за нуждите на домакинството. Ползването на вода до 10 куб.м на денонощие от регистрираните кладенци в населените места е безплатно. Не се изисква монтиране на водомери и за тези кладенци не се заплащат никакви държавни такси или данъци, обясняват от МОСВ. //

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал
На 25.10.2020 г. at 9:23, алина написа:

В интернета пуснаха слух, че за кладенците задължават водомерите. Тук пише, че не е така

https://news.bg/regions/na-27-noemvri-izticha-srokat-za-registratsiya-na-kladentsi.html

// Тази регистрация се отнася за кладенците, водата от които се ползва за битови цели, за поливане и отглеждане на животни за нуждите на домакинството. Ползването на вода до 10 куб.м на денонощие от регистрираните кладенци в населените места е безплатно. Не се изисква монтиране на водомери и за тези кладенци не се заплащат никакви държавни такси или данъци, обясняват от МОСВ. //

Следващата стъпка, след регистрацията е въвеждането на такси и глоби.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Ако не си го регистрирал наистина ще станеш "куче-касичка" :) То това е целта. Глобата май беше до 3000лв. Аз сварих последния срок, добре че жената има фейсбук!

Навремето бях ровичкал по темата и според закона всички води са собственост на държавата като се дължи наем или данък за ползването им. Изключение се прави точно за тези "домакински" кладенци, описваше се кои.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Последният срок го отложиха с 2 години, но винаги можеш да кажеш, че си издълбал през уикенда 10 метра дупка. ...с комшията например.... а през останалото време държавата-касичка щераздава водомери.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   1 потребител

    • Nelly
×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване